Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy jöttök anyagilag egy...

Ti hogy jöttök anyagilag egy hónapban?

Figyelt kérdés

Nem tudom csak mi vagyunk-e így vagy mások is de majdnem hogy ki sem jövünk anyagilag egy hónapban.

8hónapos a fiúnk tápszeres 4hónapos kora óta kivaltottuk neki az ebédet és az uzsonnat bebiételre.

Hitelünk nincsen (helyette tartzozások vannak családon belül amiket minden honapban fizetünk 30-40ezer ft)

Van egy autónk semmi extra átlagos olcsóbb kategoriás autó.

Párom hav:onta 100-120ezret keres mégis hónap közepe fele mar nincs penzünk kölcsön kell kérnünk,

Családi házban lakunk.

Nem szórjuk a pénzt, annyi hogy párom is énnis dohányzunk.

Ruhat nem veszünk magunknak, etterembe sem járunk.

De egyszerűen nem tudom hogyan tudnánk spórolni.


A fiúnknak "mindene"megvan nem nélkülözik kajája,nasija, játékai,ruhái-mindig ő az első ha boltba megyünk.


Más is van így?

Mit rontunk el minden hónapban?



2013. jún. 10. 22:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagytok egyedül,nem rontotok el semmit.Sajnos a fizetések nem túl magasak, a kiadás viszont sok...

Nem akarok beleszólni,de ha leszoknátok a cigiről,akkor elég sok pénzt megtakarítanátok...

2013. jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Két ember cigije rengeteg, még akkor is, ha nem olyan sokat szívtok.

100-120 ezerre (meg nem tudom te mennyit kapsz) cigi, havi 30-40 ezer tartozás törlesztés, autó fenntartása, családi ház fenntartása. Csoda, hogy éppen kijöttök szerintem.

2013. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem újdonság, hogy a dohányzás drága, és mivel amúgy is egészségtelen jó lenne leszokni. Mennyi megy rá egy hónapban? Jó módszer, ha minden kiadást írtok egy excel táblában, csoportosítva (pl. rezsi, tartozások, kaja, gyerekholmi, szórakozás stb.) és akkor rögtön megtudjátok mire megy el sok, hol lehetne spórolni, és miután 2-3 hónap alatt látjátok, hogy mire mennyi szokott elmenni, amin lehet próbáljatok meghúzni. Én most azt csinálom, hogy az eddigi adatok alapján előirányzok egy összeget, hogy mennyin belül kell maradni és azt tartani kell. Nálunk pl. kajára sokkal több megy el, mint kéne, ezt most előirányoztam egy kisebb összegre.
2013. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
3. még egyszer, azt még lehagytam, hogy nem csodálom, hogy nem jöttök ki, ez nem túl sok pénz.
2013. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jó szokott lenni, ha hónap elején csinálok egy költségvetést. Mi az amit fixen ki kell adni, a többit meg megpróbálom beosztom. Nem egyszerű sajnos... A cigiről leszokás tényleg segíthet.
2013. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A cigin sokat lehetne spórolni.

Meg a bébiételen. Napi 2 bébikaja helyett inkább főzz, úgy olcsóbban kijönnétek.

Nasi sem létszükséglet, mi játékot sem veszünk minden hónapban.

2013. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem rontotk el semmit szimplán keveset keres a párod. Ennyiből nem csoda hogy nehezen jöttök ki. nem tud nézni valami kiegészitő másod állást? Vagy Te valamit csinálni pár órában? A cigi sokat visz el az tuti. Bár ti tudjátok mennyit költötök rá de a legtöbbb dohányos simán annyit amennyiből ki tudna fozetni egy közüzemi számlát pluszban. Én ha ilyen helyeztben lennék biztos leszoknék a helyetekben. Elöbb mennék inkább étterembe belőle.... Mennyit kértek kölcsön hó végén? ha anniyt mint amennyit elcigiztek nincs miről beszélni hogy mit kéne tenni. Ez az a dolog maivel megtudnátok fogni több pénzt. Az embernek lehetne extra luxus igényei, szokásai ha van miből.
2013. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
54%
De a fizetésre jön még minimum a gyes+csp, ami 38e. Tehát így már 150 felett van a bevétel.
2013. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írod,hogy te mennyit kapsz?!
2013. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%
Akkor még is csak van hiteletek, ha a családnak tartoztok. 100-120ezerből nem csoda, hogy nem jöttök ki.
2013. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!