Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy jöttök anyagilag egy...

Ti hogy jöttök anyagilag egy hónapban?

Figyelt kérdés

Nem tudom csak mi vagyunk-e így vagy mások is de majdnem hogy ki sem jövünk anyagilag egy hónapban.

8hónapos a fiúnk tápszeres 4hónapos kora óta kivaltottuk neki az ebédet és az uzsonnat bebiételre.

Hitelünk nincsen (helyette tartzozások vannak családon belül amiket minden honapban fizetünk 30-40ezer ft)

Van egy autónk semmi extra átlagos olcsóbb kategoriás autó.

Párom hav:onta 100-120ezret keres mégis hónap közepe fele mar nincs penzünk kölcsön kell kérnünk,

Családi házban lakunk.

Nem szórjuk a pénzt, annyi hogy párom is énnis dohányzunk.

Ruhat nem veszünk magunknak, etterembe sem járunk.

De egyszerűen nem tudom hogyan tudnánk spórolni.


A fiúnknak "mindene"megvan nem nélkülözik kajája,nasija, játékai,ruhái-mindig ő az első ha boltba megyünk.


Más is van így?

Mit rontunk el minden hónapban?



2013. jún. 10. 22:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Hogy jövünk ki? 39ezer az össz bevételünk,mert párom nem talál munkát...Ez épp csak a kaját fedezi,de azt is úgy,hogy utolsó héten alig eszünk.A kicsink 8hós,csak este eszik tápszert,igy sokkal többe kerül,mert drága minden zöldség,gyümi.Spórolni lehet a cigin és te főzöl,nem babakaját veszel.Nekem elmenne napi 4babakaja + 1 krémtúró,ami ft-ba ha minden akciós is kb ezer ft plusz a tejpép,ami doboza akciósan 500 és 5 napra elég.Fiadnak pl nincs szüksége nasira sem még és rengeteg játékra se.De helyes,hogy ő az első.Viszont a cigi rengeteg,ha csavarjátok is.
2013. jún. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

"Nem szórjuk a pénzt, annyi hogy párom is énnis dohányzunk."

De "egyszerűen nem tudom hogyan tudnánk spórolni."

Most ez még kérdés????

2013. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
A páromnak van kb 70.000 Ft bevétele nekem 38.000 körül a gyes és családi mégis megoldjuk. Első a rezsi befizetés(nyár 35 ezer tél 45 ezer), a gyereknek mindene meglegyen (pelenka, kaja) és utána jövünk mi. De igyekszünk két napra főzni és normálisan beosztani a pénzt. Még nem kellett kölcsönkérnünk. Ja de nem dohányzunk!
2013. jún. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Cigiről egyértelműen le kell szokni, főleg most, hogy egy dobozt 1200Ft alatt nem fogsz kapni.Egész hónapra csinálj egy beosztást.
2013. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, cigiről mindenképpen le kellene mondanotok és a főzéssel is lehet spórolni bébiétel helyett.


Persze mondhatjátok, hogy legalább az az egy luxus maradjon meg az életetekben, csak az a válasz a kérdésedre, hogy hol ronjátok el.


Egyébként tényleg nem sok a bevételetek.

2013. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Annyian írtátok hog nem sok a bevetel, a párom keveset keres.

Itt mindenkinek a parja több százezret keres vagy gazdag?????

Átlag emberek vagyunk.

Ebben a világban örülünk hogy van munkája...sajnos nem lehet nagyon válogatni.


Egyszerű mondani hogy szokjunk le a cigiről!!

Próbáltuk nem egyszer

2013. jún. 11. 11:13
 17/30 anonim ***** válasza:
Azt még mindig nem írtad,hogy te mennyit kapsz!!!??
2013. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Nálunk apu 35. év után leszokott a cigiről, akarni kell és menni fog.

100. ezer 3 emberre tényleg nem sok. Neked is munkát kellene keresned.

2013. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 E61 ***** válasza:
0%

Jajj de könnyen ad tanácsot mindenki a cigi kérdéssel kapcsolatban!? Nem tudom miért kell azonnal a cigit elvenni, mikor az az egy "kikapcsolódás" jut szegényeknek, semmi más nincs a kis életükben, csak a cigi. Én megértelek és ha nem is megy a leszokás, csak legalább a mennyiséget kicsit lejjebb vehetitek, azon is spórolnátok.

Én nem dohányzom, 2 gyermekes anyuka vok. Régen én is dohányos voltam a gyerekek előtt.

Ja és gratulálok, annak, aki azt írta, h az anyuka menjen el dolgozni egy 8 hónapos csecsemő mellől!!!!!!!!Annak tuti nincs gyereke...

2013. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Én is azt hiányolom, hogy te mennyit kapsz?

Két kisgyerekünk van, mondjuk a férjem többet kap, de havi 62ezer a házhitel, emellett két lakáskassza, és megtakarításos életbiztosítás, ami fix. Ha nem kapnám a GYED-et, csak a GYES-t, mi is megszorulnánk ezek mellett.


A cigi az egyik, ami szerintem felesleges (bár nem írtad, konkrétan mennyit költötök rá), és csak rajtatok áll, hogy letegyétek. A másik a gyereknek amit írsz ("nasi, mindig ő az első ha boltba megyünk")

Hát nálunk nem a gyerek az első, ha boltba megyek, hanem a kenyér és a tej, tejtermék.


A te történetedről, kommentedről egyébként a szomszédom jutott eszembe, aki szerint jó nekünk, hogy megvehetjük a gyereknek a Lego Duplo-t. Aztán hirtelen kiszámoltattam vele, mennyit füstölnek el ketten egy hónap alatt. Én a felét sem költöttem el játékra...

2013. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!