Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki tud olyan módszert amivel...

Ki tud olyan módszert amivel hatásossan lehet enyhíteni 2 hónapos baba hasfájását? Nyög és pukizik egész nap. Nagyon sokat pukizik.

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én szélcsöveztem rendszeresen. Gyógyszertárban vettem, kb. ezer ft volt. Azt bekrémeztem, és finoman bedugtam a popójába... volt hogy sok kaki jött, mikor kihúztam (bocsi a naturális részletekért, de ez erre is szolgál).


Egyébként a lázmérővel is el lehet érni ugyanezt a hatást.. mármint hogy kakil tőle, mert ingerli. (csak a szélcsőnek lyukas a közepe, és a puki ott távozni is tud, míg a lázmérőnél nem).


Egyébként hatásos még, ha tornázatod, felhúzod a kis lábait, az ellenkező kezével összeérinted... vagy körkörös hassimogatás.


És vannak még gyógyszertári szerek, most speciel csak az Espumisan csepp jut eszembe, de tudom, hogy van még pár...

2009. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.. azt elfelejtettem írni, hogy megkérdeztem a gyerekorvost, hogy nem válik-e a gyerek szélcső-függővé, és azt mondta hogy nem. Ez be is igazolódott, mert csak 3 hónapos koráig kellett használnunk, utána megszünt a hasfájás. Most 11 hónapos.
2009. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Babapocak nevű tea gyógynövényekből. Én idősebb korában használtam a kisfiamnál és csak alkalomszerűen, mert neki ritkán fájt a hasa.

Előtte az Espumisan-t használtuk, de nem tudom ez jó-e nektek, mert ez abban segít, hogy a gázok könnyebben távozzanak, és ahogy írod, nektek ez nem gond.

2009. okt. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez még annyit, hogy ha körköresen maszírozod a pociját, mindig csakis az óramutató járásával megegyező irányban tedd!

Illetve még egy: ha a lábait felveszed villásfogásba, kicsit megrázod, hogy ellazuljon, a kezedet ráteszed a pelenka felső vonalára (úgy hogy a hüvelykujjad legyen egyik oldalt a többi a másikon) és azt ott tartod, de ne a kezedet mozgasd, hanem a baba lábait jobbra-balra egy párszor. Ez átmozgatja úgy a beleit, hogy rögtön elmozdul a levegő, és kijön pukiban.

Lehet kapni az Activatort (aloé ) ami nekünk igazán bevált.

Még a Gripe Watert is szokták ajánlani, de ez nem a levegősödés miatti hasfájásra jó, ha jól tudom.

2009. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szia

én a gripe vatert használtam, már az első adag után elmúlott a fiam hasfájása kb 3 hétig használtuk, nem az egész üveg fogyott el és utána már nem is fájt neki.

ja és ez nem gyógyszernek minősülő, hanem angol víz

gyógynövényekből

bátran ajánlom kb 1000Ft körül van, nagyon jó tényleg!

2009. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az Espumisan GYÓGYSZER,melynek mellékhatásai is lehetnek.Nem értem,hogy pici babáknak miért adnak gyógyszereket,ha azokra nincs feltétlen szükség.Az immunrendszerüket teszik tönkre vele.Régen is csak a torna volt a módszer,és az ánizs vagy köménymagos tea.Ettől rendbejött a pocijuk.
2009. okt. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!