Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elmennétek ebben az esetben...

Ti elmennétek ebben az esetben? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Kislányomnak augusztusban lesz az első kis szülinapja, viszont szintén augusztusban lesz a legjobb barátnőmnek az esküvője, szeretnék elmenni, mert már gyerekkorunk óta ismerjük egymást. Nem azzal van a gond, hogy nem tudna senki vigyázni a babámra, mert addig anyukámmal lenne, hanem azzal, hogy mivel most nem állunk jól anyagilag, így nem tudom, hogy menjek el. Mert nem pár fillér lesz a kislányom szülinapja, meg akarjuk adni a módját. Viszont a menyasszony táncra sem filléreket illik adni. Minimum 10 ezer forint lenne az esküvő, ugye ruha, pénz stb. Az nekünk most nagyon sok, de nem akarom megbántani a barátnőmet sem. Még azt sem tudom, hogy mi mennyi lesz a kislányunk szülinapján, nem tudunk még árakat. Ti ebben a helyzetben elmennétek az esküvőre? Bocsi, ha hosszúra sikeredett.
2013. jún. 12. 11:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Egy éves gyereknek minek módos szülinap? Úgysem fog emlékezni rá.
2013. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem álltok jól anyagilag, miért kell a nagy felhajtás a szülinap miatt? Nehogy azt írd, hogy a gyerek miatt, mert úgysem fogja élvezni.


Én tartanék kisebb szülinapot és elmennék az esküvőre.

2013. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is felesleges a nagy banzáj a szülinapjára.

Szép torta amit ő is megehet,sűk család,ebéd,kész.10ezerből megvan.

2013. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
szerintem is felesleges egy 1 éves gyereknek nagy banzájt csinálni. szűk család, 1 torta(amit otthon is meg lehet akár csinálni) és egy kis dísz a lakásba vagy ahol akarjátok ünnepelni meg 1-2 ajándék. és mindjárt lesz pénz az esküvőre is.
2013. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
En a kislany szulinapjabol nem csinalnek nagy ugyet. Sutnek egy tortat es kesz. Ha igy sem marad eleg penz a boritekba, akkor a szertartasra (ezzel megadod a tiszteletet es latod is a lenyeget) mennek el, a lagziba nem.
2013. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, egy 1 éves gyermeknek bőven elég a torta a tűzijátékkal a tetején.

A barátnőd megérdemli, hogy ott legyél élete egyik legszebb napján.

2013. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Én sem értem egy 1 éves gyereknek minek luxus szülinap. Felesleges pénzkidobás. A barátnőm esküvőjét semmiképp nem hagynám ki.
2013. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%
Abba úgy gondolom,h nincs jogunk beleszólni,h mekkora szülinapot csinál a gyerekének,én is megcsinálnám,ha van rá pénz. De a barátnő helyében igen csak rosszul esne,ha tudnám,h a szülinapra volt pénz,de arra nem,h a lagziba elmenj. M azért ha belegondolsz.....csináltok egy nagy szülinapot,ami arra enged következtetni,h van pénzetek,senki nem hinné el,h utána 1 filléretek se maradt,m ugye abban az esetben nem lenne ekkora szülinap,szal nekem nagyon rosszul esne. Addig még 2 hónap van,gyüjts pénzt és menj el a lagziba.
2013. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

"Még azt sem tudom, hogy mi mennyi lesz a kislányunk szülinapján, nem tudunk még árakat"


ezt hogy érted? mire kell költeni?

otthon sütsz tortát, 1000.-, főzöl a családnak húslevest, rántotthúst, 3000.-, vesztek 1-2 szép ajándékot, 5000.-

10.000.- ből megvan, még lufikat is tudsz venni :)


vagy valami fergeteges bulit szeretnétek csinálni? mert az felesleges, ő nem fog rá emlékezni, kicsi is hozzá, ti meg nem álltok úgy anyagilag.

a barátnőd esküvőjét szerintem illetlenség lenne kihagyni, ha nem akarsz neki a menyasszony táncra bedobni 10E-t, adj 5E-t, vagy gyere haza a szertartás után.


bár tényleg nem értem, hogy pontosan mire gondolsz, mert lehet nektek ez a 20E Ft a megterhelő, csak félreértettünk téged, de lehet 50E-t szeretnél költeni a gyereked szülinapjára, azon az áron, hogy a barátnőd esküvőjéről lemaradsz. mondjuk nem mindegy :)

2013. jún. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
a fiamnak volt egy tora,(tőlünk szülőktől) a nagyszülőktől ajándékot kapott, játékokat, mi meg egy gyerekzsúrt szerveztünk neki az egy éves szülinapjára! Hogy mennyire élvezte! Lufik, játék, szaladgálás a többi gyerekkel! (Barátok gyerkőcei jöttek a szülőkkel), tehát nagy felhajtás volt, de nem anyagilag! Rengeteg fotó készült.És ugyanabban a hónapban volt a lányom keresztanyjáéknak az esküvője, elmentünk a házhoz, egy kis ajándék a babának, mert akkor már kismama volt, utolsó hónapos ( kisruhák, cumisüvegek, pólya, és egy bölcső, amit megbeszéltünk, hogy az övék lesz, szépen felújítottuk) megnéztük a templomi esküvőt és jöttünk haza. Nem vártuk meg a menyasszonytáncot, nem maradtunk vacsorára, de vittünk ajándékot, láttuk őket, ott voltunk, kb 7000 ft-ba került.
2013. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!