Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmennétek apukátok temetésére...

Elmennétek apukátok temetésére ilyen esetben? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

Tudom, h kicsit furcsa a kérdésem és akinek már rögtön előítélete van az ne is válaszoljon! Nem tudom, hogy mit tegyek!

Jelenleg 34 hetes terhes vagyok. Anyu és az apám 8 évvel ezelőtt elváltak, mert apunak lett egy másik nője. Azóta ő sem engem, sem a nővéremet nem kereste. Tudom, h mi is kereshettük volna, az utolsó 1-2 éveb (válás előtt) levegőnek nézett minket. a gyerekkorunk sem volt felhőtlen, van még egy öcsénk is-őt magával vitte. Állandóan vert minket, rettegtünk, ha jött haza a munkából.Rettentő rossz gyermekkorom volt. A válás megváltás volt számomra és ebben a 8 évben egyeltalán nem hiányzott. Én pont akkor találkoztam a férjemmel, összeházasodtunk, gyermekünk született,most pedig várjuk a kistesót. Öcsém ma szólt, h meghalt. ÉS igazából rögtön az futott át az agyamon, h terhesen el merjek-e menni a temetésre (12 hetes voltam, mikor férjem drága nagymamája, akit nagyon szerettem, meghalt és nála egy percig sem gondolkodtam, h menjek-e vagy sem).....tanácstalan vagyok, nem tudom....


2011. jún. 9. 22:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben menjél el, ha úgy érzed terhességed megengedi, vagy e olyan erős hozzá. A végtisztességet én megadnám neki, hiszen ő volt az édesapád. Igen amint írtad nem hiányzott,végül is te döntsd el mit akarsz.
2011. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem is a terhességgel van a baj, mert attól még simán elmehetsz, inkább az a kérdés, hogy el akarsz-e menni. Írtad, hogy rossz volt a gyerekkorod, de mégis csak az apukád volt, hát ezt neked kell eldönteni. Hát azért részvétem.
2011. jún. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi h válaszoltatok.

Azt előbb elfelejtettem írni, hogy a férjem mamájánál nem voltam babonás, de most az fordult meg a fejemben, hogy nehogy a pici babámmal valami történjen, jajjjj, lehet h túlkombinálom?

2011. jún. 9. 22:39
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék. Mégiscsak az apám, akármi történt is.
2011. jún. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is elmennék mert ez az utolsó útja a földön!Később bánnád ha nem mész!Elmész, és ezzel letudod magadban zárni a vele kapcsolatos múltat!
2011. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha most nem mész el, lehet, hogy később bánni fogod. De ezt csa te tudhatod, mit érzel odabent az egészről.

A terhességed szerintem nem akadály. Én repültem ennyi idősen, semmi gondom nem volt.

Csak a lelki részét rakd rendbe magadban.

2011. jún. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

én is azt gondolom, amit a többiek

a terhesség nem akadály

és ez lesz a végső búcsú....

részvétem!

2011. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Számomra itt nem is lenne igazi kérdés:

Az apád temetésére akkor is el kell menned, ha egész életetekben csak vitatkoztatok... Valamiért pont őt választottad édesapának, ha hinni lehet ezekben a dolgokban. Úgy illik, hogy ott legyél. Mindenképpen...

Az egyik ismerősöm 39 hetesen állt az apukája sírjánál, rettentően megviselte, de úgy gondolom, hogy esetedben ez azért más, mert lelkileg nem voltál hozzá annyira nagyon közel.

Persze, majd amikor ott állsz és felfogod a dolog súlyát...

Őszinte részvétem!

2011. jún. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mikor a fiamat vártam, meghalt a nagymamám, meg a férjem papája is pár hónap különbséggel. Én is gondolkodtam a babonából, hogy nehogy baj legyen... Nem lett.

Még a terhesség vége felé is haltak meg távolabbi rokonok...


Most hogy újra terhes lettem, rettegtem kik fognak meghalni. Eddig szerencsére senki...


Ne ez alapján döntsd el, hogy mész-e.De egyébként meg Te tudhatod csak. Én hülyeségnek tartom a temetősdit (mindenkitől bocs), nem gondolom, hogy oda kell mennem, ha rájuk szeretnék gondolni. Ellenben vannak akik naponta kijárnak.. Én csak ha muszáj. Emiatt azt sem gondolom, ha nem lennél ott, akkor lemaradnál valamiről. El lehet búcsúzni anélkül is. de ez az én véleményem.

2011. jún. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én apám is vert engem, anyámat majdnem lelőtte stb, szerencsére 14 éves koromban elváltak, azóta se tartom vele a kapcsolatot, mert elmebeteg. Még ha nem lennék terhes és úgy halna meg akkor sem mennék el a temetésére.
2011. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!