Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, első cipő kérdésben,...

Anyukák, első cipő kérdésben, mire figyeljek, Nektek hogy volt?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hós, 8.5 hós kora óta kapaszkodva lépeget. A gyógytornásza javasolta a Supinált cipőt bentre is, mert kicsit laza izomzatú. Gondoltam zárt orrú szandált kéne venni, mert ha mászik az kényelmesebb? Vagy jó a nyitott is? Mire figyeljek mikor elmegyünk megpróbálni a cipőket?


Köszönöm!


2013. jún. 13. 14:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Supinált cipő, mert laza izomzatú?

A supinált cipő a boltív kialakulását segíti de az jóval később történik.


Én ortopéd dokimra hallgattam az összes gyerekemmel (nem tudom milyen gyógytornászod van, de én biztos hogy ortopéd orvos tanácsát kérném ki)

Nekem azt mondta, hogy mindenképp zárt kérgű legyen a cipő (járás szempontból hogy elöl nyitott-e az tök mindegy, de igazad van, nem zúzza le a lábujjait, ha belerúg valamibe, és mászni is könnyebb), a bokáját jól kell tartsa, ne legyen benne haránt emelő, mert az gátolja az izmok megerősítését a kialakuló boltozatban, hiszen alátámaszt feleslegesen, és akkor kell mindig kontrollra menni, amikor már biztonságosan jár egyedül, tehát úgy másfél évesen.

Akkor tudja megmondani, hogy kell-e speciális cipő vagy sem.

És minél több mezítlábazás egyenetlen talajon!

2013. jún. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!