Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőre megyünk 8 hónapos...

Esküvőre megyünk 8 hónapos babával, mi a véleményetek az alábbi ötletről?

Figyelt kérdés

Feltettem a kérdést az "Esküvő" témakörben is, de kíváncsi vagyok az anyukák szemszögéből is a véleményekre.

Tehát. A kicsim 8 hónapos, még éppen kúszik és 10 kiló. Ölben már elég nehéz hosszú ideig cipelni a fenekét, a babakocsiban sem bírja órák hosszat. Ezért gondoltam arra, hogy az étterembe vinnénk utazóágyat. Ha van olyan hely, ahol nincs útban, felállítanánk, így a gyerek is biztonságban tudna játszani, nekünk sem kéne megszakadnunk, meg talán kicsit mi is tudnánk szórakozni. Nyilván nem hagynánk magára, mellette maradnánk és megkérdeznénk a párt és az étterem vezetőségét is, hogy nem lenne-e probléma. A vőlegény az unokatesóm, a kisfiam még a nagymamájával sincs el sokáig, most kezd múlni a szeparációs szorongása. Tehát az, hogy valakinél hagyjuk megoldhatatlan, ráadásul van egy 4 évesünk is, akire szintén figyelni kell.



2013. jún. 15. 08:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem jó ötlet ha az ifjú párnak nincs ellene kifogása.
2013. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem 3 kicsi gyerekem van, több esküvőn voltunk már mi is. Szerintem ez egy kicsit meredek, hogy étteremben utazóágyat akartok felállítani. Azért annak hely is kell, min. 60X120 cm. Szerintem ez az ötlet gáz, nem csak a hely miatt, de mindenféle szempontból! Most gondolj bele, ha a többi kisgyerekes is utazóágyat szeretne felállítani.
2013. jún. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az ötlet csak akkor kivitelezhető, ha sok-sok hely van. Ami általában nem jellemző a lakodalmakra.

Kicsi az esélye, hogy úgy el tudd helyezni, hogy senkinek ne legyen útban, és ne akadályozza a forgalmat, a táncot.

De az a biztos, ha megkérdezed. Nemcsak az ifjú párt hanem a szülőket is, mert lehet, hogy onnan jön majd több probléma.

2013. jún. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%
Én annak idején menyasszonyként nagyon kiakadtam volna, ha valaki a gyönyörűen feldíszített étteremben felállít egy utazóágyat.
2013. jún. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit hülyén venné ki magát. Mintha nagyon nem akarnátok vele foglalkozni, inkább feldobtok egy utazóágyat, azt meg van oldva. Ha nincs el senkivel a gyerek, biztos nem vinném ilyen helyre. Ez nem a te napod lesz, hanem a házaspáré. Akik mindent tökéletesen akarnak, és szerintem pont nem egy ágyat az étterembe.
2013. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
Nem hallottam még ilyet, de belegondolva nem rossz ötlet! Nehogy már az emberek meg egy baba legyen a "gyönyörűen feldíszített étteremért"! Talán fordítva kellene, nem?! A mennyasszonynak, aki ilyenen felháborodott volna, persze nem volt gyereke. Megkérdezném pár évvel később, mikor ő lenne ebben a szituban. Lehet a családnak az étterem/asztalok legszélére, valamerre a sarokban is ülni, nem kell a mennyaszony mellé! És akkor a magyarok milyen gyerekszerető, családcentrikus nemzet...tényleg...a tetejében nők írták ezeket a szociálisán érzékeny válaszokat...Nem kell a mennyasszony mellé, meg a főasztal elé felállítani a kiságyat, de gondolom a kérdező nem is így akarta.
2013. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Én igazából a babát sajnálom. Mi is voltunk vele esküvőn egyszer, de csak a szertartáson, ráadásul itt a közelben.

Emiatt nem tudott aludni délután, úgy sírt szegénykém, hogy majd megszakadt a szívem :(.

Be se tudtunk menni a szertartásra (sem), mert annyira sírt, csak kint voltunk a folyosón, én vígasztaltam, cipeltem, és közben a francba kívántam az egész esküvőt, és sajnáltam, hogy ennek tettem ki a kisfiamat.

Én tuti nem vinném vacsorára, akkor már biztosan fáradt lesz, aludni nem hiszem, hogy tud (hacsak nem nagyon jó alvó és nem zavarja a zaj).

Ezen kívül egyszer fordult elő, hogy nyáron a Balcsin nem feküdt le időben (9 hónapos volt), a kocsiban végig sírta az utat. Nagyon furdalt a lelkiismeret akkor is, nem győztem vígasztalni, és megfogadtam, hogy soha senki kedvéért nem fogom ilyennek kitenni.

2013. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, őszintén, én nem örülnék neki, ha az esküvőmön ez lenne. Én nem vinném el a picit, szerintem mindenkinek így lenne a jobb: gyereknek, ifjú párnak, nektek is. Írtad, hogy nem megoldható, mert nem marad meg mással. Akkor hazamennék a gyerekekkel 8 körül - amikor aludni szoktak - letenném őket aludni, rábíznám a nagyszülőre (vagy valaki megbízhatóra) aztán visszamennék a buliba. De nem vinnék utazóágyat.
2013. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Kicsit meglepődtem a válaszokon. :) Mikor a mi esküvőnk volt, a nagyobbik gyerekünk akkor volt 2 éves. Mi úgy ültettük a vendégeket, hogy aki babakocsival jön, a babakocsi elférjen az asztal mellett, a nagyobbaknak legyen hol pihenni, aludni, bár a felügyeletet a szülőkre bíztuk. Igaz, hely is volt bőven. Magamból indultam ki, mikor eszembe jutott ez az ötlet, hogy engem nem zavarna. Mikor a nagyobbal voltunk lagziban, ő akkor már kézenfogva sétálgatott, tehát nem kellett sem cipelni, sem a babakocsiba "kényszeríteni". Így is kb. 9-ig maradtunk, vacsi után hazajöttünk, mert a férjem nem érezte jól magát, a gyerkőc simán elaludt a babakocsiban, a hangzavarban. A kicsi egyébként hozzá van szokva a nyüzsihez, hiszen egy 4 éves mellett folyamatosan "rángatva" van jobbra-balra. Szívesen nézelődik, érdeklődő és kíváncsi, csak idegen ölében nem szeret lenni sokáig. Ezért gondoltam, hogy jó ötlet egy utazóágyat magunk mellé tenni, ha van hely és mód, így ő nézelődhet, tornázhat kedvére. Nem hagynám magára, nem lerázni akarom, éppen az ő kényelme miatt csinálnám. Nem tudom kire hagyni és nem is hagynám, én nem érzem jól magam a gyerekek nélkül. Ha nem érzik jól magukat, vagy nem lehetnek velem, inkább én sem megyek, vagy hazajövünk korábban. Ráadásul a kicsi még szopik is, emiatt sem hagynám másra. Várok még hozzászólást, tényleg érdekes mennyire másképp látjuk a dolgokat. :) Mindenesetre, ha úgy alakul, óvatosan hozakodok elő az ötlettel, nehogy a pár érezze magát kényelmetlenül!
2013. jún. 15. 10:19
 10/18 anonim ***** válasza:
6/ vagyok. Igaza van 7-esnek is. Egy esküvőt mi is kihagytunk (én és a baba, apa ment), de ők barátok voltak, nem közeli családtag. Én akkor mennék gyerekekkel, ha 1)nincs 45 fok, 2)nem mennék a polgári-templomi részre, mert az tényleg csak várakozás. Vacsora eleje elég, 2-3 óra mindenkinek szórakozás, de akkor is kényelmesebb a picinek ágyban, mint folyamatosan ülni valaki ölében. Plusz 2 órát mindenki (talán) túlél, hogy egy utazóágy volt nyitva az étteremben.
2013. jún. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!