Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek milyen a jó védőnő?

Szerintetek milyen a jó védőnő?

Figyelt kérdés
védőnőnek tanulok és kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert szeretném ha az anyukák bizalommal forduljanak majd hozzám :)
2013. jún. 15. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó védőnőm van . Aki mindenben segít. Bármikor amikor felhívom tanácsot ad . Ha mennem kell hozzá a leleteimmel mindig megkérdezi hogy jól vagyok e. Mindig elmond mindent .
2013. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jó emberismerőnek kell lenned. Mert az egyik anyukának az a jó, ha mindenben ellátják tanácsokkal, a másik azt szereti, ha békén hagyják. Neked kell kitalálnod, ki melyik csoportba tartozik. :)
2013. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Aki értelmesen tud beszélgetni, elmond minden tudnivalót (akár szoptatásról, akár etetésről, akár oltásokról, bármiről), naprakész infókkal rendelkezik (nem elavult módszerek alapján osztja az észt. nekünk az első ilyen volt, nyugdíjba ment már, 30 éves nézeteket vallott). Akivel ha kell, "személyes" gondokat is meg lehet beszélni, odafigyel az anyák és babák igényeire.
2013. jún. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm nagyon jó! Első babás vagyok. Elmondta mit hogyan merre meddig így szokták. Van kérdés? De nem szólna bele semmibe csak ha nagyon drasztikusan változtatnék, pl. tehéntejet akarnék adni a 7,5 hónapos lányomnak :) de bármikor hívhatom akár hétvégén is. Mikor pici volt a lányom bizony sokszor zargattam mert anyukám meghalt és nem volt kitől kérdeznem.
2013. jún. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
segítőkész, ha kérdezek, a legjobb tudása szerint válaszol, gyakorlati tanácsokkal lát el, nem általánosságban beszél. ha nem tud ilyennel szolgálni, akkor utánakérdez a kollagénaőitől. mindenre keresi a megoldást, nem ítélkezik, nem vág pofákat a probléma hallatán, így bizalommal fordulhatok hozzá. ha hívom, nem akar lerázni, nem érezteti, h terhs számára a hívásom (mondjuk én sem viszem túlzásba). nekem ilyen van, szerencsére. sajnos költözöm, pedig ragaszkodnék hozzá foggal-körömmel...
2013. jún. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem rossz védőnőm van, így leírom milyen ne legyél:


- ezoterikus dolgokkal nyaggat, pedig abszolút nem vagyok a híve kezdve a hipnotikus szüléssel..


- nem figyel oda amit mondok, mondtam, hogy le akarom választani a babám lassan a szopiról, erre mondta, hogy mindenképpen szopi után adjak kaját - pedig mindenhol azt írják, hogy ha elválasztást akarunk, akkor szopi előtt


- kérdeztem valamit, de mondtam, hogy ez a testvérem kislányát érinti, erre a mondandója végén már áttért a kisfiamra, hogy "..de látom hogy nem lesz probléma nála stbstb" Abszolút nem figyel oda mit mondok.


- interneten naprakészebb információkat találok, ő nem tud a hordozáshoz hozzászólni, hordozókendő kötési módjaiban segíteni stb


- igazából egyetértek jó emberismerőnek kell lenned, mert van aki nem szereti, ha tanácsokkal látják el, jobb ha békén hagyják. Pld én. Ha kérdésem lenne se hozzá fordulnék, mert sose ad értelmes választ.


- tudd, hogy mikor orvossal kell konzultálni, ne akarj olyanra választ adni, amihez orvosi vélemény kell


Azért az már jó jel, hogy jól akarod csinálni! Sok sikert!

2013. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! nagyon sokat segítettetek. Megpróbálok igyekezni :)
2013. jún. 15. 18:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenképp legyél majd elérhető telefonon, ha hívnának az anyukák a kérdésekkel. Légy megértő, kedves mindenkivel. Tartsd számon a gyerekeket, ki milyen, mennyi idős...

Az én védőnőm fiatalabb 3 évvel, mint én és neki nincs gyereke még. Igaz még csak most tapasztalja meg a dolgokat a valóságban, de bármi eszembe jut azonnal hívom, hogy mi a véleménye erről-arról. Amire nem tud azonnal választ, legkésőbb másnap visszahív, hogy mit kell tenni,mert utánajár tapasztaltabb védőnőknél. Szerintem ez alap, ha az ember ezt a hívatást választja. Mert sok múlhat a védőnő szaván.

Rengetegen nem követik a védőnők javaslatát, pedig rosszat nem mondanak. Én mindent betartok,mert a gyerekemnek nem szeretnék rosszat később.

Mikor terhes voltam, akkor is korrekten ellátott, bármi kérdésem volt mindenre kaptam kielégítő választ.

2013. jún. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is fontos a jó emberismerő képesség. Vannak akik sok tanácsot és beszélgetést igényelnek vannak, akiknek ez teher.

Fontos valóban a naprakész információk, és a széles látókör is. Szerintem nem az a jó, ha valaki megtanul valamilyen módszert és elvet, és azt mondja az az egyetlen megoldás... A szülőt a saját elveiben jó ha támogatod. Nem lehet mindenkire ugyanazt ráhúzni.

2013. jún. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lehet ne mondjon mást mint az orvos... Nálunk általában az ellenkezőjét mondja, ettől nagyon hiteltelen...
2013. jún. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!