Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő szerint túl gyorsan...

A védőnő szerint túl gyorsan fejlődik a fiam, és ez később lehet gond! Szerintetek?

Figyelt kérdés
7 hónapos. 72 cm 9kg. mászik,felül. apa,anya,baba szavakat használja-ha rám vagy apára,játékára néz. érti h nem,gyere,stb. már mindent eszik-korához mérten persze. nem értem később mi baja lehet? védőnő szerint a gyerek siettetve van! mi az h már eszik,miért nem most kezdtem stb. azért amúgy mert tápis volt és gondoltam inkább egyen mint csak a tápi,igy 4 hósan elkezdtem,eddig 3 étkezés már ki van váltva. reggel és este tápi még. 2 foga van. a mozgásban meg nem eröltettem semmit,nem is értettem mire gondol,h lehet eröltetni egy mászást?? hóztam magam után vagy mi? tény h nem szoritom be ágyba,járókába,babakompba,pici korától szabadon közlekedhet a szobájában.fel sem ültettem soha,annyit ül-félig- amennyit a babakocsiban van vagy az etetőszékben. de azt is csak úgy 5 hósan kezdtük,mármint a félig ülő helyzetben babakocsizást.a beszéd meg: szte sokat beszélek hozzá! eszem megáll! vagy igaza van?
2013. máj. 4. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
a fiam 7 hónaposan kerek 10 kiló volt, 2 foga és kapaszkodva körbejárta a járókáját. Növésre is magas. 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, minden tökéletes volt. Baba-ana-apa szavakat használta. 5 hónaposan már stabilan ült. Ő is "szabadon" volt, mászni csak 9 hónaposan kezdett, rá 2 hétre elindult. Kaptam hideget-meleget, majd jött egy másik védőnő, aki épp az ellenkezőjét mondta, nincs baj a fiammal, ő ilyen ügyes, ennyi, egy gyerek sem fejlődik egyformán. Soha nem erőltettem a mászást, nem is értem azt hogy lehet??? Sem a járást. Beszélj csak hozzá minél többet :-) örülj, hogy ilyen kis ügyes! :-)
2013. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
A védőnő nyilván kevés ilyen esetet látott, ezért van zavarban. A gyermek fejlődését visszafgni nem szabad, nem is lehetne. Lehet, hogy egy különleges képességű gyerek lesz; ennek az előjelei mutatkoznak. Ne foglalkozz a védőnővel. Arra vigyázz, hogy ne etesd túl és gondoskodj a mozgási lehetőségéről.
2013. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs igaza minden gyerek más ütemben fejlődik. Nekem 9 hónapos a kisfiam 81 centi és 9800 gramm, Ő most felül mászik feláll mostanában már lépeget is néha. Igaz Ő nem mond szavakat, de már egyre többet megért amit mondunk neki.

Nálunk is már mindenféle étel megy, nagyon szereti a hasát.

Nincs semmi gond a kisfiaddal, nyugodj meg, hallgasd meg mit mond a védőnő azt egyik füleden ki másikon be. :))

2013. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az agy fejlődése szempontjából mondják ezt, barátnőm hónapokig kúszott a szobában a gyerekkel nehogy felálljon még, illetve azt találták ki az orvossal, hogy eltiltották tőle a tesót, mert a kisgyerek mindent eltanult tőle, korához képest túlterhelte magát. Ma már minden rendben, csak akkor kellett figyelni hogy ne legyen érettebb mint a kortársai.
2013. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

7 hónapos mászik felül megérti hogy nem, gyere 2 foga van eszik (hiszen tápszeres volt gondolom 4 hónapos kora óta kezdett mást enni) amit lehet egy csecsemőnek, és mivel 3 hónapja eszik így nem csoda ha 3 étkezés ki van váltva.

Ezek számomra egyáltalán nem extrák és nem csodaszámba mennek... Az hogy szavakat mond az igen, dehát azt nem is lehet befolyásolni sehogy ez nem a szülőn múlik úgy értem befogni a száját nyilván nem tudod.

Ilyet hogy NE BESZÉLJ hozzá még a teljesen nulla iq-jú, laikus gyerektelen valaki se mond, nemhogy egy védőnő...akkor az a védőnő nem hogy a diplomáját adja vissza, hanem eleve emberek közé se menjen...

Nem lehet hogy valamit félreértettél és az etetésre vagy mozgás terén felállásra vagy ilyesmire mondta hogy ne siettesd?

Vagy elnézte-elszámolta az életkorát a babádnak? Még ezt tudom elképzelni.

2013. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4-es, amit példának hoztál, azt valószínűleg azért tanácsolták, mert a mozgásfejlődésből kimaradt kúszás, mászás később okozHAT tanulási, szövegértési és olvasási zavart. Azt azért kicsit extrém ötletnek tartom, hogy az orvos a testvért is eltiltotta a kicsitől, nehogy utánozza.:-)) Kérdező, az átlagtól eltérő fejlődés ( pozitív és negatív irányban is )mindig több figyelmet kap. Mivel a védőnő nincs veletek nap mint nap, ezért nem láthatja, hogy a gyerek mindent magától csinál, amit csak tud. Általában azok az anyukák is azt szokták mondani, hogy a gyerek már ezt is azt is tudja, akik párnával támasztják ülésbe, és naphosszat babakompban "edzik" a gyereket, csak eszükben sincs beismerni, hogy hülyeséget csinálnak. Gondolom a védőnőtök látott már néhány ilyen esetet, ezért teszi szóvá, csak nálad rossz helyre címezte.:-)
2013. máj. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem.Átlagban 8hónapra teszik a mászást és az ülést,tehát nem olyan nagy eltérés van időben.Miért szólt be?

Az én védőnőm,nem mert szólni semmit a fiam mozgására,mert szerintem nem sok értelmeset tudott volna mondani rá,bár kérdeztem tőle is és az orvostol is,hogy minden rendben van a fiammal vagy esetleg baj van,lehet.5,5hónaposan kezdett mászni,6,5 felállt és 7hónaposan már kapaszkodva lépegetett!Egy értelmes szót tudott,az aja-aja-át én nem számitom annak.Tehát mindenki azt mondta,hogy addig amig nem erőltetem és mesterségesen kreálom a helyzeteket addig semmi baj nincs.

2013. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez érdekes a mi védőnőnk,nem mondta,hogy baj van holott a mászás,felállást már 6 hónaposan csinálta,nagyon sok mindent evett,3 étkezést kiváltottam,7 hónaposan ült,ment a bútorok mellett, Ő is értett rövid utasításokat,mondta apa,cica,hinta,sosem erőltettem semmit,8 hónapos korára a volt már 2 foga,önállóan állt,11 hónapos korától jár,rengeteg szót használ,és szabályosan használja a ceruzát,védőnőm szerint már akkor fél évvel a kortársai előtt járt ahogy most is 2 évesen,mondatokban beszél,egyedül öltözik(majdnem mindent)vetkőzik,egyedül eszik 16 hónapos kora óta,orrot fúj, a bilibe pisil, a bölcsiben is együtt a 2,5 évesekkel,mindig mondják a gondozónők,Ő a legfiatalabb a csoportban de a legelevenebb és ugyanúgy mindent csinál,mint a nagyok,sokan nem hiszik el,hogy még csak 2 éves pedig nem olyan magas.Nekem sosem mondták,hogy baj lenne,sőt megdicsérték.Mindig is önálló és nagyon aktív eleven gyerek volt már pár hetesen is,visszafogni meg nem szabad minden gyerek a saját tempójában fejlődik,lehet a védőnőd nem nagyon látott még gyorsabban fejlődő babát.
2013. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is gyorsan fejllődik, és a védőnő szerint a terhesvitamin is közrejátszott, amit szülés előtt és után szedtem. Hát nem tudom. Mindegy, én sem erőltettem neki semmit, most kétévesen már szép egész mondatokban beszél, elénekli, h "Nils Holgerson, ott repül Márton lúdon", és még rövid töredékeket. Nagyon értelmes, büszke vagyok rá. Dackorszakos, velem nem annyira, inkább a mamáékkal, mert szigorúan rávezettem alap dolgokra (kos...), most ott tartunk, h kezd a szemembe nézve "megbeszélni" velem dolgokat. (Főleg én vagyok vele.)
2013. máj. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
sziasztok! köszi mindenkinek! sztem meg van róla győződve,h álló nap tologatom,mászatom,felállitom-felültetem és győzküdüm h beszélj beszélj beszélj!!! pedig nem!
2013. máj. 6. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!