Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok vagy, hogy...

Mit csináltok vagy, hogy oldjátok meg a főzést vagy egyéb tennivalókat 8-9 hós babátok mellett?

Figyelt kérdés
Hisztizik ha nem vele foglalkozok és semmit nem tudok csinálni mellette. Már kivagyok teljesen ettől. A járókába elvolt egy ideig de pár napja ha beleteszem akkor feláll majd sírás és hátra vágja magát. Nem kellene csak fél óra míg minden nap felteszem a kaját főni :(
2013. jún. 16. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Akkor csinálom, ha alszik.
2013. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csináljam este 10-kor? Mert reggel alszik séta alatt ,meg délután de csak mellettem mióta fogzik. Ha felkelek mellőle már fel is ébred :(
2013. jún. 16. 14:53
 3/12 anonim ***** válasza:

Etetőszék van neki? Abban nincs el?

Én viszem mindenhová magammal, teszem le a földre, viszek játékot, mászik, játszik.

2013. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vittem mindenhova a hordozóba amíg pici volt. Utána meg imádta pakolászni a műanyag kotlikat a konyhában, míg én kényelmesen megfőztem. Letettem egy vastag takarót a járólapra és lehetett kupizni. Panelba lakunk, pici konyha van, de megoldottam így is. Kerülgetni kellett de megoldottuk.
2013. jún. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Játszószőnyeg volt a konyha mellett, vagy a hátamon volt. (Amúgy ilyen kicsi még nem hisztizik) Úgy nevezik, hogy szeparációs szorongás, és lesz még egy "rosszabb" kör is.
2013. jún. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát nem is hiszti nem is szepa ,mert 4 hónapos kora óta ez van :( A konyhába sincs el ,mert húzgálja a széket, egyfolyátban csimpaszkodik a lábamba is feláll. Mi is panelba lakunk így oda se tudom húzni a járókát, de mindegy mert ahogy írtam nincs el benne. :( A hátamra nem birom felkötni,mert repülőzik mikor hátrateszem így nem tudom bekötni :( meg így is folyik róla a víz olyan meleg van bent.
2013. jún. 16. 15:49
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Lehet brutálisan hangzik, de hagyd sírni, ha tényleg csak fél óráról van szó...dumálj hozzá közben, ha el tudsz jönni 1 percre vigyél neki egy új játékot, vagy adj be neki egy lábost,egy fakanalat, hogy ő is "kavarhasson" kopácsolhasson.Ha a mindennapi rutin része ez,akkor nagyon hamar megtanulja, hogy ilyenkor nem vele foglalkozol.

Nálunk is ez volt, kisfiam szépen megtanulta, most már 2,5 éves és gyakorlatilag baba kora óta tudok mellette főzni,teregetni,takarítani.Nem arról van szó, hogy órákig rá se nézek,mert most már segít.Most a picivel kínlódok,aki 6,5 hónapos és a fogzás miatt ő is sír, ha leteszem...de főzni muszáj, még ha közben nyüszít akkor is....

2013. jún. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
azt akartam írni,hogy "meg mostmár segít"
2013. jún. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Csináld amikor alszik. Tudom, nem alszik egyedül. Akkor aludj vele délután, és így este könnyebben fent maradsz, és meg tudod csinálni, így mindig egy nappal előre csinálod. Ez meg, nem a kérdés része, de: Ha nem szepa, akkor sem hiszti, csak egyszerűen nagy szüksége van rád. Vannak gyerekek, akik jobban elvannak egyedül, vannak, akiknek nehezebben megy.
2013. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ilyen volt, most egyelőre könnyebb. 9 hónapos lesz. A konyhában elöl vannak neki olyan edények, amikkel játszhat, mindig rakosgatom mindenfele,hogy sokféle helyen legyen, etetőszékben ő elég jól elvan, kap kölesgolyót, vagy kiflit vagy ilyesmit azt elrágcsálja addig. Most mondjuk kicsit nehezebb,mert most kezdett felállni és sokszor elesik, de azért a főzést kétnaponta összehozom. Nagyobb ételeket, ami pepecselős, hétvégén csinálok és vasárnap úgy főzök, hogy hétfőn ne kelljen, esetleg keddre is maradjon. A többi házimunkát pedig akkor végzem,mikor alszik, de látom nálatok ez sem jön össze :( Sok kitartást, próbálj hétvégén előre főzni és amit lehet adagonként lefagyasztani. egy-két percig azért sírhat, attól nem lesz semmi baja, de azért én fél órát nem tudnám sírni hagyni a kislányomat. amikor hallom, hogy nincs komoly baja, és mondjuk éppen meg kell kavarni az ételt, akkor beteszem a járókába, vagy otthagyom, ahol éppen van, és addig míg megkavarom, vagy behabarom vagy akármi,addig kicsit nyűglődik.
2013. jún. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!