Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell minden nap megfürde...

Miért kell minden nap megfürdetni a babákat?

Figyelt kérdés
Ők még nem is koszosak.
2013. jún. 17. 22:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Kedves manocska nem értem mit vagy úgy kiakadva, én is mindenkit felponoztam...
2013. jún. 18. 06:35
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

én abszolút nem értek egyet azzal, hogy ne fürdessünk mindennap, van olyan ismerősöm, akik így tettek, nem is alakult ki a napirend, most meg kezelhetetlen a gyerek, mert nem érti, mikor mi jön és miért.

attól, meg kicsit lefröcskölöm este, még nem lesz ekcémás.

szerintem nagyon fontos a napirend kialakításában és igen, azért ők is "koszolódnak", buknak, kakilnak, pisilnek, egész nap a pelusban a fenekük...stb. mellesleg a legtöbb baba baromira élvezi a pancsolást :)

2013. jún. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%

Amig kicsi: nyakig szarosak,fejükre kenik a tejet/tápszert,pisisek és nekik se kellemes napokig állott fenékkel az élet,mellesleg meleg is van már.

Amikor nagyobb már:kúszik mindenfelé és ha takaritasz is,nem tudsz annyira,hogy a gyerek ne találjon meg mindent.

2013. jún. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Egyrészt a rendszeresség miatt, hogy megszokja, hogy a fürdés után jön az alvás. Másrészt mindenkinek jól esik, ha a nap végén felfrissülhet, miért lenne ez másként egy kicsinél. Ebben a melegben pedig szerintem egyenesen vétek nem megfürdetni egy babát.
2013. jún. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerű: mi is naponta fürdünk- jó esetben, persze van, aki felnőttként sem naponta fürdik. Ilyen melegben pláne jól esik nekem is egy frissítő zuhany. Higiénia miatt fontos, napirend miatt is. Amúgy a babák egy idő után másznak, kúsznak, térdelnek, összekenik magukat mindenféle dologgal, pl. kajával, szóval koszosak lesznek.
2013. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
Már leírták előttem,hogy miért szükséges. Kérdező,én ebben a nagy melegben többször is lefürdetem a fiamat,mert ragad a teste,izzad mint' állat. Igaz,este pancsolhat a kádjában,napközben csak zuhanyzóval lefröcskölöm,de imádja :-) mindig sikongat,vigyorog,stb. Én nagyon sz.rul érezném magam,ha nem tudnék minden nap tusolni,a babák is szeretik a pancsolást! (elvégre 9 hónapig vízben vannak)
2013. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
51%

Osztrákoknál sem naponta történik a gyerekek fürdetése, a franciákat meg hagyjuk is :)

Amúgy nem kell, de nem is árt. Néha ha valaki kihagy 1-1 napot, nem fog történni semmi. Mondjuk akkor, ha a gyerek nem tojja magát nyakig össze, vagy nem hempereg meg a sárban. Vagy ha korábban bealszik, vagy ha előtte sokat utazott, és fáradt, nyűgös. Nálunk is előfordult, hogy vagy a picúrnak nem volt kedve, vagy nekem. De pl most a 35 fokban napi 2-3-szor tusol.

2013. jún. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1 hós a kisfiam. Azért tettem fel a kérdést mert tegnap 6-kor elaludt, 7-kor szoktam fürdetni. Éjjel fél1-kor kelt csak fel cicizni, szóval tegnap kimaradt a fürdés. De ma 7-kor megfürdettem reggel.
2013. jún. 18. 11:11
 19/21 anonim ***** válasza:
Nos ez pro és kontra, ellene és mellete is szólnak érvek. Mindt modnták itt sokan, a napirend kialakításában nagyon fontos szerepe van, hogy tudja a baba, nem sokára alvás lesz. Viszont a bőrnek lehet nem tesz jót egy ilyen pici baba esetében, ha mindennap fürdetve van...nem tudom. Így nyáron nálunk is mindennap fürdetve van, mert nagyon koszolódik a bőre, leeszi, leizzadja és a kaki és a pisi sem mellékes. Télen viszont csak minden másnap volt fürdetve, igaz akkor még nagyon pici volt, nagyon összekoszolni sem tudta magát, de a kaki miatt fontos, leglalább a fenekét ilyenkor is megmosni.
2013. jún. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Akkor is kell nekik a minden napos fürdetés a higiénia miatt! Egyébként millió fajta drogériás és gyógyszertáros fürdető van,amitől nem szárad ki a bőre,na meg egyébként én minden nap kenem őt testápolóval! De ez nem kifogás szerintem a fürdetés elkerülésére!
2013. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!