Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pisil ilyen keveset a...

Miért pisil ilyen keveset a 6,5 hós babám?

Figyelt kérdés

Eddig elég sok pisi volt mindig a pelusban. Főleg reggel amikor az éjszakait levettem.

Most egy pár napja, alig pisisek a pelusai, pedig szinte egész nap a cicin lóg, jön a foga.

Kiizzadja a többit a meleg miatt?


2013. jún. 18. 07:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is pár korty víz nem árt meg.Nem azt mondja az ember hogy egyből döntsön le 2 decit!!Mielőtt szoptatsz igyon 1-2 kortyot, meg kanalazás előtt is.Többet úgy sem fog, nekem is 6,5 hónapos a fiam, és esze ágában sincs többet inni, inkább cicizik, de 30fok feletti hőmérsékletnél úgy érzem igenis kell valamennyi plusz folyadék,és persze te is igyál többet!!
2013. jún. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen melegben kevés a tej. Pár korty víz kell. Kánikulában CSAK addig elég a víz, a,íg nem kap SEMMI mást, és nincs még 5-6 hónapos. Ott a bizonyíték, hogy nem pisil (csak keveset). Én is "szoptatásfanatikus" vagyok, hosszú ideig szoptattam, de nyáron neki is szüksége van plusz folyadékra!!
2013. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, a lányomnak elég csak a tej.

Persze nem 3 óránként kell szoptatni, hanem amilyen gyakran csak tudja az anyuka.

2013. jún. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Azért pisil kevesebbet, mert sokat izzad. Így megemelkedik a folyadékszükséglet.

Én is azt szoktam javasolni az anyukáknak, hogy a hozzátáplálás kezdetétől, szilárd evés után mindenképp kínálják meg pár korty vízzel a kicsit, illetve ilyen melegben 2 szoptatás között szintén. És nem vagyok szigorúan háromóránként szoptatás mellett, én is igény szerint, hosszútávon szoptattam a gyerekeimet, de ez egész más már.


Amúgy szeretem a szoptatás fanatikusait :)

Igen, valóban, az első félévben amíg nem kap szilárdat a pici elég az anyatej, később ha már kóstolgat, akkor nem. (Vagyis, lehet elég, ha egész nap cicin lóg a baba, de ez sem az anyának, sem a babának nem megfelelő).

2013. jún. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

CSinálj neki gyümi teát, vagy ha van akkor gyümölcscetrifugával gyümi levet!


Mindegy, csak itasd!


Az én lányom se akart inni tavaly és vesegyulladása!

2013. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
12es vagyok. Mármint a tej elég amíg nem kap mást, nem a víz
2013. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy vannak, akik annyira bele vannak esve a szoptatásba, hogy képtelenek megérteni, hogy bizony, ha már kóstolgat a baba meg KELL kínálni vízzel.

W. Ungváry Renáta, legismertebb szoptatási tanácsadó (és pártoló) "tollából" származik az idézet:

"Az első hat hónapban, igény szerinti szoptatás esetén még nagy melegben sincs szüksége a kisbabának az anyatejen kívül más innivalóra. A későbbiekben pedig a kispohárból kínált víz a legjobb szomjoltó..." (Itt utána ír a tápszeres babákról, de az nem ide tartozik. Ez "A kismama babakonyhája" c. könyvben van.)

2013. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Amilyen gyakran csak tudja"


Persze, anyukának nincs is más feladata. Főleg ha több gyerek van.

2013. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én kisfiam se itta meg a vizet a csőrös pohárból. Vettem egy olyat a DMben, aminek cumisüveg a neve, de nem kell szopnia, csöpög belőle a víz. Mióta azzal adom issza simán! Próbáld meg máshogy adni neki. Ha kell cumisüvegből, nem az a lényeg most, hanem hogy igyon. Én kisfiam is 6.5 hónapos és elég sokat itatom mindig kínálgatom, babakocsizás közben is. Hál istennek már megissza - én is aggódtam eleinte. a lényeg, hogy próbáld másból adni.
2013. jún. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok - én anno még próbáltam kiskanállal is adni, akkor lenyelte.
2013. jún. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!