Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar az ágyában...

Miért nem akar az ágyában aludni 8 hósom?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt vele semmi baja,de mostanában mindig felkel,ha beteszem. Elalszik a mi ágyunkban,olyan mélyen alszik,hogy amikor felemelem,hogy beteszem a sajátjába,akkor fel sem ébred. Majd pár perc múlva keserves sírás,üvöltés. Kiveszem,elalszik a vállamon egy pillanat alatt,vissza akarom tenni és megintcsak keserves sírás. Kiveszem ismét,lefektetem a mi ágyunkba és egyből alszik. Nem is lenne gond,mert nagy az ágy,de ma éjszaka is addig forgolódott,amíg le nem esett. Nem történt baj,mert kb.30 cm magas az ágy,de nagyon megijedtem. Nem akarom,hogy közénk szokjon,egyáltalán nem. Szerintetek miért van ez és eddig miért nem volt ezzel gond?
2013. jún. 19. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt a szituációt keresi felébredve, amiben elaludt. Tehát ha idegen helyen ébred, az nem fog tetszeni neki...

Valószínűleg a ti ágytokban számára valaimiért kellemesebb, mert mondjuk intenzívebb anya-illat van, tágasabb ha mondjuk utálja a szűkebb teret stb. Minden gyereknek más a fontos, és ugye az ő esetükben nem beszélhetünk tudatos felismerésről, egyszerűen ott jobban érzi magát, nagyobb biztonságban, főleg, ha mellé is szoktatok feküdni. Van olyan gyerek aki vígan elvan a saját ágyában, van ,amelyik meg olyan erősen igényli a szülő közelségét hogy végül a szülő feladja a próbálkozásokat...

De: neked kell eldöntened, mit akarsz valójában. Ha hosszú távon nem zavar az együtt alvás, akkor válaszd ezt a könnyebbik utat, és ne pakolászd ide-oda, ha egyszer eldöntötted hogy alhat nálatok. Ha viszont ezt nem akarod ,akkor légy következetes. Lehet, hogy kemény menet lesz, főleg ha akaratosabb fajtájú a gyerkőcöd. De előbb-utóbb valószínűleg megszokja a csíziót, nagyon kevés gyerek van, akinél ne hozna eredményt.

Ne a válladon altasd el, mert ha megébred megint testközelséget fog keresni. Ne a nagyágyban altasd el, mert akkor megint ott akar majd és nem érti miért nem teljesíted az óhaját (jogosan...)... Számtalan módszer van a saját ágyba, önálló alvásra szoktatáshoz (én a sírni hagyással nem értek egyet) , egy biztos: minél korábban kezded annál valószínűbb, hogy sikerül és tuti, hogy rövidebb ideig fog tartani mintha várnál hónapokat mire rászánod magad.

Persze még utána is lesz, hogy mondjuk beteg vagy hasonló és többet dajkálod, esetleg kivételesen veled alszik stb és utána megint meccsezni kell kicsit.

A lányommal amúgy nem jutottunk dűlőre a mai napig (5 éves, mondjuk ő korababa volt ,érzelmileg/idegrendszerileg is speciálisabb eset), a fiamat viszont kb 8-9 hósan szoktattam az ágyába, már 3,5 éves, köszöni de nem is szeret mással együtt aludni, én hagynám amúgy, de ő mindig visszamegy a saját ágyába, és kategóriákkal hamarabb képes elaludni mint bármelyik gyerek akit ismerek. Hozzáteszem, volt két kemény hónapunk mire flottul ment az esti elalvás, és néhány betegség átmenetileg borította is, de mindig visszatértünk erre pár nap alatt.

2013. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tetszik,amit írsz,igazad van. Érdekes,hogy napközben ez nem probléma,csak este. Próbáltam már a saját ágyában altatni,de feláll,elmászik,feszíti magát. Tény,hogy nagyon nehéz,mert nem bírom hallgatni,ahogy üvölt és inkább megkönnyítem az ő-és saját magam- dolgát. Igazad van abban is,hogy most kéne elkezdeni,mert már így is nagyon akaratos,később tuti,hogy csak rosszabb lesz a helyzet. Egyedül az a baj,hogy nem tudom,hogy kezdjek neki,de majd ennek is utána olvasok. Igazából jelenleg nem zavar,hogy köztünk alszik,mert neki jó,de én pl.nem tudom kipihenni magam,mert bennem van a tudat,hogy az ágyunkban van,amin ugye nincsenek rácsok és bármikor leeshet. Arról nem is beszélve,hogy rá is fekhetek,akármi történhet. Na meg persze nem akarom,hogy évekig köztünk aludjon,mert ez a mi intimitásunknak is stopot mond.
2013. jún. 19. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!