Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ingerültebbek vagytok mióta...

Ingerültebbek vagytok mióta babátok van? Szoktatok veszekedni, "verekedni"? A baba miatti feszültség okozhatta ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Mi elég lobbanékonyak lettünk a férjemmel együtt.Néha már meg is csapom(a tehetetlenség hozza ki belőlem).Baba előtt a nyugalom mintaképe voltunk mind a ketten.Nem beszélve arról,hogy olyan csúnyán beszélünk egymással ha veszekszünk,mint a kocsisok,pedig a gyerek miatt vissza kellene fogni magunkat.Egyébként szeretjük egymást.
2009. okt. 12. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

aranyos:)

fárdtak vagytok és ez okozhatja.

meg persze az aggódás a babáért, h minden rendben legyen vele. próbáljatok néha összebújni és megnézni 1 filmet pl, ami közelebb hoz titeket egymáshoz.

2009. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szoktunk,de egy idő után ha bekövetkezik egy nagyobb "stresszhelyzet" a baba miatt,akkor nem bírunk magunkkal és jön a durva műsorozás.Én is azt hittem,hogy csak átmeneti az idegbajunk,de úgy érzem,hogy már sohasem leszünk olyan kiegyensúlyozottak ,mint régen.Egyébként a gyerek már 13 hónapos.
2009. okt. 12. 14:07
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első időkben nálunk is így volt, bár én csak veszekedtem! Fáradtak voltunk, főleg én! 2-3 hét alatt beleszoktam a babás életbe, aztán már jó volt. 8 hónaposan megint volt egy ilyen időszakom, amit azzal orvosoltunk, hogy minden nap elmegyünk sétálni hármasban, ilyenkor a baba általában elvan, mi meg nyugodtan ki tudjuk beszélni magunkból a dolgokat, és tudunk másról is beszélni mint a munka és a baba. Ha meg tudjátok oldani érdemes, bár az elején nehéz és fájdalmas, megkérni a nagyszülőket, hogy vigyázzanak a kicsire, míg ti elmentek valahova kettesben. ez lehet mozi, egy vacsora vagy egy sütizés, kirándulás, vagy akár találkozás barátokkal, lényeg, hogy együtt legyetek és ne legyen veletek a baba.

Jó babázást kívánok!

2009. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ha egyszer úgy jársz mint én, akkkor jól elgondolkozol megéri e. Én azóta nem nagyon veszekszem. Kb. 1 hónappal ezelőtt, egy nyomorék levesen vesztem össze a férjemmel, hogy miért este 10-kor akarja megenni. Mintha nekem nem lenne oly mindgy. Úgy felhúztam magam, hog üvöltöttem, na erre ő is, és ezt mind a gyerek előtt kb negyed órán keresztül. Egyszer csak észreveszem, hogy rángatja az akkor 14 hónapos kisfiam a nadrágom, következő meg, hogy a sarokba vonul, iszonyat félelem a szemében. Annyira megijesztett, hogy azóta nem is kiabálok. Szóval ebből csak azt akartam kihozni, hogy hiába veszekedsz a gyerek háta mögött, egy óvatlan pillanatban leeht rajta csattan. Meg kell ezt nagyon beszélni!
2009. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

igen ismerős, bár mi nem veszekedtünk, mert párom egy szikla.

De én tiszta ideg voltam mindig. Az iszonyatos felelősség terhe alatt asszem. Ja és négy fal közti bezártság. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehezen tűröm, de kicsit kikészültem. Azt gondoltam, hogy milyen jó a kismamáknak, ráérnek, sétálgatnak... EGYEDÜL

Szóval nekem a felnőtt társaság is hiányzott.

Nekem néha segített, ha egyedül mentem el valamit intézni, de volt hogy egy közös program 3-asban, az nyugtatott le.

Néha összejöttünk anyukák a babákkal valakinél, és közben beszélgettünk.

a baba-mama klub is jó volt.

Ha már végképp nem tudtok zöldágra vergődni a problémával, keresd fel a védőben a pszicsológust, vagy családsegítőt. Nem szégyen. Kár lenne a családért és a babuciért.

2009. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is így voltam. Csak nekem egyszerre két babát kell ellátnom, iker kisfiaim vannak. Teljesen kiborított a tehetetlenség, a bezártság a 4 fal közé, és hogy mindent alárendeltem a babák igényeinek. Imádom Őket, de néha kiborított, hogy se enni nem tudtam tőlük, se aludni, takarítani és még sorolhatnám. Aztán rájöttem, hogy jót tesz nekik is, ha hetente 1-2 alkalommal Apa elviszi őket anyósomhoz, és én addig tudom hallgatni a kedvenc zenéimet, rendezgetem a ruháimat, jut egy kis időm mozogni, a hobbymra és mikor hazajönnek, teljesen megváltozom, mintha kicserélnének azalatt a 2 óra alatt.

Szerintem Neked is jót tenne, ha tudnál szánni egy kis időt magadra, vagy ha néha azt tudnád tenni, amit még a baba megszületése előtt. Én elkezdtem szedni a Magne B6-ot, sokat segít, több türelmem van. De engem nagyon feltölt, ha négyesben szervezünk valami programot, nyáron fagyiztunk, sétáltunk, de néha annak is örülök, ha egy szupermarketben bevásárolunk hétvégén. Mindegy, mi, csak kicsit más legyen, mint a monoton megszokott mindennapok, és biztosan Te is másképp látsz majd mindent, ha kimozdulsz, amíg biztonságban van valakinél babád. Én sajna egyedül nem sok mindent tudok tervezni két 7 hónapos picivel, de már látom, hogy bővül a lehetőségek köre, minél nagyobbak.

Kitartás!

2009. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!