Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ösztönözné a kormány a gyerekv...

Ösztönözné a kormány a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 21. 15:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én már annyi tervezetet olvastam életemben, hogy ihaj... szerintem ez egyszerűen a választások miatt vannak..
2013. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Na persze, jönnek a választások, valamivel villogni kell.

Nem hiszem, hogy aki felelősen gondolkozik a gyerekvállaláson és tovább lát az egyszeri nagy összegnél amiből lehet egy nagy dínom-dánom bulit csapni, az emiatt vállalna gyereket. Szerintem fontosabb lenne a bölcsis férőhelyek számát növelni, hogy ha anyuka vissza menne dolgozni akkor legyen a gyereknek helye, a gyermekintézmények nyitvatartási idejét rugalmasabbá tenni, hogy 5-kor ne akarják a lihegve beeső anyukát felnégyelni az óvónők mert már csak az ő gyereke ül a padon és már körülötte felmosták az ovit. Stb...

2013. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
51%

teljesen logikus, hogy csak az első után jár. hiszen akkor veszel kiságyat, bbkocsit, a drágább dolgokat. miért kéne minden gyereknek születése után újabbat venni, mire járna megint a kelengyepénz? és nemutolsósorban valóban: ha mindre járna az erősen fellendítené az amúgy is elég erős "megélhetési gyerekvállalás piacot" (még ha egy hülyeség is az egész mert nem éri meg de valakiknek ez nem jut el az agyáig).

szerintem szuper a tervezet. és őszintén szólva baromira nem érdekel, hogy csak a választások miatt csinálják, vagy más miatt, ha a kezemben figyel a pénz.

2013. jún. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom, ha tényleg bevezetnék, senki nem utasítaná vissza, senki nem ellenkezne. Ezt meg annyira bírom... Én nem védem a kormányt, de ha nem adnak az a baj, ha adnak akkor meg az, hogy miért nem adnak a 20. gyerekre is... Én remélem bevezetik, mert mi még a babatervezés elején vagyunk.
2013. jún. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%

Nem jogos ,hogy első gyerek után járna csak ennyi! És mi van akkor ha a szülők az első gyerek születése után kb 6-8 évvel vállalnak tesót? Tartogassák addig a cuccokat? Plussz aki tényleg felelősséggel vállal gyereket az nem az egyszeri pénz miatt teszi. Én gyesre vállaltam mert sokáig nem kaptam munkát és már nem akartunk várni a gyermekáldással 24évesen .Jól kijövünk ,bár félre tenni nem tudunk, de majd ha dolgozok akkor jobb lesz.

Még annyit ,hogy egy gyerek szerintem nem az első évbe drága hanem amikor már ovis sőt iskolás lesz. Több munkahely kellene,plusz a rezsi és főleg az ételárak az egekbe! Ezen kellene változtatni és jobban megjönne a fiatalok kedve a gyerekvállaláshoz ,mint így az egyszeri támogatás miatt!

2013. jún. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%
Részben saját tapasztalat alapján. Az az igazságtalan, hogy aki megvette ugyan a dolgokat tavaly az első babának, de az alacsony gyed miatt ennek tartozásait görgeti hónapról hónapra, ha újra teherbe esik, megint csak nem fog rendes pénzt kapni és továbbra is hónapról hónapra görgeti a dolgokat, nem tud egyenesbe kerülni mivel a második gyerek után nem jár nagy pénz. Ha valaki nem ellenzi a fogamzásgátlást/abortuszt, ilyen helyzetben inkább visszamegy dolgozni hogy végre egyenesbe jöjjön, és nem lesz második gyerek. Ha meg ellenzi, mint én, megszületik a második gyerek és az anya idegroncs lesz, az nagyon jó a gyerekeknek.
2013. jún. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Most ha ez ugy lenne hogy minden gyerek után kapna mindenki akkor a cigányok milliomosok lennének rövid idön belül. Gondolkodjatok már egy kicsit első gyerekeseknek adja és kész lehet megmagyarázni de felesleges ugy imádom amikor mindenki elkezd sirni hogy jahj én miért nem kapok és én is kérek visszamenöleg....Kár ezen agyalni tervezet nem lesz belőle locarka se.
2013. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ha te a gyerekvállalás előtt állsz akkor persze, hogy örülsz neki, de aki tavaly szült az sajnálja, hogy miért nem volt már hamarabb is..

Nekünk tavaly született a lányunk. Az én férjem kiment a babakelengye pénzért külföldre dolgozni 2 és fél hónapig nem láttam.Akkor ment el mikor még semmi pocakom nem volt és mikor hazajött nem ismert rám.. Nehéz volt, de muszáj, mert nekünk nem adott a kormány 300ezret csak úgy!

Arról meg nem is beszélve, hogy 300ezer?? Atyaég mire kell annyi? basszus annyi pénzből 2 babának is kijön a babacucca. Mi 170 ezret költöttünk mindenre és semmi nem volt használt.Travel system babkocsi stb.. Más meg csak úgy kap 300ezret. Hát én most irigy vagyok csúnya dolog, de te is az lennél!

2013. jún. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Én nem azt sajnálom, hogy adnak, meg hogy megemelték, de ennyivel? Mi 60ezret kaptunk.300ezer irreálisan sok pénz. Inkább azzal foglalkoznának, hogy mennyi a gyes. Vagy, hogy nincs szocpol.
2013. jún. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Az meg kicsit sem kib*szás, hogy aki idén szült, vagy tavaly, annak adnak 64000ft-ot, aki meg jövőre, annak meg 300eft-ot? Mégis mire? Ha már akkora esély egyenlőség van, akkor vagy kapja meg minden olyan nő aki 18 évnél idősebb volt amikor az első gyermeke született, vagy senki!

És pont a rejtett erőforrások (vagy mi is most a nevük) miatt van kikötve, hogy csak 18. életév és 1. gyermek után járna.

2013. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!