Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok 7 hónaposomnak tápszer...

Adhatok 7 hónaposomnak tápszerből készült "tejbe darát"?

Figyelt kérdés
Ma tejberizst csináltam magunknak és eszembe jutott,hogy esetleg holnap 10 óraira csinálnék a picinek ilyen "tejbe darát).Mivel tejet még nem kaphat így tápszerrel helyettesíteném.Buta ötlet(?)

#tejbe dara #tápszerből
2013. jún. 21. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%
Miért ne kaphatna tejet? Régen minden gyerek tejet kapott, nem tápszert. Te sem tápszeren nőttél fel kedves kérdező. Le lehet pontozni, nem érdekel (ezért 27%-os a válaszaim hasznossága, kimondom, amit gondolok)! Nem fog belehalni a gyerek egy kis tejtől...
2013. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nagyon érzékeny fehér bőrű a lányom.(annak ellenére,hogy az édesapja félig roma származású)Csecsemő korában is voltak ezzel gondok.Pl. csak a hipo allergén tápszer volt jó neki,mert a sima kiütötte.Nem szeretném ha kiütné a tej,vagy bármi más baja lenne tőle.Ezért 1 éves koráig biztosan nem fog kapni.Az engem nem érdekel,hogy ha más ad ennyi idősen a gyerekének tejet,de én nem fogok.Az biztos.Még is csak 7 hónapos és míg 12 hónapos koráig van vissza 5 hónap.Nem 2 hét.
2013. jún. 21. 21:08
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

többféleképpen lehet csinálni babáknak a tejberizst:

1. kevés vízben megfőzöd, majd ha kihűlt, tápszerrel felöntöd.

2. ledarálod a rizst, kevés vízben megfőzöd (csak annyit tegyél bele amennyit felszív), majd tápszerrel felöntöd ha kihűlt.


3. úgy csinálod mint magatoknak, csak vizzel, tehát kicsit levesesebb, majd ha kihűt, csak a tápszer port szórod bele :)


lényeg, hogy nem szabad a tápit főzni, mindig hűljön ki az étel!

egyébként ugyanígy tejbegrízt is csinálhatsz, de akár krumplipürét is készíthetsz tápszerből, enyém ezeket nagyon szerette mikor pici volt :)


én azt is kipróbáltam, hogy pici grízt megfőztem vízben, és a kész tápszerbe tettem, jól összeráztam és lefekvés előtt ezt itta meg nagy lyukú cumiból, jól teleette magát, később kelt éjjel ;)

2013. jún. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
ezesetben kérd a tejjel kapcsolatban a védőnő tanácsát :D amúgy nem hülyeség. 100 ml tápszer, kis cukor, mokkáskanál gríz
2013. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló köszönöm a jó tanácsokat,nagyon rendes vagy.:)

Első baba.:)

KEDVES 1.

Nem az volt a kérdésem,hogy adhatok-e tejet a 7 hónaposomnak.Hanem,hogy tápszerből készíthetek-e neki "tejbe darát".

Tanulj meg értelmezni és utána válaszolj légy szíves.

És nm azért 27%-osak a válaszaid mert leírod a véleményedet,hanem azért mert bunkó módon válaszolsz,és mindenkit okítasz.Remélem elgondolkozol.....

2013. jún. 21. 21:15
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha már bevezetted a glutént az ételébe, nyugodt szívvel mehet.

A fiam imádta.

Én csak vízben sűrűre főztem a grízt, amint hűlt, a bekevert tápszerrel hígítottam. Turmixgépben kavartam össze, így tutira nem lett csomós. Csipet cukor mehet bele. Lehet akár gyümölcsökkel is dúsítani, úgy még finomabb. Később, ahogy nő a baba, akár lereszelt narancs, citromhéjjal, fahéjjal is lehet ízesíteni.

A ledarált rizses verziót még nem hallottam, de nagyon tetszik, a második babánál biztos kipróbálom. :)

2013. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves 3.

Igen 4 hónapos korától kapja a kekszet a gyümijébe minden nap 1 teás kanállal.Sajnos nem sokáig szopizott így a védőnőm mondta,hogy nyugodtan kezdhetem.(Napal volt elég tejem,estére pótlás kellett és rájött-könnyebb üvegből mint megdolgozni érte.)Így 3 hónapos korában egyik napról a másikra nem fogadta el a cicit.Köszönöm a válaszodat.:)

2013. jún. 21. 21:21
 8/20 anonim ***** válasza:
6%
Ilyen a stílusom. nekem ez a megmondás. Vagy megszoksz, vagy megszöksz alapon játszom. amúgy is. leírtam a receptet. ENNYI
2013. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Kíváncsi lennék arra,hogy mit gondolnak rólad az ismerőseid/barátai?!

Lehet,hogy meglepődnél a válaszokon..

2013. jún. 21. 21:30
 10/20 anonim ***** válasza:
A barátaimmal kedves vagyok. Nem sokan kedvelnek (köztük te is) de aki kedvel, az nagyon. Nincs sok barátom max 3-4, de nem érdekel...
2013. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!