Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt itt egy kérdés. Nagyon...

Volt itt egy kérdés. Nagyon csodálkoztam a válaszokon. Annyit ér az anyatej minősége egy év szoptatás után mint egy pohár tej?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet tápláló a tejem...


La leche liga:Egy éven túli szoptatás."Az anyatej minősége nem romlik,nem lesz kevésbé tápláló az idő elteltével.Immunizáló,betegség-megelőző hatása is ugyanúgy megmarad."


2009. okt. 12. 22:42
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Az biztos,hogy szárnyai nem fognak tőle nőni.De azt magam tapasztaltam,az én fiam 16 hónapos s még szopizik,van,hogy fél napokat csak az anyatejet igényli,hiába kínálom más étellel.S nem éhes szopi után.
2009. okt. 12. 22:49
 2/27 anonim ***** válasza:
68%

Most indíthatunk egy százezredik vitát is, kétlem, hogy bárki meggyőzne bárkit.

Én az anyatejet elemzőknek hiszek a saját orvosomnak és a saját férjemnek, aki szintén orvos.

1 éves kor után az anyatej pontosan annyi tápanyaggal és minden mással látja el a gyereket, mint a tehéntej.

Aki nem így gondolja szíve joga.

De ne indítsunk már megint egy vitát (az ezrediket) aminek semmi értelme.

2009. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled. Amíg a baba szopik, védve van a betegségektől, legalább is azok "erejétől", viszont azzal nem értek egyet, hogy egy éves kor után eléggé tápláló volna a túlnyomórészt anyatejjel való táplálás. Végülis afelé kell haladni, ami bekövetkezik, vagyis fel fog nőni a baba és "leteszi" a cicit. Szerintem a mérleg nyelve egy éves korban kell billenjen a "felnőtt" kaják felé és 2 éves korig jó ha búcsút mondunk a cicinek...
2009. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Miért csodálkozol? A joghurtra is az van írva, hogy ha naponta eszel, semmi bajod nem lesz. Mégis hány ember van, aki beteg, pedig eszik joghurtot minden nap.


Mellesleg a kérdező azt is írta abban a kérdésben, hogy már nagyon zavarja, hogy a 14 hónapos lánya napközben bárhol felrántja rajta a pulóvert, cicit követelve.


Ilyenkor a cicizés már abszolúte nem a táplálkozást biztosítja, hanem inkább a megnyugvást, a biztonságot... Nos, lehet nyomogatni jobbra lent a piros kezecskét.. ez már megint egy olyan téma, amitől egymásnak fognak ugrani a szoptatás-pártiak, meg a nem szoptatás-pártiak.

2009. okt. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Itt senki nem vitázik.Ez a fórum azért van,hogy véleményt írjanak az emberek.Ki ezt tapasztalja,ki azt.Rosszúl értelmezed kedves válaszíró.
2009. okt. 12. 22:53
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem vitázik? :)) Figyelj csak.. most jön majd a java! :)))
2009. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
:-)
2009. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy gondolom az anyatej addig kell amíg igényli a baba,mint táplálékot.amikor már csak nyugtatónak használja egy nagy baba,az már csak a magad megnyugtatása.Én kb 4.5hósan elkezdtem a hozzá táplálást,pedig azt hittem később fogom,de a baba így igényelte.1éves koráig kapott cicit,de a végén már csak cumizgatott.Bár tejem volt,de a baba már szinte mindet evett mellette.Tehát nem az a gond,hogy nem tápláló,hanem az,hogy a gyerek fejlődési igényeit tápanyagban már nem elégíti ki.sztem legalább is.Bár az is igaz,hogy nekem egy nagyon eleven fiam van aki mindet korábban kezdett mint a korabeli társai,de nem is bánom,hogy így csináltam.

szval sztem egy 16hónaposnak már tökre nincsen szüksége rá,mert már csak nyugtatónak használja,de ez baba függő is.A barátnőm 10hós babája még szinte csak forog,az enyém meg 10.5hósan már elindult önállóan.szval babája is válogathatja..15hós baba mamája

2009. okt. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
31%
16 hónapos fiam csak szopik.Nem akar elfogadni mást.A súlyával még sincs gond.Azt mondják,hogy elég zsíros lehet a tejem.Tényleg egyenlő lehet a tehéntejjel?Biztos,hogy nincs benne több vitamin?Mert nekem azt mondta a doktornő,hogy ha jól táplálkozom,akkor nem gond,hogy csak anyatejet eszik.
2009. okt. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

Nincs azzal semmi gond, hogy a természet rendjét követed, szoptatod a 16 hónapos babádat. És ha nem ebben a modern világban élnénk, senki nem nézne rád furcsán, ha megemlíted, hogy anyatejet eszik a pici. Talán azért nem éhes, mert telíti a sok zsíros tej. Próbáld lefejni a tejet és pohárból odaadni neki reggeli, ebéd, vacsora után. Lényeg, hogy valamennyi szilárd táplálékot is egyen legalább 2-3X naponta, a tejcsid pedig fedezze a folyadék szükségletét. Persze csak fokozatosan vond meg tőle a cicit.

Még nem is írtam, Szuper a tejcsid!!!!!!

2009. okt. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!