Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt itt egy kérdés. Nagyon...

Volt itt egy kérdés. Nagyon csodálkoztam a válaszokon. Annyit ér az anyatej minősége egy év szoptatás után mint egy pohár tej?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet tápláló a tejem...


La leche liga:Egy éven túli szoptatás."Az anyatej minősége nem romlik,nem lesz kevésbé tápláló az idő elteltével.Immunizáló,betegség-megelőző hatása is ugyanúgy megmarad."


2009. okt. 12. 22:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%

00.00

Legyek öszinte....Nem nagyon hiszem el,hogy csak anyatejet kap a gyermeked.16 hónaposan.....

Egésznap hányszor szopik még??

Az rendben van,mikor a gyeremek ilyen idösen kap enni utánna szopni,de csak szopni......Hát....

Nekem és sok más anyának is megmondta az orvos,és a szülésznö is,hogy 12 hónap után a gyeremeknek igen is szügsége van a szilárd ´tálálékra,a megfelelö ásványi anyag bevitele miatt.

A lányom 14 hónapig szopott,viszont evett is mindent mellette.

2009. okt. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
szia.szerintem is nagyon fontos az anyatej,DE nem véletlenül javasolják a késöbbi szilárd étel bevezetését,mert már nem elég a baba fejlődéséhez.Bizony egy idő után már nem lesz elég tápláló,a babád meg azért nem kér mert tele van a pocakja,2 deci tea után már én magam se vagyok éhes,hátmég ők.nagyon jó addig szoptatni amig csak tudod,és biztos van még nagyon sok jótékony hatása is,csak már nem elég.
2009. okt. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%
16 hónapos babám van. Reggel és este kap még anyatejet.Emelett nagyon jó étvágyú mindent megevő gyerek.De még a mai napig nem kell vacsoráznunk. Délután 4-kor uzsonázzik és utánna már csak fürdést követően anyatejet kap. És nem sír éjszaka. Este fél nyolctól reggel fél hétig alszik mint a bunda. Ha nem lenne tápláló a tej akkor éhes lenne és felébredne. A tápszeres anyukáktól gyakran hallotam, hogy éjszaka etetik. Én nem ismerem az éjszakázást már kéthónaposan átaludja az éjszakát nekem. Nyugot, kiegyensúlyozott. Nem kell órákig altatni, nincsenek alvási problémáink beteszem a kiságyba és magára hagyom és csendben elalszik.Ez az én tapasztalatom.
2009. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
68%
semmi köze a tápszeres etetéshez az északázásnak.én amikor szoptattam is felkelt északa,sőt többet mint most,mostmár csak egyszer kel hajnal 4 fél 5 körül.sok szoptatós anyuka északázik,ne beszélj butaságokat elöttemszóló.
2009. okt. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
50%

Azért az durva, hogy a 16 hós baba orvosa, azt mondta, jó ez így, nincs is szüksége másra....

Lehet, hogy ez így most nagyon kényelmes és büszke vagy arra, hogy még kizárólag "belőled" él a baba, de eleinte a te rovásodra, majd később a baba egészségének a rovására is fog ez menni: először neked nem lesz elég vitamin és ásványi anyag, hiszen mind kifolyik a tejeddel, majd egy idő után a babának sem. Gondold csak el, milyen veszélyekkel fenyeget ez. És mi lesz, ha bekövetkezik? Mit fog enni a babád? Ha most nem eszik meg semmit, mit teszel akkor?? Nem hiszem, hogy el tudod képzelni mi vár rád, ha egyszer végre elkezded a hozzátáplálást....

Az én fiam is még napi 3szor szopzik, egy éves, DE: eszik mellette mindent és utána szopizik.

NAgyon komoly, hogy ilyen orvosok vannak és nagyon szomorú.

2009. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
00:00-ás csak szoptató vagyok.Először is aki nem hiszi el az ne higgye .nem nagyon érdekel.Másodszor ha nem voltam elég egyértelmű,akkor én nagyon szeretném ha enne a fiam,de ha próbálkoztam összeszorította a száját és sírt vagy ha sikerült beleimádkoznom egy-egy falatot,akkor kiöklendezte.Nem vagyok annyira hülye,nyilván tudom,hogy szüksége lenne másra is,de megtömni,hogy kihányja nem fogom.Ja,és 3 órát szoktam várni és akkor próbálom,volt,hogy többet is.5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,de egyszerűen csak a tejet fogadta el.A "hülye" orvosok pedig nem tulajdonítják szerencsére akkora problémának,azt mondják,hogy vannak ilyen babák és enni fognak majd.Egyébként nem mi vagyunk az egyetlenek,van egy olyan fórum,ahol hasonló babák anyukái írnak és több olyan gyerek van aki 3 évesen csak tápszert,tejet,csak parizert stb. eszik.Persze nem ez a normális,de akkor is rosszul esik a tolerancia hiánya azokkal szemben akik mások,mint a többi(utolsó válaszolónak!).ja,és nem vagyok büszke magamra kedves utolsó,de nekünk ezt dobta ki a gép és inkább nem kívánom,hogy hasonló problémával kelljen meg küzdened,mert szinte felőrli az ember idegeit és még kapjuk a hasonló megjegyzéseket.Szóval aki akarja elhiszi,aki nem az nem,de nem direkt,önzőségből,óhh..kényelemből(rohadt kényelmes nappal kb.5-ször és éjjel 4-5 -ször )szoptatok.nyugodt babázást mindenkinek!
2009. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó. Nem akartalak megbántani, de talán kifejtehetted volna részletesen mi a helyzet veletek, mert a válaszodból az jött le, hogy ez jaj de milyen jó és még hátba is veregetnek. Vannak ilyenek is....

Viszont ismerek olyan anyukát, akinek hasonló gondja volt, mint neked. Egyszerűen megvonta a cicit és csak reggel meg este volt. És szépen kezdte elölről az almával. Sajnálom, hogy így jártatok, legyél kemény és határozott, hiszen a babád nem beteg vagy nem képtelen az étkezésre, csak sztrájkol. Enni fog, ha éhes lesz, nyugi.

Sok sikert!

2009. okt. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak teljesen igeza van.Egyszerüen meg kell vonni a tejet,kevesebbet adni neki,és enni fog.ha éhes a gyermek,enni fog.....

Csak erösnek kell lenned,és kitartónak.Èn azt mondom,2-3 hét és a te gyermeked is úgy fog enni,mint ma´r kora beli gyermek.Csak a gyomrának meg kel szoknia.

18 hetes,és 20 hós.

2009. okt. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Sajnos acsak anyatejjel egy idő után hiány alakulhat ki a babánál.

Az anyatej szénhidrát és fehérjetartalma (ami kisebb mint a tehéntejé) elég a babának 6 hónapos korig, de utána lassan többre lenne szüksége. A kalóriát megkapja az anyatejben lévő zsírból, de az nem ideális (gondoljunk arra, hogy szalonnán is életben lehet lehet maradni, de jobb ha nem csak azt eszünk)

Az anyatej calciumtartalma (ami szintén kisebb mint a tehéntejé) szintén elég egy csecsemőnek. De amikor egy kisgyerek gyorsan nő és a csontnövekedéshez több kálciumra van szüksége, akkor hiányállapot alakulhat ki, nem növekszik olyan ütemben, nem megfelelő minőségüek a csontjai.

A tej ásványianyagtartalma szintén határértékű, tehát elég egy 6 hónapos babának, de nem biztos hogy elég egy 1 éves 10 kilósnak. (elsősorban a vastartalommal lehetnek gondok, ha az anya nem figyel az étkezésében kiemelten a vasra)

A vízben oldódó vitaminikból vab elég, de a zsírban oldódók szintén kevesek lehetnek, elsősorban a B vitaminok, amelyek nem nagy mennyiségben, vagy egyáltalán nem találhatóak meg az anyatejben.


Tehát él és fejlődik a gyerek 16 hónaposan, csak szopva is.

De az energiát nagyobb arányban mint kéne zsírból szerzi be a szervezete, vashiányos és vitaminhiányos lehet.

2009. okt. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
50%

Én már írtam ide,de nem is ez a lényeg.az utolsó hozzá szólónak teljesen igaza van,hogy egy idő után nem elég már neki,mert a baba is nő,fejlődik.

Csak egy valamit szeretnék tudni még..Hogy engedi ezt a gyerek orvos,meg a védőnő,hogy egy 16hós babának ne tápláljanak hozzá?...Meddig akarod így csinálni?A hozzátáplálás egy hosszú folyamat,több hónap,mert ésszel kell azt is csinálni,hogy nehogy gond legyen belőle.Sok olyan babáról hallok,aki nem akarja a szilárd ételt elfogadni,mert túl sokáig kapott tejet és a folyékonyhoz szokott.Nem kívánom de ha majd te is kínlódni fogsz vele,mert nem hajlandó mást megenni csak a folyékonyat jusson eszedbe ez.Sok türelem kell hozzájuk és tény a legegyszerűbb a cicit a szájába nyomni,de nem cicizhet örökké.Nagyon sok türelmet és jó étvágyat kívánok a kicsinek és remélem nem lesz ezzel gond,de sztem tényleg el kellene mással is kezdenetek már.Sajnos az idény gyümölcsökről már lemaradtatok:(15hós mindenevő baba mamája

2009. okt. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!