Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt itt egy kérdés. Nagyon...

Volt itt egy kérdés. Nagyon csodálkoztam a válaszokon. Annyit ér az anyatej minősége egy év szoptatás után mint egy pohár tej?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet tápláló a tejem...


La leche liga:Egy éven túli szoptatás."Az anyatej minősége nem romlik,nem lesz kevésbé tápláló az idő elteltével.Immunizáló,betegség-megelőző hatása is ugyanúgy megmarad."


2009. okt. 12. 22:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Csak anyatejes vagyok.Az utolsó hozzászólónak köszönöm a sértő szavakat és ugyanilyen kínlódást kívánok neki, akkor biztos ő sem lenne ilyen okos.Képzeld el,hogy nem könnyebb a szájába nyomni a cicit,de éheztetni nem akarom.Ma is pl. már rohadt éhes volt és próbáltam neki pépes kaját adni,de zokogva borult a cicimre és még a szájához sem tudtam érinteni a kanalat.Ilyenkor okoska szerinted mit csináljak?Feszítsem ki a zokogó gyerek száját és kanalazzam bele a kaját,hogy utána hányja ki?Valahogy neki is akarni kell.Próbálom vele fokozatosan megszerettetni az ételt,de nem olyan egyszerű,mint ahogy egyesek gondolják.Azt tudom egyedül csinálni,hogy nem adok egyszerűen cicit,de akkor valószínűleg kórház lenne és infúzió,ha ennyire sztrájkol és biztos lelkileg is megviselné és nem is értené,ha egyik napról a másikra nem lenne cici.Nem tudom...4 orvossal beszéltem erről,mert persze nagyon aggaszt,hogy mi lesz,de vitaminhiányt a vason kívül egyik sem mondott.A vasat pedig 3 havonta nézetjük.Az egyik orvos egy neurológus volt,mert koraszülött volt és kellett járnunk a fejlődésneurológiára.Talán nem olyan hülye,én hittem neki.Köszönöm azoknak akik normálisan írtak és segíteni akartak az utolsó választ inkább nem is minősítem csak annyit,hogy ebben benne kellene lenni és úgy okoskodni.Sziasztok.
2009. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
49%
10:05-ös vagyok Ne keseredj el édesapám 2 éves koráig csak cicizett. A nagyi mesélte hogy kissámlival közlekedett apukám, hogy eltudja érni a cicit. Mégis egészséges felnőtt vált belőle. Nem beteges semmi hátránya nem származott belőle .Akkoriban nem volt ilyen felháborító ez.
2009. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azt akartam írni, hogy próbáljátok meg azt, hogy te elmész otthonról és maradjon apával és ő próbálja megetetni. Vagy legalább megitattni egy kis gyümilével.De hosszabb időre menj ne csak egy órárahanem legalább egy délután legyél távol.Mert a cicizés hozzád kötődik és ha te nem vagy hátha elfogadja mástól.Vagy nagyszülőkhöz addjátok oda .
2009. okt. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

pedig most nagyon magam alatt vagyok.A többi válasz eléggé elkeserített(vitaminhiány,növekedés hiánya stb.)Ma egész nap sírhatnékom van és azon gondolkodom,hogy mit tehetnék...

Én is több idősebb emberrel beszéltem,akiknek 2 éves korukig nem fogadott el mást a gyereke és egészséges felnőttek lettek.Én is ebben reménykedek.Köszi.

2009. okt. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy az elmenősdit kipróbáljuk.Ez nem olyan rossz ötlet.Köszi.
2009. okt. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

NA most én vagyok az akit leokosoztál.Figyelj a te döntésed az volt,hogy minél tovább ciciztesd,pedig ezen az oldalon is számtalan kérdésben azt írják,hogy nem jó ha minél később kezded el a hozzá táplálást mert akkorra már a gyereknek saját akarata lesz és az elfogadtott az lesz ha folyadékot kap,mert eddig azt adtál neki.Fel lehet háborodni,le lehet okosozni a másikat de ez így van.Én a saját gyerekemen vettem azt észre,hogy bár mi elkezdtük 4.5hónaposan a gyümikkel,kb 6hós volt mire főzikhez jutottunk.Mára igaz mindent eszik,de a cumisüveg az első amit betesz a szájába vacsi előtt-ez az amiről még nem tudtam leszoktatni.Én sem vagyok tökéletes de én is körbe jártam anno a témát,hogy mi a jobb,megkérdeztem mindent de anyukámra meg nagymamámra hallgattam aki 40évig bölcsiben dolgozott dajkaként,hogy kezdjem el időben a hozzá táplálást.

Lehet ezt leszólni én nem akartam így járni mint te.Ez tudom kemény lesz de most nem azzal kell foglalkozni,hogy más hogy csinálja,hanem,hogy ez helyre rakd.

Igen is adj a szájába kiskanalat.Ha csak egy két almalével is,vagy narancs lével kezded ,de az már haladás,holnap meg holnapután már jobban fogja elfogadni.Aztán jöhet a többi.Sajnos ez egy ilyen folyamat.Mivel ő tejhez van még szokva nem kezdheted főzelékkel így nem is tömheted meg mással ha éhes.Én is szoptattam 1éves koráig,de láttam,hogy akkor már egy nyugtató volt számára,és a tejem még 2.5hónapig megvolt alig bírtam elállítani-tehát nekem is volt miből,de mégis örülök,hogy elkezdtem időben a dolgokat.Minden esetre neked is el kell sztem,de ezt te döntsd el,ne más mondja meg.Tudok segíteni abban ,hogy én,hogyan csináltam csak szólj priviben és ne érzékenykedd el a dolgokat,mert ez itt már sztem nem az önérzetességről kell ,hogy szóljon hanem a babád egészségéről.

Nem akartam erős lenni de nem tudom máshogy írni-15hós baba mamája

2009. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Helló!Érzékeny vagyok,igen...,mert már csak ez a téma itthon és nem haladunk előre.Szerintem nem kezdtem későn a hozzátáplálást(5,5 hó),főleg ahhoz viszonyítva,hogy a mai tendencia szerit anyatejeseknél 6 hónapos kortól ajánlják.Több anyukatársam kezdte 6 hónapos kor körül és 1-2 próbálkozás után a baba lelkesen elfogadta az ételt a szopi mellett.Előbb nem is akartam kezdeni,mert koraszülött is volt +refluxos és nem akartam előbb.Írtam egy szoptatási szakértőnek a problémánkról,aki azt írta vissza,hogy ha nincs fizikai,nyelési akadálya az evésnek,akkor nincs gond.Több baba ilyen idősen csak szopik és semmi esetre sem erőltessek úgy ételt a szájába,hogy ő nem akarja.Éheztetni tilos,mert súlyos lelki problémát okozhat később.Annyi,amit persze mindig csinálunk,hogy rendszeresen kínáljuk meg ha mi is eszünk.Hát,remélem nem lesz velünk gond és egyszer mi is úgy eszünk,mint a többiek.Köszi.
2009. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!