Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti párotok/férjetek is így...

A ti párotok/férjetek is így viselkedik a babával? (Kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem pont ide illik ez a kérdés, de ti jobban "illetékesek" vagytok a témában.

15 hónapos a kisfiunk. Nagyon szeretett volna gyereket, ráadásul fiút. De nem foglalkozik vele annyit, amennyit kellene, és engem nagyon megvisel, bánt ez a dolog, mert később, lehet, hogy visszasírja még ezeket az időket. Dolgozik, mikor hazajön a munkából, ad egy puszit neki, 1-2 percig foglalkozik vele, aztán annyi. Anyósomékkal együtt élünk. De SOHA nem mondta nekem, hogy most ő szeretne foglalkozni vele, nekem nincs valami dolgom, hogy én foglalkozhassak azzal, ő meg a babával. Ebédnél is, a bébinek van egy gyerekágya a konyhában, és ma is nyűgös volt, mert szeretett volna kijönni, de szórakoztattuk, hogy maradjon addig, míg eszünk. A nagypja, nagyanyja, én. férjem meg sem mukkant! De annyit, hogy ő már evett, és elvegye, hogy én is tudjak enni, magától, hogy ennyit megtegyen, nem. Ő nem. Elvárja, hogy más. Vagy mindig meg kell kérni, mint valami szomszédot, hogy nem-e vigyázna rá amíg ezt meg ezt megcsinálom. Hiába látja, hogy nem tudom csinálni a dolgaimat, meg sem moccan, csak ha szólok neki. Ő elvan a kis világában, mindig elvárja, hogy más foglalkozzon a gyerekével. Jó, mikor vigyáznia "kell" rá, akkor játszik vele, próbál. De úgy érzem egyáltalán nem érdekli, és ez nagyon fáj. Akkor miért akarta annyira?

magától sohasem kezdeményez kapcsolatot a fiával, csak nagyon ritkán, vagy, ha "megkérjük".

Mindig tv, haverok, cigi. Úgy érzem sokszor, hogy csak azért akart családot, hogy fel tudja mutatni. Ezek alapján, gondolhatjátok, hogy velem sem foglalkozik igazán, mindig kérni kell szinte, hogy beszélgessünk, bújjunk össze.

Nagyon félek, hogy válás lesz a vége, mert egyre csak megy felfelé bennem az a bizonyos pumpa...


2013. jún. 23. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet-sajnos!!! A naggyal kb 3 éves korában kezdett el foglalkozni, most már nagyon jól elvannak. Pedig azt hittem, hogy a gyerek majd nem fog annyira kötődni hozzá, de nem így lett. Most itt a pici (3 hós) és rajta ugyanúgy "átnéz" mint anno a nagyon. :O
2013. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem tudom hogy bírod...:(

De miért van ez? Sokszor már azt sem tudom miért élünk egyáltalán együtt!? Egy családnak össze "kellene" tartania.

2013. jún. 23. 16:26
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Lehet hogy tanítani kell őket. Az én férjem se akart a gyerekkel kapcsolatban semmot segiteni, inkább mosogatott volna..

2 hetes volt a lányom amikor elborult az agyam, 20 percen keresztül ecseteltem neki mit veszit ezzel a passzív viselkedèssel, akkor ott megfogadtam, lesza@m ő mit akar, a gyereket a kezébe adom, igemis pelenkázd át, beszélgess vele, stb.most múlt egy éves a lányunk, rengetegszer elmondta már mennyire hálás hogy ott akkor ráeröszakoltam az apaság ezen részét szerintem még időben csináltam, nemaradt le semmiről. Idejében észhez tért.

Ez az én történetem de egy próbát megèr nálatok is.

2013. jún. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákèrt csak telorol irok.
2013. jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Légy türelemmel, ha még tudsz. Gondolj a gyerekedre, milyen rossz lenne apa nélkül felnőnie. A ffiak nem tudnak mit kezdeni a kicsikkel. Ha majd nagyobb lesz és leválik az anyjáról és az apa felé fog húzni (mert kell neki a minta!), akkor majd (remélhetőleg) beindul a férjed is. Ezeket meg beszéld meg vele is.
2013. jún. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a férjed nem tud mit kezdeni egy kis gyerekkel. Nem tudja, hogyan foglalkozzon vele, mit játszon vele, hogy kösse le.

Én mindig elmesélem a férjemnek, hogy mit csináltunk a babával aznap, történt-e vmi újdonság, új játék, foglalkozás, amit eddig nem csináltam vele.

Meg hát nyugodtan mondd el neki, hogy üljön le mellé és meséljen neki ezt vagy azt, mit játszon vele konkrétan. Hátha akkor ráérez, hogy nem is annyira teher ez, inkább szórakozás is lehet, ha úgy nézzük neki.


Meg hát szerintem a férfiakra alapvetően igaz, hogy a célzásokból nem értenek abszolút, szóval ha nem kéred meg valamire, azt hiszi, hogy neked ez így jó, Te akarsz mindent csinálni a kisgyerekkel. Úgyhogy próbálj meg vele leülni és beszélni vele, hogy neked mik az elvárásai, Ő mit szeretne esetleg. Mert ez a passzív állapot részéről tényleg nem túl jó.. hosszabb távon pláne.

2013. jún. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
12%
rengeteg ilyen férfi van aki tőkre gyerek még maga is, ami nem lenne baj, ha nem vállalna gyereket éretlenül. Ismerek ilyeneket én is, a csaj állandóan a gyerekkel van a srác meg melo után haverok, kocsma, xbox... félre kéne már tennia társadalom elvárásait és csak akkor vállalni gyereket, ha tényleg mindkét fél akarja és felkészült rá.
2013. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!