Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hallottam, hogy a 15...

Azt hallottam, hogy a 15 hónapos oltás kicsit veszélyesebb a többinél? Igaz lehet?

Figyelt kérdés

még csak 10 hónapos a kicsink, de most mondta a dokink, hogy két gyermek is autista lett az oltás után, vagyis visszamaradt a fejlődésben. bár hozzátette, hogy nincs bizonyítva, hogy összefüggésben lehet az oltással. Ajánlott egy homeos bogyót, amit csak pesten lehet beszerezni, ez az oltás gyengített változata.

hallottatok ilyesmiről?

volt valakinek gondja az oltással?

köszönöm előre is!


2009. okt. 13. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Én ilyet még nem hallottam.
2009. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
MELYIK OLTÁS EZ?
2009. okt. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

azt nem tudom mi a neve

15 hónapos kapja, utána talán 18 hónaposan is ( de ebben nem vagy biztos)

kötelező védőoltás

2009. okt. 13. 19:58
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
A szomszéd kislány 1 hónapja kapta meg ezt az oltást, ki is jöttek rajta a kanyarós tünetek. Kb 1 hét alatt jött rendbe, magas láza volt, pöttyei is voltak!
2009. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos oltás a mumpsz, kanyaró, skarlát, rózsahimlő ellen van. Én nem hallottam, hogy ilyen probléma lenne, de minden oltásnak lehetnek extrém mellékhatásai, mondjuk minden 1000. esetben. Ez nem nagy vigasz, ha pont a te gyereked az. Az én lányomnak nem lett semmi baja tőle.

A 18 hónapos oltás az más, az a 3., 4. hónapos oltás emlékeztetője.

2009. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

15 hónaposan az MMR-t kapja, ami 3 oltóanyagból tevődik össze: rózsahimlő, kanyaró és mumpsz. Ennek megfelelő reakciókat válthat ki 5-10 nap után: láz, kiütések. Ezek többnyire 1-3 nap alatt elmúlnak, kezelést nem igényelnek, de a lázat csillapítani kell.

Ez a reakció nem törvényszerű, ugyanúgy mint a többi oltásnál vagy előjön vagy nem.

Ennek 11 évesen van az ismétlője.

18 hónaposan a DTPa + Hib + IPV ismétlőjét kapja a gyerek.

2009. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Én hallottam.Be is vagyok tojva tőle.

A tv is foglalkozott vele,h nem bizonyított,de nagyon érdekes,h a gyerekek akik visszamaradtak a fejlődésben vagy megálltak azok mindegyike ezután az oltás után volt.

Én mondtam a védőnőnek,h mi van ha nem engedem beadatni.

Háát,nem tetszett neki.

Én nagyon gondolkodom rajta.

És pont lesz@rom ki helyesli és ki nem.


Nagyon remélem h nem lesz bajunk tőle.

Bár mégcsak 3 hónaposak vagyunk,de kezdettől motoszkál bennem .


Ja,ez az MMR nevű kötelező oltás.

2009. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem valamit nagyon félreértettél. Ezen a szakterületen dolgozom, mármint a sérült fiatalokkal, kizárt hogy az oltás AUTIZMUST okozzon.
2009. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2009. okt. 13. 20:50
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
tényleg volt erről szó, de az régi oltásoknál került szóba, és azoknál sem volt bizonyított az összefüggés. ma már semmi olyn anyag nincs a mmr oltásban, amitől ilyen mellékhatás lehetne. a fiamnak semmiféle tünete nem lett, sem láz, sem pöttyök, semmi.
2009. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!