Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hallottam, hogy a 15...

Azt hallottam, hogy a 15 hónapos oltás kicsit veszélyesebb a többinél? Igaz lehet?

Figyelt kérdés

még csak 10 hónapos a kicsink, de most mondta a dokink, hogy két gyermek is autista lett az oltás után, vagyis visszamaradt a fejlődésben. bár hozzátette, hogy nincs bizonyítva, hogy összefüggésben lehet az oltással. Ajánlott egy homeos bogyót, amit csak pesten lehet beszerezni, ez az oltás gyengített változata.

hallottatok ilyesmiről?

volt valakinek gondja az oltással?

köszönöm előre is!


2009. okt. 13. 19:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden oltásnak lehetnek sajnos komoly mellékhatásai, de ezek nagyon ritkák. Viszont ezekbe a betegségekbe régebben a csecsemők 80 %-a belehalt. Szóval ezért kötelező, és inkább nem reklámozzák a mellékhatásokat.
2009. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Mármint az MMR-ről beszélek, nem a rózsahimlőről persze. Utolsó voltam.
2009. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A múltkor a reggeliben volt 1 nő a fiával,aki az oltás miatt lett autista.Rákerestem utána a neten,de ahány oldal annyi állásfoglalás.Az én fiam kiütéses volt kb 1 hónapja vmitől,még vártuk az allergia tesztek eredményeit és eközben (a védőnő és én is mondtuk,hogy nem kell az oltás)a házidoki tiltása ellenére a gyer.orvos beadta neki a 15hóst+a prevenárt.Utána a védőnő hívott,hogy 3 napig figyeljem a gyereket.Az oltás utáni 72 órán belül kuppos rohama lett a fiamnak,ha előtte nem olvastam volna a teendőkről a kezemben fulladt volna meg.2 nap alatt szerencsére rendbe hozták a kórházban.A védőnőm hívta az ÁNTSZT,a házidoki leb..ta a gyer.orvost,aki csak annyit mondott(hazudott),hogy én kértem az oltást.Nem sok hiányzott,hogy a párom jól megkenje a "drága" dr.nőt!Mástól is hallottam már,hogy az MMR után jelentkezett a krupp.
2009. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

20:54-es vagyok. az tény, h az én fiam is 3 héttel később köhögött, de nem tudom mitől. még nem volt beteg, 17 hónapos lesz a héten, szóval fura volt. adtam neki stodalt, 1 hét alatt helyrehozta. bizti ami bizti alapon elvittem a dokihoz, ő sem talált semmit, pedig még a torkából is vettek törletet.

szóval előfordulhat mellékhatás, bár hangsúlyozom, h nem tudom ,h ettől volt- e. (anyukám ÁNTSZ-nél járávnyügyes, szerinte nem attól volt). de az autizmus azért más dolog...

2009. okt. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a 9. napon lett láz, 2-3 nap alatt elmúlt.

Kapott Panadolt.

Semmi különöset nem vettem észre rajta.


Az első fiam kruppos, össze nem lehet keverni egy kis köhögéssel!


Én minden kötelezőt beadatok, de plusz oltást semmit!!!

2009. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy ilyen tévhit, hogy az MMR autizmust okoz, de azóta ezt alaposan kivzsgálták, és nem okoz. Azért alakulhatott ki ez a hiedelem, mert az autizmust körübelül akkor tudják először megállapítani, amikor ennyi idős a baba (más országokban ezt 2 évesen kapják meg a babák, és akkor még inkább, bár manapság fejlesztik a dolgot, és küzdenek, hogy már a magzatnál meg lehessen állapítani, mint a Down kórt).


Az egyéb betegségeknek legyengített formáját adják, ez valóban okozhat betegséget, ami némelyik babára jobban hat, de ez azért van, hogy ne a súlyosabb formát kapják el, amibe belehalhatnak, vagy megbénulhatnak.

Ezt találtam neked róla:

[link]

[link]

Remélem, ez segít, jó egészéget a babáinknak!

2009. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is foglalkozom sérültekkel, vannak köztük autisták is, de kétlem, hogy összefüggés lenne az oltás és eközött. Inkább talán az a félrevezető, hogy sok gyereknél ilyenkor válik egyértelművé, hogy nagy gond van. A szülők pedig válaszokat, okokat akarnak, szegények.

2009. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat

szép napot mindenkinek

2009. okt. 14. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!