Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiúk fütyijéről kérdeznék,...

Kisfiúk fütyijéről kérdeznék, fiús anyukák, válaszoltok?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatok, főleg kisfiúkról, mióta megtudtam, hogy fiam lesz, néhány hónap múlva megszületik. Semmi tapasztalatom kisfiúkkal, a rokonság lányos. Nagyon nem tetszik, amikor arról olvasok, hogy az orvos/védőnő stb. felrántja az előbőrt a kis péniszén, és a baba sír. Nem lehet ezt megoldani kevésbé drasztikusan? Nem szeretném ezt hagyni, ha megszületett. Van rá más mód, amitől nem sír, nem fáj neki? Én otthon tudom lazítani, hogy erre ne legyen szükség? Türelmes vagyok, akár évekig napi többször megteszem, ha kell, de szeretném megkímélni a fájdalomtól. Mesélne olyan fiús anyuka, aki ezt el tudta kerülni a kisfiával? Köszönöm.

2013. jún. 25. 11:45
1 2
 11/13 krisztivan ***** válasza:
89%
Madách tér Ónody doktor úr sem a felrántás híve.Szteroidos krém aztán elküldött inkább egy sebészhez aki másik szteroidos krémet írt és az már használt is.De pici kora óta mindig megnézte a kukacot is:-))
2013. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a tépkedést én sem akartam, de ha nem ezer éves a gyerekorvos, akkor nem is fogja csinálni,ne aggódj.


Nekem 3 éves a fiam, nála a következő volt: neki annyira le volt tapadva csecsemő kora óta, hogy egyáltalán nem mozgott rajta a bőr, nem tudtuk felhúzni. Kérdeztem a dokinénit, védőnőt, azt mondták, hagyjam.

Hagytam.

A két éves kontrollon szólt a dokinéni, hogy azért már próbálhatjuk mozgatni rajta a bőrt, de ne huzogassuk. Jó, elkezdtük este a fürdéskor "mozgatni" a bőrt,hát vicces volt:) de nem történt semmi.Már majdnem 3 éves volt, mikor szobatiszta lett, és akkor hirtelen egyik napról a másikra feljött neki a bőr. Az egyik oldala még kicsit le van tapadva pár mm-ig, ezt mondta a dokinéni is, de ennyi.


Nem tépik fel,ha nem szükséges.

2013. jún. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
89%
Tényleg jó gyerekorvost kell választani. Itt a gyk-n is rengeteg kérdést olvasok, ahol anyuka azt írja, hogy az orvos "felrántotta" a bőrt, a kisfia meg hetek óta szenved. Ez egy barbár módszer, nem szabad hagyni, hogy ezt műveljék vele. Tulajdonképpen kamaszkorig nem probléma a letapadás, ha pisilni tud rendesen. Utána meg általában megoldódik magától a probléma, ha mégsem, akkor krémmel lehet segíteni rajta. De ezt a brutális módszert nem szabad alkalmazni.
2013. jún. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!