Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a szorongás lehet?

Ez a szorongás lehet?

Figyelt kérdés

Kisfiam (anyatejes), sosem volt "igazán" jó alvó. Mindig irigykedve hallgattam,hogy az ismerőseim gyerekei 11 órákat végig alszanak. Mindegy, már beletörődtem, megtanultam ennyi alvással is élni :)


Amig nagyon pici volt kb.3x kelt éjjel enni. Aztán , hogy egyre nagyobb lett már elég volt 1 evés éjjel.

Most 8 hónapos és felriad éjjel kb. 5-6 alkalommal is (foga még nincs, lehet ez is), van amikor meg tudom nyugtatni, cumi, alvós játékok stb. De van amikor olyan keservesen sír, feláll az ágyban és nyújtja a kezét,hogy vegyem ki....

Nem akarom mindig cicivel megnyugtatni, de annyi helyen olvasom,hogy 8-9 hós korára az éjjeli 1 evést is lassan el kéne hagyni. Tudom, minden gyerek más, és nincsenek szabályok.


De a szeparációs szorongás miatt csinálhatja ezt velem? Eddig ilyen sosem volt, hogy fel akar jönni hozzám, elég volt az ágyban megsimogatnom és kész.


Ez az a bizonyos túlélős időszak az Anyáknak? :)


Köszönöm!


2013. jún. 26. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Hm, az enyém már elmúlt 7 hónapos, és kétszer kel éjjel enni. Sztem ne foglalkozz azzal, hogy mit ír a nagy könyv, mert vannak babák ugye akik, még 1 éves koruk után is felkelnek enni, sőt... Azt nem tudom megmondani,hogy szep. szorongás lenne, de ne kövesd el azt a hibát, hogy magadhoz veszed, ha ezek után mindig ezt fogja csinálni,mert nagyon nehéz lesz leszoktatni róla. Láttam erről egy doku. filmet a tvben. Úgyhogy csak óvatosan.
2013. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Am. külön szobában alszik és sosem viszem be magunkhoz. Csak az ágyából szoktam kivenni ha már annyira keservesen sír és nem akarom h felébressze a férjemet.
2013. jún. 26. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!