Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 3 hónapos...

Hogyan szoktassam le 3 hónapos babámat az ujjszopásról?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Majd abbahagyja magától, ha elkezd négykézlábazni, jönni-menni, játszani. 2 hónapos kora óta szopja az ujját a babám, most 10 hónapos, és egyre kevesebbszer csinálja, mivel "nem ér rá", hogy az ujjával foglalkozzon. Most csak akkor csinálja, ha álmos vagy ha éhes. Amíg csak feküdt kisebb korában, állandóan a szájában volt.

Ne foglalkozz vele, jobb mintha cumizna, hidd el, hiszen négykézlábazás közben ujjat szopni nem tud, viszont cumit tudna. Ez legyen a legnagyobb bajod! :)

2009. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kösd le a figyelmét mással, ha épp az ujját akarja szopni, adj a kezébe érdekes játékot, az eltereli a figyelmét és hátha egy idő után elfelejti. Vagy adj neki cumit, azt könnyebb elvenni tőle később és el is hagyják maguktól.
2009. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! Fölösleges erőfeszítés, idegeskedés lenne csak mindkettőtök részéről. Majd elhagyja magától. Jobb lenne, ha sírna, nyugtalan lenne helyette? A kisbabák szoktak kisbabás dolgokat csinálni. A természet azért rendezte így, mert jó az így!

Amúgy miért zavar, hogy szopja az ujját?

2009. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne szoktasd le, mert ha leszokik akkor neked lesz rosz, nem tudom hogyan alszik éjszaka, de ha átalussza az éjszakát akkor lehet, hogy az ujj szopásnak is köszönheted, de ha leszoktatod lehet fel fog kelni éjszaka, hogy szopizzon vagy tápszerezzen, nem tudom mit adtsz neki. Az én kisfiam leszokott az ujjszopásról 8 hósan,de most cumizik, soha nem volt gond az éjszaka addig még szopta az ujját, most ha kiesik a cumi felkel addig míg megtalálja utána vissza is alszik. 1 éves
2009. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Félek, hogy csúnya lesz az állkapcsa, fogai...Tudom, hogy van egy ilyen "megtaláltam a kezemet" korszak, a nagyobbik gyerekemnél is volt ilyen, de pár hét után abbahagyta, nem volt ilyen intenzív, és éjszaka sose ébredtem fel a cuppogásra. Most a picihez csak emiatt kelek fel éjjel (sírni nem szokott, hogy éhes lenne), hogy inkább cicizzen egy kicsit, aztán visszaalszik. Rosszul csinálnám? Próbálom igény szerint szoptatni, ezért is szoptatom meg éjjel, de a nagyobbik gyerkőc korábban ébred 1-2 órával (reggel is és délután is), és ilyenkor nem hallom a másik szobából. Aztán mostanában mindig arra megyek be, hogy nyitott szemmel fekszik, hüvelykujja tövig a szájában. Cumit nem akarok neki adni, de úgy vagyok vele, hogy inkább egy jó cumi, imt az ujja...
2009. okt. 14. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem azt tanácsolta a védőnő,hogy inkább cumizzon,mint az ujját szopja,mert a cumit el lehet előle rakni az ujját viszont nem!Nekem az egyik unokahúgom 4. osztályos és még mindig szopja az ujját,de már annyira csúnya hogy sokat járnak vele dokihoz!!

Már mindent kpróbáltak,de ha fáradt akkor csak bekapja az ujját!Cumibó viszont van az ortodónikus másnéven fogszabályzós cumi,amitől nem fog a baba foga kifelé állni,mint az ujjszopástól!!10hós kislány anyukája!

2009. okt. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!