Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor itassam az újszülött...

Mikor itassam az újszülött babámat? A többi lent.

Figyelt kérdés

A védőnőm mondta,hogy forralt vizet adjak majd neki.Nade az anyatej is innivaló végül is,honnan tudom mikor szomjas a pici?Jövőhét péntekre vagyok kiírva,és nagyon foglalkoztat ez a kérdés...


Köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 26. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok kismama még a nyári melegben sem itatja a babát és nincs is semmi gond belőle. Ha nem lesz igazi hőség szerrintem végképp nincs rá szükség. Elég lesz neki az anyatej, de persze ez csak akkor működik ha igény szerint szooptatod. ha óra szerint akkor nem elég.
2013. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a kórházban csak szoptatni fogod,nem fognak neki vizet adni,legfeljebb teát bár kétlem ha valamiért muszáj.


otthon,..én szerintem az anyatej elég szomjoltó,

azt hittem már nem 7 hónapos anyatejes babámnál,de a védőnő azt mondta kielégíti még a szomját az anyatej,mivel az anyatej eleje vizes,a közepe cukros,a vége zsíros,na itt lakik jól a baba és általában be is kakilnak ezután,ez jelenti hogy jóllakott,de nem minden baba kakil be.

(bár az enyém igen)

szóval eleinte nem adtam neki tejen kívűl mást,de amikor volt és lesz is ez a hőség már adom neki a forralt vizet ebben a melegben

de majd érdeklődd meg a csecsemős nővérektől pontosan.

2013. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 5 hónapos koráig kizárólag csak szopiztattam a gyereket és azután is csak azért adtam neki vizet inni néha mert tápszert kapott mert elapadt a tej pár hét alatt szép lassan és tápszer mellé kell innit adni nekik. Ha igény szerint szopiztatsz akkor nem kell víz.
2013. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A babám 6 hónapos, szopizik, most adtam neki először forralt vizet, mert kóstolgatja a pépesebb ételeket, ne legyen gondja a keményebb kakival. Ha szomjas, gyakrabban kéri a cicit, az elején valóban hígabb tej jön, az oltja a szomját.
2013. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már a kórházban is adják a vizet. nemrég szültem,ott azt mondta a gyermekorvos,hogy bármennyi forralt vizet adhatunk nekik,a víz nem árt,ami nem kell nekik,azt kipisilik...

A melegben én adtam neki,de csak kortyokat,hogy ne vízzel telítõdjön a gyomra,hanem anyatejjel.

2013. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ahogy aaz előző írta, ha vízzel telítődik a gyomra, nem szopizik annyit, és ettől apadhat a tej.

nem kell itatni, nagy melegben sem, szoptasd gyakrabban, az elején hígabb, szomjoltó tej jön, ha gyakran szopizik, attól lesz egyre több tej.

sajnos a kórházban valószínűleg adnak neki, de ha te méred, és be kell írni, mennyit szopizott, írjál alkalmanként 5-10-el többet.

2013. jún. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 hete szültem a Margitban, kellett vinni cumisűveget a kórházba, mert adtak vizet a babànak, sőt, egyet a víznek, egyet s tápnak kellett bevinni!

4 éve szültem a Jánosban, ott is adtak, oda is vinni kellett a cumisüveget!


A gyerek orvos vizitkor mindig elmondta, nagyon fontos a folyadék, a melegben, míg nincs elég tej, szopi után vizet adjunk a babának, s két szopi között, is itassuk a babát.

Meg szoptattam 5-kor, 6:30-kor megkínáltam vízzel, 8-körül megint szopi.

Itthon is itattam, mert nem tudott kakálni, ha csak szopizott!!!!

2013. jún. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Végül is ha nem is adnék neki plussz vizet akkor sem lesz baj.Hát majd megkérdezem a kórházban is a nővéreket,ők mit javasolnak,aztán meglátom.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!

2013. jún. 27. 05:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!