Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kisfiam még csak...

15 hónapos kisfiam még csak ugy jár ha fogja egyik kezével az enyémet. Miért zavar ez bárkit is?

Figyelt kérdés
Olyan sok rossz indulatu ember van. A napokban is megkaptam több embertöl, hogy miért nem megy még magátol. Meg, hogy engedje már el a kezemet a gyerek! Beszólások. Miez , valami verseny? 1 évesen kötelező minden babának járni?

2013. jún. 27. 20:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Igen, ez semmi más, mint rosszindulatú okoskodás. Hogy mondhassa, "bezzeg az enyém...". Nem verseny. Látta szakember, mindent jól csinálj. Kibic meg hallgasson.
2013. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Jól csinálsz. (jav.)
2013. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Az enyem 11 honaposan mar nem jart hanem rohant..most 28 honapos es meg mindig csak kb 10 szot tud mondani de ebbol csak 5ot hasznal rendszeresen...nekem ezert szolnak be..hagyd a francba az ilyenekkel ne foglalkozz...te rendesen torodsz vele kezelesre vitted szereted es segited innentol kezdve mindenki le van tojva...
2013. jún. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!

csak olyan rosszul esik. Szoktam venni egy bazi nagy levegőt mielőtt reagálok az ilyen kedves megjegyzésekre.

Sétáltatni meg nem szoktam direkt. Ő akar ugye menni de még magátol nem tud. Olyan aranyos mikor megfogja a kezem és húz. Mert tulajdonképp szerintem csak egy kis biztonság kell neki. Mert épp , hogy fogja a kezem. Sőt ő már el akarja engedni de még nem igazán stabil, csak inkább bátornak mondanám.

2013. jún. 28. 11:53
 15/25 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Az én fiam is így volt. Most 19 hónapos és 1 hónapja, azaz 18 hónapos korában indult el egyedül. Addig ő is fogta a kezünket, igaz, éppen csak egy picit. :) Valószínű a bátorság hiányzott. Én végül úgy segítettem neki, hogy a kapucnijánál fogtam, úgy sétáltunk. Így érezte hogy kicsit tartom, mégis szabadon volt a keze. Érezni fogod te is, és ő is, hogy szinte nem is kell korrigálni a mozgásán. Próbáld ki esetleg. Tudom, elég furán hangzik, de nekünk bejött! :) Amúgy 18 hónapos korig illik elindulni, szóval ne is foglalkozz senkivel.....bár tudom hogy nehéz. Esetleg nézzetek valahol tsmt tornát....nekünk az is sokat segített.
2013. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi neked is!

Annyira az nem érdekel engem, hogy még nem indult el. Hanem az emberek megjegyzései. Na az nagyon idegesít, hogy milyen pofátlanok!

Jártunk dévényre mint írtam. Ott azt mondták mostmár minden rendben lesz. A héten voltunk vissza neurológián és ott is azt mondta az orvos, hogy szerinte napok kérdése és elnidul. Ma már tényleg átt ment a szobán kapaszkodás nélkül. De néha még nagyon beinog. De mikor elindult négykézláb 10,5 hónaposan, akkor eldöntöttem, hogy nem hallgatok senkire és nem idegeskedem az miatt, hogy mikor hol tart a mozgásfejlődése.

(korai fejlesztőre is jártunk egyébként.)

2013. jún. 28. 21:29
 17/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az én kisfiam elég ráérősen tanulgatja a járást! Már elindult pár napja de csak pár lépést tett. és mindig azt nézi miben tudna kapaszkodni. A hétvégén csunya mandulagyulladás volt, hát mit ne mondjak nagyon visszaesett a járástudomány. Ma már ott tartottam, hogy mégis csak felhívom a dévényest és vsszaviszem , nézzen rá. Erre lennt az utcán ugy megindult a barátnője után, hogy csak néztem. Nem engedte, hogy fogjam a kezét egyálltalán. Feljöttünk a lakásban is ment önállóan. nem értem , komolyan. Egyik nap járkálgat , másik nap semmi. csak csetlik-botlik. De egyszer csak elindul már normálisan az én gyerekem is ugye?

2013. júl. 18. 19:56
 18/25 anonim ***** válasza:

Egyébként nincs megkésve a mozgásfejlődése. Az én fiam is pont ilyen volt.

Ő is minent a felső határok körül csinált, 9hósan kúszott, 10hósan mászott és csak 15hósan tette meg az első önálló lépését, viszont 16hósan már tök stabilan ment egyedül és 17hósan már szaladt. :) Én már visszasírom a lassabb napokat! :))))

2013. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
A mai gyereke mindent olyan hamar csinálnak! De vannak kivételek mint a mi gyerekeink. és az a baj, hogy a gyors babákhoz hasonlitgatják a lasabb babákat is!
2013. júl. 18. 21:26
 20/25 anonim ***** válasza:
Az én babám is 14 hónapos és még nem jár, csak próbálkozik, lépeget, stb...De pont nem érdekel ki mit mond, vagy nem mond, mert én úgy tudom, hogy 18(!) HÓS KORÁIG RÁÉR belejönni...A mozgásfejlődés aztán nagyon-nagyon tág határok közt változó, minden babánál más....akinek ez nem tetszik, és rákérdez, mondd, hogy ráér, és az a jó ha mászik jó sokat, mert fejlődik a 2 agyfélteke!!! Szóval nyugi :)
2013. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!