Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kisfiam még csak...

15 hónapos kisfiam még csak ugy jár ha fogja egyik kezével az enyémet. Miért zavar ez bárkit is?

Figyelt kérdés
Olyan sok rossz indulatu ember van. A napokban is megkaptam több embertöl, hogy miért nem megy még magátol. Meg, hogy engedje már el a kezemet a gyerek! Beszólások. Miez , valami verseny? 1 évesen kötelező minden babának járni?

2013. jún. 27. 20:56
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Mai nap után ugy látom, hogy 18 hónapos korág csak belejön ő is. De az is igaz, hogy az én fiam délben is 3 órát alszik és még így is van, hogy délután is alszik egy órácskát. Olyan kis "rá érünk arra még" tipus szerintem egyébként is.
2013. júl. 18. 21:34
 22/25 anonim ***** válasza:

Mond azt hogy le van maradva a mozgásfejlődése.Mert ezek szerint ez a helyzet.

Én is csodálkoznék mert az enyémek szaladtak és beszéltek , ez nem vagy vagy .És főleg ha vezetgeted hihetik hogy Te vagy az oka.

Legfőképpen téged zavar ezek szerint ha feltetted ,és még ki is emelted a kérdést.

2013. júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A kisfiam 17 hónaposan kezdett el járni.

Viszont a kézen fogva vezetgetés tényleg nem szerencsés, mert így nem fejlődik az egyensúlyérzéke.

2013. júl. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kézen a kézen fogva járatás csak nagyon korai stádiumnban rossz, ha már mondjuk 8-10hósan - a korán elinduló babákat vezetgetik. MIvel 15hósan már állhat stabilan a baba, és lehet elég lenne valamit a kezébe adni és ugy is el merne indulni, nem biztos, hogy az anyukája kezébe kapaszkodva egyensúlyoz.

Én is írtam, hogy enyém is csak 15hósan indult el egyedül, azelőtt két hétig igényelte, hogy egy kézzel vezessem, de éreztem rajta, hogy nem egyensúlyoz a kezemben, egyszerűen a biztonságérzetéhez kellett.


Egyébként, amit írtam korábban, hogy fiam 9hósan kúszott, 10hósan mászott... és 15hósan indult el-ami benne van a normál határok között, még igy is sok embertől megkaptam, hogy hogy le van maradva!! Engem sem érdekelt, de állandóan magyarázkodnom kellett, mert sokan beszóltak- de persze a végén már nem foglalkoztam velük.

:))

aki most látja 17hósan el sem hiszi, hogy csak 2hónapja jár, az tuti.

2013. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

nem szoktam kézenfogva vezetgetni a lakásban, csak míg kimegyünk a konyhába vagy a fürdőbe kezet mosni. Elég nehéz már ölben cipelni. De ennyi. Meg ha lemegyünk a térre nemigazán akar kocsiban ülni , mert látja a többi gyereket és szeretne utánuk menni. Ösztönzésnek meg nagyon is jó a többi gyerek.

Ahogy mondjátok , egyébként csak egyik ujjamat szoritja azt nem engedi, hogy fogjam a kezét. sziktam kis fadarabokat a kezébe adni és megy is szépen ha szorítja de lent nemigazán merem ugy elengedni sokáig még. De tegnap is már nagyon ügyesen ment a fűben is. ma is sokat ügyeskedett már.

Köszönöm mindenki hozzászólását!

2013. júl. 20. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!