Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keményebbnek kell lennem!?...

Keményebbnek kell lennem!? (éjszakai evés)

Figyelt kérdés

Kislányom 8 hónapos, éjszaka kétszer kel enni. És azt veszem észre, hogy az idő múlásával egyre többet eszik éjjel.(mondjuk ez evidens, de akkor is) Összesen 260 ml-t eszik meg a két étkezéssel(tápszerből). A gondom az, hogy nappal nagyon keveset eszik, és bármit csinálok neki, nagyon nehezen tudom a torkán leküldeni. :P

Sokszor kiborít, mert míg olvasom, hogy más gyerekek milyen sokat ebédelnek, ő csak egy-két kanálnyit hajlandó megenni, de azt is csak azért mert erőltetem. Nem akarom erőltetni, mert tudom, hogy ártok vele, de muszáj vagyok, mert azt sem enné meg.

Arra gondoltam, hogy le kéne szoktatnom az éjszakai hamizásról, mert ez így nem jó. Segítenétek abba, hogyan járjak el? Csak teát adjak neki, vagy mit csináljak? Muszáj leszoktatnom....


2013. júl. 2. 11:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

:), nos igen, lehet, hogy nagyon írányítani akarom, de sztem ez is azért van, mert eddig ráhagytam a dolgokat, mármint úgy ahogy ő szerette volna, de kézbe kell vennem az írányítást. :D Az a baj a szilárdabb ételekkel, hogy öklendezik tőle, már ha a pépes gyümijébe is véletlen egy nagyobb darabka van, egyből öklendezik. Végülis szoktam neki nagyobb alma, vagy barack, répa darabokat adni, de azzal is csak az ínyét masszírozza.

Azért megpróbálom ezt a teáztatós módszert alkalmazni, először csak az egyiket próbálom kiváltani aztán ha jól halad, akkor a másik étkezését is éjszaka. Csak alakul előbb-útóbb valahogyan. Köszönöm a válaszaitokat!

2013. júl. 2. 14:32
 12/12 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna! A 8 hónapos fiam 5x eszik, ebből 2x éjszaka. A hozzátáplálás nagyon nem ízlik neki, mennyiségeket még nem eszik, és ráadásul a tápszeren kívül nem hajlandó más folyadékot inni. Nekem is rossz ezt elfogadni, de belátom, ha nem akar enni, akkor úgysem eszik nappal, éjjel viszont bepótolja. A kánikula alatt idegroncs voltam, annyira féltem a kiszáradástól, kanalaztam a vizet, teát, gylevet, h legalább 10-20 ml-t igyon pluszban...nagyon nehéz, de mindenki megnyugtatott, szépen fejlődik, ő egy ilyen igényű baba....az én különleges kisbabám:-) mondjuk ebben sokkal jobb lenne, ha átlagos lenne:-D Kitartás, had egyen éjszaka!
2013. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!