Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes beadatni a babáknak a...

Érdemes beadatni a babáknak a rota vírus elleni oltást? Ti beadattátok?

Figyelt kérdés
Orvossal még nem beszéltem csak a védőnőt kérdeztem, de ő elég fura választ adott. Azt mondta ezt az oltást csak azoknak szokták ajánlani akiknél otthon piszok van, nem takarítanak. Ha rendesen takarítok akkor nem kell. Mi a véleményetek erről?
2009. okt. 16. 14:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én beadattam. Nekünk a 2 orvos is feltétlenül ajánlotta azt mondták, hogy nagyon csúnya dolgokat tud művelni ez a betegség és pl. amelyik ellen biztosan véd az oltás az könnyen lehet halálos kimenetelű akár 24 óra alatt elvihet egy kisebb babát.

Az győzött meg főleg, hogy az egyik dokinak 4 gyereke van és mindegyik megkapta (ő egy ismerősünk).

Szerintem a védőnőd véletlenül összekeverte a Meningococcus elleni oltással a Rotát. Az szokott rosszabb, szegényebb körülmények között élőknél terjedni de persze ez sem törvényszerű.

2009. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Én azt az egyet nem értem, hogy tényleg ilyen veszélyes mint mondják akkor mért nem kötelező és ingyenes? Legalább a 2 év alatti gyerekeknek lehetne ingyenes az oltás... Akkor biztos, hogy sokkal többen beadatnák.
2009. okt. 16. 16:30
 13/15 anonim ***** válasza:

vannak olyan-nálunk kötelező oltások-amelyik sok más országban egyáltalán nem kötelezőek! Tehát ez oda-vissza működik. Van aki még a kötelezőt sem szeretné beadatni a gyereknek. Mindenkinek más a nézőpontja a mindenféle oltásokkal, gyógyszerekkel szemben.

Én személy szerint beadattam a fiamnak, a többivel együtt, semmi baja nem lett. Minden oltásnak, gyógyszernek-felnőtteknél is-lehetnek nem várt, kellemetlen mellékhatásai, szövődményei. Ahogy magának a betegségnek is.

2009. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ha ingyenes lenne elgondolkodtam volna rajta, de így nem. Hármasikreim vannak. És nálunk a családban is volt már, hogy teljesen más betegséget elkapott a nővérem kisfia, nem rota volt, de hasonló tünetekkel, ez ellen nem véd, de mégis ugyanolyan veszélyes. Legalább védene minden ilyen betegség ellen és persze lenne ingyenes. :
2009. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Beadattam, mert a baráti körben sok az eüs, ők szeretik elcipelni magukkal mindenhova a vírusokat :) Mivel veszélytelen és szájon át adják be, így nem tiltakoztam. Viszont az orvos azt mondta, hogy ha nincs valamilyen veszélyeztető tényező (bölcsi, vagy az mint ami nálunk, esetleg veleszületett betegség miatti sok kh-i tartózkodás stb) , akkor fölösleges vagy szerinte legalábbis nem annyira fontos.
2009. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!