Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatnék még neki?

Mit adhatnék még neki?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségeset és változatosat adni a 13 hónapos fiamnak reggelire,vacsorára.De mégis mit?Sajtot,joghurtot,3-4 féle gyümölcsöt eszik és kész.Tejpép ilyesmit nem eszi meg.Péksüteményre azt mondta a védőnő,hogy nem egészséges,felvágottak,virsli,kenőmájas szintén.

Akkor mégis mi a fenét tudnék még adni neki?

Segitenétek ötletekkel?Nagyon megköszönném.


2013. júl. 4. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:

vajas-lekváros kenyér

őszibarack-babapiskóta

a védőnővel ne foglalkozz, most volt a tv-ben hogy teljesen rendben vannak a virslik.

tejbedara

bármi, amit te is megeszel reggelire vagy vacsira

2013. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 14 hónaposom tápszert eszik reggelire és vacsira is.
2013. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónaposom is még tápszert eszik reggel és este, de a reggelit lassan ki akarom váltani, mert úgy érzem már nem elég a tápszer. Én adni fogok neki felvágottat, májkrémet, virslit, péksüteményt is, eszi már ezeket uzsonnára is és semmi baja tőlük. Túlzásnak érzem azt, amit a védőnőd mond.
2013. júl. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kerria ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki nénink, azzal etessem, amit mi is fogyasztunk, révén ehhez az ételhez kell hozzászokjon.


Mindig lesz olyan aki valamire azt mondja nem egészséges. Minket is így neveltek annak idején? Neeeem. Kaptuk amit a szüleink ettek, és itt vagyunk.


Így azt mondom, amit jónak látsz nyugodtan. Kislányom imádja a tojáskrémet, virslit, főtt tojást, párizsit, és mivel mi is esszük, így neki is adom.

2013. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a védőnő akkor még is mit javasolt hogy egyen a gyerek?A soraidból annyit tudok leolvasni, hogy mi az ultra egészségtelen réteghez tartozunk akkor, mert minden amit felsoroltál, azt esszük! :-) Lányomat 1 éves korától nem lehet leszoktatni a párizsiról, persze próbálom mindig a jó minőséget venni.A virsli is nagy kedvenc nagyon régóta.

Ha annyira félsz, akkor tanuld meg házilag, házi alapanyagokból megcsinálni.Most inkább a péksüteményekre gondolok, meg mondjuk a kenőmájasra.Csak hát az melósabb mint simán megvenni a boltba, de legalább tudod mi van benne.

Én a sütiknél mondtam be az unalmast.Rendszeresen jártunk cukrászdába, és teljesen kivoltam, hogy nem tudom mit raknak a sütibe, meg kitudja milyen zsugori a tulaj, és teteti ki a már majdnem ehetetlen sütit, amit aztán az én lányom eszik meg, és rosszul lesz.Egyébként a gyanúm be is bizonyosodott, mert mikor a fiammal terhes voltam, megkértem páromat hogy hozzon egy somlóit onnan nekem, és mikor kibontottam itthon, akkor konkrétan ilyen ecet szaga volt..vagy tudjátok érezni lehetett hogy már nem igazán kéne megenni.Nem hozta el a párom a blokkot..egyébként simán visszamentem volna és a hajukra kenem...

Na mindegy..ekkor kezdtem el itthon sütögetni..mindent.Már gyakran a kenyeret is én sütöm meg, mint hogy megvegyem a boltba.Száraztésztát se nagyon veszek már, hanem én csinálom itthon azt is.Simán napi rutinná tudnak ezek a dolgok válni.

Úgy hogy a meglátásom az, hogy ha ultra egészségesek akartok lenni, akkor a boltot felejts el, próbálj háztáji dolgokat beszerezni, és amit tudsz csinálj magad.Egyébként pesti vagyok, még mielőtt valaki azzal jönne hogy ez falun könnyű..azért itt a fővárosban is meglehet oldani ha nagyon akarja az ember..pl: piac, nem szupermarket.

2013. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kenőmájast csirkemájból nem olyan bonyolult csinálni és nem is sok idő. Adhatsz különböző körözötteket, amit te keversz össze. A lányom nagyon szereti a túrót, minél nagyobb gombóc áll belőle össze, annál finomabb :) A tojáskrém/pástétom szintén jó vagy a többi tojás-variáció. Vagy ha marad (de lehet lesütni direkt erre a célra is) sült csirkecomb vagy oldalas, az reggelire-vacsorára hidegen is nagyon finom (és felvágott helyett tuti dolog szerintem). Vacsira lehet pl túrógombócot is csinálni majd, nagyobb adagot és még fagyaszthatsz is belőle.
2013. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kenőmájas házi, marha egyzserű

Padlizsánkrém

Cukkinikrém

Tojáskrém

Zöldfűszeres sajtkrém- mind otthon elkészíthető, sokáig eláll a hűtőben


Süthetsz te is otthon péksütit, kalácsot, lekvárral, vajjal. Több napig eláll zacskóban.


DMben lehet kapni kenyérre kenhető (bio) cuccokat, mind eheti. Egészséges, nagyon finom. Lányom a Toszkán- ízűt (paradicsomos) imádja.


Virslit én sem adnék, péksütiket viszont szoktam, illetve téliszalámit és mi itthon mindig csinálunk kolbászt, azt is eszi.

2013. júl. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
tojásrántottát kifelejtettem, azt is imádja az egyévesem:)
2013. júl. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!