Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és milyen elosztásban...

Mennyit és milyen elosztásban aludt/alszik egyhetes babátok?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 napos. Az éjszakákkal nincs gond, általában kb. 2-2,5 órát alszik két etetés közt. Viszont tegnapelőtt késő délutántól este kb. 10-ig nem aludt el, tegnap szinte egész délután nem aludt, ma pedig délelőtt se nagyon sikerült, és délután sem. A nem alvás azt jelenti, hogy szoptatás közben azért rendszeresen elalszik, büfiztetés alatt alszik, ha ringatjuk, el-elalszik, de ha letesszük, 20 percen belül felébred. Tehát azért félórákat többször is alszik.

2013. júl. 6. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem egész nap aludt. Be volt sárgulva a kórházban és csak az etetésekre ébredt fel de szopi közben úgy kellett ráadásul költögetni h egyen. :) Ez eltartott kb 2 hétig. Utána nekünk is volt olyan időszak amit te írtál. Aztán azon is átmentünk. De volt h vissza-vissza tért 1-2 napra. :) Most 5 hónapos és most se mondanám még h mindig ugyanúgy alszik. Vannak napok amikor szinte eszik alszik. Aztán van olyan is h alszik egy nap 2x fél órát és letelt. :)
2013. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tök normális, amit a babád csinál. Egy ilyen pici akkor ébred még csak fel, ha valami baja van (kaki, pisi, kaja, stb.). Lehet, h keveset eszik egy evésre, ezért a pocakja felkölti. De lehet, h fáj neki.


Egy ismerősöm mesélte, h az első két gyerekét túlhordta, a 3.at pedig 2héttel hamarabb szülte a kiírtnál. A 3. folyton aludt az első 2-3hétben, a másik kettő viszont sokkal éberebb volt. Egy kb. időre születő baba 2hétig csak eszik-alszik. Az ő esetében a túlhordottak azt a 2hetet még a pocakban letudták. Nem lehet, h nálad is ilyen áll fent?

2013. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Gabi86 ***** válasza:
100%
mi is így vagyunk.csak az éjszakák jobbak 3,5-4 sőt van most hogy 5 órát is alszik.(1hónap és 1 hetes)nem akarlak elkeseríteni,de ez így lesz legalábbis nálunk így volt sírással megspékelve és ez így együtt nálunk hasfájás.nálatok sír a babád ilyenkor?nem keményedik a hasa?mert először nem tudtam mi van,de vannak rá már egész jó cseppek,ha ez van nálatok is.de szurkolok hogy ne így legyen.
2013. júl. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 11 napos... az elejétől fogva este átalussza az 5 - 6 órát. Napközben 3 óránként kel fel enni. Soha nem keltjük, kel magától. 1-2 napja van, hogy ő sem alszik, hanem csak nézelődik, nem baj az, ha álmos úgy is aludni fog :)) Ha közben sír, az már más..
2013. júl. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, ezek szerint nem vagyunk egyedi eset. Csak mindenhol azt lehet olvasni, hogy az újszülöttek egész nap alszanak.

Általában nem sír, nézelődik vagy cicire kéredzkedik. Ma volt két, szerintem hasfájós sírása is - remélem, nem folytatódik.

Általában egyszerre egy mellből etetem. Kipróbálom, hogy mindkettőt megkapja, hátha akkor jobb lesz a helyzet - bár amikor leveszem, nem tűnik éhesnek. De az is lehet, hogy csak elfárad, és azért hagyja abba a szopást.

2013. júl. 6. 19:12
 6/9 A kérdező kommentje:
Második, épp a kiírt napon született, igaz, hogy nem a menzesz szerint lettem kiírva (az alapján pár nappal előbbre kellett volna). Érett, nagy baba volt, nagyon erős, és már zöld volt a magzatvíz (vajúdás alatt került bele a meconium). Szóval akár ebben is lehet valami.
2013. júl. 6. 20:25
 7/9 anonim ***** válasza:
ha hasfájós, maradjon csaj egy cicin szerintem arra a 2,5-3 órás etetési időre. Mert a tejcsi eleje vizesebb, könnyebben megfájdul tőle a hasa, és akkor nem kapja meg a táplálóbb hátsó tejet. Nekem legalább is így vált be, 6 hetes a babám, és még mindig nagyon szakaszosan eszik, be-be alszik. Így 3 óránként fejek, de addig csak egy cicit használok.
2013. júl. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Kísérletezgetünk, úgyhogy minden ötlet jól jön. :)
2013. júl. 7. 07:11
 9/9 Gabi86 ***** válasza:
igen igaza van az utolsónak,nekem ezt a védőnő mondta.meg ha tényleg hasfájós lesz vannak ezek a különféle cseppek.nekünk a Bio-Gaia meg az espumisán együttes szedése jött be.a védőnő és a doki javaslatára.délelőtt szedi az espumisant és a másikból meg csak este kap 1x,mert azt csak egyszer lehet adni.
2013. júl. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!