Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: Jogom van...

Hozzátáplálás: Jogom van nemet mondani?

Figyelt kérdés
2 hét múlva betölti a babám a 4 hónapot, a védőnő+a gyerekorvos azt akarja, hogy kezdjem el a hozzátáplálást. A babám tápszeres (nagyon minimális anyatejet kap sajnos), minden nap van széklete, szóval ezzel sincs gond, így én nem szeretném most elkezdeni a hozzátáplálást, majd leghamarabb csak 1 hónap múlva. Szerintetek?
2012. aug. 22. 13:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy jónak látod:) Amíg ízlik neki és nem érdeklődik más iránt addig hagyd.Köv hónapban viszont érdemes elkezdeni,már csak azért is,mert a tápszer egy ízű.Babónak is kell a változatosság.
2012. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is azt mondták, hogy kezdjem el 4 hónapos korában, de akkor valahogy nem is akartam, meg a baba fejlődése is tökéletes volt. 5 hó előtt pár nappal kezdtük el végül, és simán ment minden, lányom köszöni jól van, már két éves. :)


Ha eü. oka lenne a korai kezdésnek, akkor megérteném. De ha szépen fejlődik, nincs gond, akkor nem kell erőltetni.

Miért ajánlja amúgy a doki? Mit mondott miért kezd el minél előbb?

2012. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Igaz,az én babám anyatejes, de én kivártam a 6.hónap a kóstoltatással és a hozzátáplálással is. Nekem is mondta v édőnő,meg a doki, hogy kezdjem el, nem kezdtem és nem bántam meg :) 2éves, megeszik mindent, nem válogatós. Ahogy jónak látod, de ha el kezd érdeklődni, akkor érdemes kóstoltatni, mégha nem is táplálsz hozzá
2012. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ha a dokid azt mondta, hogy kezd el, akkor el kell kezdeni. Az orvos nem beszél hülyeségeket.

Az enyémek is tápszeresek voltak és kötelező volt elkezdeni 4 hónaposan. Sőt, 3,5 hónaposan már gyümölcsöt ettek, 4 hónaposan meg már főzeléket.

2012. aug. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy ők így szokták. Az anyatejes babáknál is el kell kezdeni 4 hósan a hozzátáplálást...
2012. aug. 22. 13:13
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

É bízok a dokikban, de mondott már olyat a dokim, aminek se füle se farka. Túl érzékeny babának titulálta az egész nap ordító babámat, miközben engem lehülyézett, szerinte csak túlreagálom. Másik doki meg kiderítette, hogy babám refluxos.


Ha a doki megindokolja, hogy miért kellene elkezdeni a hozzátáplálást, és annak teljesen logikus oka van, akkor ne állj ellen.

nem kell ellentmondani csak azért is, de jó, ha te is tudod, hogy mi az indok, miért látja jónak elkezdeni a hozzátáplálást.

2012. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Első vagyok,


az egy dolog hogy ők így szokták,de ő a te babád,te ismered jobban:) Ahogy te jónak látod.Ne már könyv határozza már meg hogy ki mit hogyan csináljon

2012. aug. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
persze, hogy jogod van! A Te babád! Ha várni akarsz, vársz. Ha nem akarod nekik elmondani, max mondd azt a következő tanácsadáson, hogy persze, almalével már próbálkozol. De nyugodtan megmondhatod azt is, hogy nem akarod elkapkodni, majd megkezded ha betölti a hat hónapot. Úgyis lesz még vagy 80 éve megkóstolni az ételeket.
2012. aug. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én csak 1 hónapot szeretnék várni és tényleg csak ez az indok, hogy ők így szokták, semmi eü-i ok nincs. Szépen fejlődik a babám :-)
2012. aug. 22. 13:20
 10/21 A kérdező kommentje:
A dokinő, azért is pofákat vágott, mert nem volt csecsemőmérlegünk az elején...
2012. aug. 22. 13:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!