Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az én 1 évesem él "műkajá...

Csak az én 1 évesem él "műkaján"? Kiborító, mi lesz később?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves, csak a bébiételeket fogadja el, hiába főzök, nem kell semmi. Már a gyümölcsöket sem eszi. A hozzátáplálás első hónapjaiban még szinte mindent megevett amit készítettem, de mára csak a bébiételt fogadja el, hiába próbálkozom minden mással. Rágni nem szeret, az ínye is fájhat. Próbáltam a kezébe adni, egyen ő, az sem jó, max pár falatot hajlandó enni(bár inkább morzsának lehet nevezni, mert a "nagyobb" daraboktól öklendezik).

Mit tehetnék?

Mindenhol azt olvasom, hogy ilyen korú gyerek már azt eszi amit a felnőttek, mi meg szenvedünk...nagyon elkeserítő!:(

A bébiétel meg nem is neki való, ezt tudom, de nem hagyhatom éhezni!

Fog ez a helyzet változni valamikor szerintetek?


2013. júl. 9. 10:12
 1/10 A kérdező kommentje:
A tejpépeket örömmel eszi, de CSAK akkor ha nem rakok bele gyümölcsöt.
2013. júl. 9. 10:13
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Dokinál nem voltatok emiatt:mitöl változott meg hogy nem eszi meg amit te készítesz?
2013. júl. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy hozzászokott ahhoz a cukormennyiséghez, ami a bébiételekben van, amihez képest a házi koszt tényleg fúj (az ő szempontjából, ugye). Én a helyedben nem adnék több "gyári kaját" neki, egy idő után vissza fog szokni a házi ízekre (ami 100* egészségesebb)!
2013. júl. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már amit te főzöl és pürésítesz belerakni a bébikajás üvegbe és úgy kínálni?
2013. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Én türelemmel kivárnám a helyedben, mikor magától érdeklődik az ételeitek iránt! Hidd el, nem fog még felnőtt fejjel is bébi kaját enni - teszem hozzá, sokan teszik, mert finom :)

És semmiben nem egészségesebb a házi koszt, semmi baj a bébikajákkal! Én pl figyelek,hogy hozzáadott cukrot ne tartalmazzon, így aztán nehéz elképzelni, hogy hozzászokna a cukros kajákhoz- akkora ellenérzések vannak a bébiételekkel szemben, hogy az hihetetlen!

Az enyém is inkább üvegest eszik, nagyon kevés dolgot fogad el, amit én készítek, mert akár hogy is mixelem, a legkisebb darabtól is öklendezik... mondjuk most már megeszi a gyümölcsöket, hogy finom érett, amit venni tudok.

Ne foglalkozz másokkal, hogy mit gondolnak... idővel változik majd a gyerkőc, ne aggódj! Max próbáljátok neki érdekessé tenni a ti kajáitokat azzal pl, hogy ott esztek egy asztalnál, látja milyen jóízűen eszitek, és a 100. kostolásra hátha már neki is ízleni fog :)

Sok sikert!

9 hónapos fiúcska anyukája

2013. júl. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor a neki valo bébiételt se eszi meg csak tejpépet?mert mondjuk a 9 hósaknak valo bébiétel is elég darabos.
2013. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Némi vigasz. A nagyobbik fiam is szinte csak a bébikaját ette meg, hát nem akarok hülyeséget mondani, de majdnem két éves koráig. Pedig én is csináltam neki kajákat, a miénkből is kínáltam, de semmi. Aztán volt egy olyan időszaka, amikor a húst kiköpködte, vagy összegyűjtötte a szájában és fuldoklott tőle. Joghurtot, kiflit ilyeneket evett, de az ebéd az csak üveges kaja volt. Ha kicsit több kaját tettem a kanálba, akkor attól is fuldoklott. Aztán egyszercsak egyik napról a másikra nem kellett a bébikaja, azt ette, amit mi, most már a húst is két pofára tömi, szépen és jól eszik. Ehhez képest a kisebbik fiam áprilisban múlt egy éves, a bébikajára rá sem szagol, csak a "felnőtt" kaja kell neki. Neki meg az volt a "dilije", hogy a krumplit kiköpködte, sőt azt a bébikaját is kiköpte, amiben megérezte, hogy krumpli van. Ő simán rág, nagyobb darabokat is, kezébe adok valamit, megeszi. Ezzel szemben a nagyobbik fiam még mindig nyávog, hogy ha kézzel eszik valamit, hogy maszatos lesz a keze. Szóval szerintem gyereke válogatja. Ja, és mindkettőt szoptattam egy éves koráig, mielőtt még valaki ebbe kötne bele. Kitartás, változik a helyzet, mindig minden változik.
2013. júl. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg beletenni a Te főztödet a bébiételes üvegbe. Az én fiam volt amit nem evett meg tányérból, arrébb mentem, hogy ne lásson, átöntöttem az üvegbe, onnan meg megette...

Lehet hülyeség, de mi lenne, ha megpróbálnád, úgy hogy főzöl, és keversz bele olyasmi ízű bébiételt, de egyre kevesebbet és így szépen átszokik a házi kajára.

2013. júl. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Ne izgulj! Az èn 14 hónaposom most jezdett el darabosat enni! Eddig úgy csinált mint a tièd! Ja ès mi is sokat játszunk olyat,hogy azt rakom a bèbuètekes üvegbe azt a jajcsit amit èn főzök! Egy idő után változni fog! Amugy is megfelelő neki,hogy bèbukajcsit eszik! Nem lesz baja attól sem!
2013. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na,az én 14 hónaposom meg látni sem bírja a bébikaját,pedig hosszabb úton,vagy amikor nincs időm főzni,még jól jönne ha meg tudnám etetni vele,de ő meg attól hánydokol...
2013. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!