Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom, hogy tápszeres babák...

Tudom, hogy tápszeres babák hozzátáplálását 4hós korban már el lehet kezdeni. Ha 3 és fél hónapos, elkezdhetem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok biztos benne hogy 4 hónapos kora elött elakarnám kezdeni a hozzátáplálást, csak anyukám görcsöl a témán, hogy próba képpen kínáljam meg almával, fél hónap nem számít. Nem akar ám rosszat anyu, csak a kisfiam annyira nézi az ételt és rágó mozdulatokat csinál, és ebből gondolja anyu hogy akár már elkezdhetném a hozzátáplálást.

Mi a véleményetek? Mindenképpen várjuk ki a 4. hónapot vagy 3 és fél hónaposan elkezdhetem óvatosan kóstoltatni?


2013. júl. 9. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg, azért 2 hetet ki lehet bírni. :) Nem véletlen lett a 4. hónap meghatározva, az egy dolog, hogy a baba kiváncsi, de a kis gyomrának is meg kell érnie rá.
2013. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Számít fél hónap, legalábbis ilyenkor még. Nézd meg, mennyire sokat fejlődik, akár hetek alatt.

Én biztosan a szívemre hallgatnék (és megkínálnám :D).

2013. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gabszem ***** válasza:
gyümölcsleveket elkezdhetsz adni, pár kiskanállal. Én 8 hetesen kezdtem, mert nem tudott kakilni. Öszilevet, sütőtöklevet adhatsz neki. Az alma savanyú, de azt is megpróbálhatod. Inkább akkor már jó édes őszit reszelj le neki és kínáld meg.
2013. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát én kivártam a hetedik hónap első napját, mivel anyatejes volt, addig csak azt kapott. Semmi baja nem lett ettől, sőt bízok benne, hogy jót tettem neki. Ez az én és a férjem közös döntése volt, ami mellett kiálltunk a család többi csupán "jót akaró" tagjaival szemben.


Neked is a saját utadat kell járnod és azt kell tenned, ami szerinted a legjobb a kicsidnek. Ha egyetértesz anyuddal, akkor kezd el a kóstoltatást, ha várni szeretnél, tedd azt :-) A lényeg, hogy a Te döntésed legyen...

2013. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A WHO ajánlása szerint a tápszeres babáknak is 6 hónapig kizárólag tápszert kellene adni, mert a babák bélrendszere addig nem zár jól, és nem tudja megemészteni a szilárdat, átfut rajta minden.

Csak sajnos a bébiétel lobbi miatt ez nem ment át.

3,5 hónaposan tutira nem kezdeném el. Itt minden hét számít!


Ezzel az erővel egy hónaposan is megkezdhetnéd, hogy az a másfél hónap már nem számít...

Tudom, jól lehurrognak a válaszom miatt, de attól még ez a helyzet, hogy nagymamáink és szüleink máshogy csinálták.


Mindhárom gyerekemmel kivártam, és ettől még jó evők lettek.

2013. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!