Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sírós babák anyukái...

Nagyon sírós babák anyukái hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Utálok panaszkodni most mégis megteszem,de csak mert névtelen az oldal...kivagyok,totál kivagyok a pici fiamtól:((

7 hónapos,megszoptatom,elvileg oké minden,leteszem a szőnyegre és 10-20 perc után elkezd ordítani,hogy vegyem föl!De nem tudom,mert van egy nagyobb fiam is,főzni is kell,takarítani se ártana...de legtöbbször ezeket összedobom és gyorsan kapkodok,hogy el tudjunk indulni ki,mert a babakocsizást azért szereti...

De a legdurvábbak az esték,mikor egyedül vagyok velük(elég sűrűn van)...a vacsi készítést 70%-ban végig ordítja,míg fürdetem a bátyját azt 100%ban(!!!!) végig ordítja!!!!tehát egy héten mondjuk 4x egyedül vagyok velük és kikészülök már teljesen néha úgy érzem a sok sírástól...

Egészséges,semmi baja és már mindet próbáltam,semmi nem segít,csak ha felveszem,de ez képtelenség!!!

Nem is megoldást várok,mert tudom,hogy az lesz a megoldás hogy elkezd mászni,csak sokszor már nagyon nagyon kivagyok!!!!!!!:(


2013. júl. 11. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet!

Nekem is ezt csinálta a lányom, de nagyon nagy szerencsém volt, mert 6 hónaposan kezdte és már pár nappal 7 hónapos kora előtt elkezdett mászni, így már jön utánam mindenhová.

Persze még nem elég gyors, így nekem az a megoldás, ha viszem magammal mindenhová. Nem kell, hogy folyton ölben legyen, elég, ha lát.

Így autós hordozóban végignézi ahogy főzök, pisilek (sőt, a világon ő az egyetlen aki már kakálni is látott nem egyszer :DDD ).

Ha nagyon nyűgös, akkor mei tai-ban a hátamra kötöm, bár a hordozási igénye ki van elégítve, mivel kutyát is így sétáltatok.

A helyzet nem annyira szörnyű, mint nálad, kedves kérdező, de a szituáció hasonló.

Tényleg könnyebb, ha már utánad tud mászni.

2013. júl. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát ez az...én fiam annál jobban sír ha lát és nem veszem föl...hordozó megoldások kizárva,mert utálja!


amúgy nagyon szeretem őket,és élvezem a napokat velük,csak néha nagyon nagyon nehéz...

2013. júl. 11. 22:44
 3/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Akkor csak azt tudom mondani, türelem és tényleg jobb lesz később.


Lehet, hogy hülye megoldás, de én néha, ha pl. fáj a fejem és tudom, hogy biztosan sírni fog a lányom (pl. hozom be a fürdővizét, addig ő egyedül marad a szobában), füldugót teszek a fülembe.

Így is hallom a sírást, de a zaj sokkal elviselhetőbb, így az eredmény egy kevésbé ideges anyuka :D

2013. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

őszintén megmondom ezen már én is gondolkoztam:)csak nagyobb fiam miatt nem akarom,mert azt meg nem hallom ő mit mond nekem...de ő amúgy simán befogja a fülét mikor a kicsi visít:D

ja meg azt sem akarom,hogy azt lássa,hogy befogom a fülem mikor az öcsi sír...

2013. júl. 11. 23:00
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Anyuka!


Nem tudom, hogy megnyugtat-e a válaszom, vagy inkább elkeserít, de leírom.


Kislányom 9 hónapos. Világ életében extra sírós volt.

Anyaságomat úgy kezdtem, hogy a védőnő elküldött pszichológushoz :D

Végül úgymond "hozzászoktam", hogy a kicsim ilyen típus, nem én rontok el valamit, Ő ilyen.

Nagyon nehéz.

Mindenki biztatott, hogy majd ha mászni fog, majd ha elindul stb.

A kislányom már egy hónapja mászik, most már lépeget is, tehát jön utánam minden hová, én is viszem minden hová, igyekszem bevonni, főzés közben velem van a konyhában kap valami műanyag edényt, vagy lepakolhat a zöldségtárolóról, fürdőben a fürdőjátékait pakolászhatja, szóval tényleg a lakás minden pontja úgy van kialakítva, hogy ott lehessen velem, de nem használ.

Nem lett könnyebb, csak nehezebb, mert már utánam is jön és sírva mászik utánam. Eddig legalább a kiságyba be tudtam tenni, és elnézegette a zenélőjét, de már feláll és ordít.

Szóval én azt mondom, most nehezebb,, mint volt.

Én is gondolkoztam a füldugón :D

Én bizakodom, hogy örökké nem lesz ilyen :)

És mindig reménykedek, eddig abban reménykedtem, hogy majd ha mászni fog, most abban reménykedek, majd ha beszélni fog :D

Nagyon ügyes, erős és legfőképpen csodálatos édesanya vagy.

Ez most egy ilyen időszak, amit át kell vészelned, de az élet csak olyan nehézséget állít elénk, amivel képesek vagyunk megbirkózni!

Kitartást, sokan vagyunk még így, és ne légy önmagaddal szemben maximalista!

Nem baj, ha egy picikét sír de az sem baj, ha kicsit elcsúszol a házimunkával! Nem egy háztartási robot vagy, hanem Nő! :)

Fantasztikus Anya vagy és előbb vagy utóbb minden remek lesz majd! :)

2013. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 5 hónapos egyáltalán nem sírós, kivéve néha napján.Mondjuk akkor bepótolja.Minden elismerésem a tiétek, mert az a pár nap is nehéz nekem, eltudom képzelni minden nap.

:(


Szerintem ha már megtanulnak beszélni legalább pár szót meg normálisan mutogatni akkor könnyebb lesz kicsit..


Egyébként valószínűleg szeparációs szorongás lehet a háttérben, elvileg 1-2 hónapon belül elmúlik...


kitartást kívánok..


:)

2013. júl. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is szeparációs szorongás, ami múló baj. Ha a hordozójában beviszed a fürdőbe, amíg a nagyocskát fürdeted, az sem segít? Esetleg együtt nem fürdethetők?
2013. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Én nem gondolnám, hogy szeparációs szorongás. A szeparációs szorongás időszakos. 6-7-8 hónapos kor körül jelentkezik.

Például az én gyerekemnél ez már a születése óta így van, mindig is sírós volt, szóval ez nem csak most jelentkezett. :S

2013. júl. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát ezt a kérdést én is kiírhattam volna kb. 2 hónapja...nagyon-nagyon kivoltam én is. Kisfiam mostmár mászik,meg fel is áll,hát ég és föld...sajnos nem tudok mit tanácsolni,csak hogy kitartás. Esetleg még a mei-tait tudnám neked javasolni,fel tudod kötni a hátadra,és amíg fürdeted a nagyot,vagy mosogatsz,főzöl,addig talán el van benne. Legalábbis az enyém néha elvolt,így azért meg volt könnyítve egy kicsit a napom.
2013. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most látom csak,hogy utálja a hordozást,hát akkor csak azt tudom mondani tényleg,hogy kitartás,egyszer elmúlik...
2013. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!