Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utasítanál vissza orvosi...

Utasítanál vissza orvosi vizsgálatot, ha úgy gondolod, hogy nem indokolt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok orvos, de még egészségügyi dolgozó sem,hogy felülbíráljam egy orvos szavát, viszont a helyzet a következő:


Kislányom kancsalsággal született, 2 hónaposan már szemészeten voltunk vele.6 hónaposan szemtapaszolást írt elő az orvos,viszont mi vettük észre,hogy szemtekerezgése is van.Ellenőrzést kértünk, a tapaszolást felfüggesztette az orvos, neurológiára küldött,ahol mindent rendben találtak.Megállapította az orvos,hogy biztosan örökletes a szembetegség,hiszen az apukájának ugyanilyen szemproblémái vannak,gyermekkorában szinte ugyanilyen dioptriája volt.Tehát neurológiai oka nincs. A neurológus mégis elküldött megnyugtatásként mondván,hogy "az ördög nem alszik" MR vizsgálatra. Nem is lenne vele gond,csak hogy csak Kistarcsán vizsgálnak babákat,altatásban végzik és 15 000 Ft.Tőlünk kb 150 km. Nem is a pénzzel lenne gond,de ha nem indokolt,nem tenném ki ennek a procedúrának(előtte nem ihat 5 óráig,valószínűleg kánikula lesz stb.) Persze első gyermekes anyukaként nem tudtam azt mondani,hogy ha doktornő rendben talált mindent akkor nem mennék...Ti mit tennétek?


2013. júl. 12. 09:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Akik voltak,megkérdezhetem,hogy milyen probléma miatt?Igazából az a lényege az egésznek,hogy mivel ugye az apukájától örökölte,így nem tűnik indokoltnak.
2013. júl. 12. 09:59
 12/19 anonim ***** válasza:
én mindenképp elvinném.
2013. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Hát nekem nagyon fájt /még mindig/ a fejem, ezért ez úgy alap ilyenkor, hogy elküldenek. De nem találtak semmit. Nekem a vizsgálat nagyon rossz volt, de nem mondták, hogy ne egyek/igyak előtte, plusz kontraszt anyagot sem kaptam, ahol én voltam azt mondták, ritkán kell azt beadni.
2013. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én is mérgelődnék, hogy minek ez, de jobban félnék attól hogy baj lesz minthogy ne vigyem el. Én tutti elvinném még akkor is ha nem tetszik, rosszul érezném magam ha nem vinnénk el ha már az orvos utasított.
2013. júl. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Elvinném. Biztos, ami biztos. Maximum szomjazik néhány órát. Persze, biztosan nem kellemes, de ha esetleg mégis gond van, jobb, ha időben kiderül.
2013. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekünk az anyagiak is gond lenne,de elvinném akkor is.Inkább feleslegesen "kidobok" a gyerekre 15ezret,minthogy baja legyen.
2013. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Voltatok genetikán és bizonyított az öröklés?????

Fiamnak pont 7,5 hónapos korában volt ct. szoptatott baba, hajnal 3tól nem ihatott, anesztes 8 helyett 11-re jött, nem vették előre a fiamat. gáz nap volt, de túléltük. és nagyon örülök, hogy volt ez a vizsgálat, nála ez megállapította a bajt. bár egész másfajta a gond, mint nálatok.

2013. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem kell ennyi kérdőjel....Nem voltunk genetikán,de ha pont ugyanazok a problémák vannak a szemével,akkor talán,bár nem biztos,örökölhette is...nem ez a lényeg mondjuk,hanem az,hogy a neurológián mindent rendben találtak szerencsére,volt EEG is,az is rendben volt,voltunk már kutacs ultrahangon is,mi kell még?
2013. júl. 12. 13:31
 19/19 anonim ***** válasza:

a dokik szerint mr, de ha te mást érzel, akkor cselekedj az érzésed szerint, de akkor miért kérdezel?

egy kérdőjellel :D

2013. júl. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!