Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem a szoptatás ÉS a...

Miért nem a szoptatás ÉS a tápszeres táplálás EGYÜTT a legjobb a babának?

Figyelt kérdés
A kérdés csupán elméleti, de mindkettőnek meg van a jó oldala, akkor miért csak "kényszerből" használjuk a kettőt együtt? Pl. egy rossz alvó babát miért ne lehetne tápszerezni, ha attól jobban és hosszabban alszik? A tápszerben is vannak hasznos dolgok.

2013. júl. 12. 19:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
71%

Ma már elég jó tápszerek vannak, de a babának a legjobb az anyatej, női tej. Biológiai értéke van, immunanyagok vannak benne, amik kb. fél éves koráig védik a babát, ez nincs a tápszerben. Már vannak humanizált tápszerek, amelyek összetételükben legjobban hasonlítanak az anyatejhez, de mégsem érhetnek az anyatej nyomába. Ha az anya nem tud/nem akar szoptatni, vagy a baba nem akar szopni, akkor persze adhatunk tápszert, semmi baja nem lesz természetesen, és ha már kevés a tejci akkor ugye el kell kezdeni a hozzátáplálást is.

Remélem értelmes dolgokat írtam :)

2013. júl. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
Ha rákattan a tápszerre és a cumisüvegből könnyebben evésre, akkor a szoptatás el is maradhat, továbbá a tejtermelés fenntartásához is szükséges a folyamatos szoptatás. Sok esetben csökken a tejtermelés amint egy-egy étkezést kivált a baba.
2013. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
Most nem értem megint ki és miért pontozott le??? hihetetlen... biztos valami agyonképzett m*jom :D
2013. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon jó kérdés! Nekünk úgy adódott, hogy 3 hónap után mindkettőt kapta. Sokkal nyugodtabb voltam így. A hozzátáplálás is úgy ment, ahogy nagykönyvben meg van írva. Manapság szitokszó a tápszer, és az ilyen gondolatébresztő kérdés, mint a tiéd, sajnos inkább vitát fog szülni, mint jót. A nagy igazság az, terhességgel, babakocsival, bébikomppal, cumival és minden egyéb gyerektémával kapcsolatban, hogy a nők bizonytalanok. Megpróbálnak minél több 'társat' találni az ő gondolatmenetükhöz, mert akkor érzik azt, hogy ők JÓL CSINÁLJÁK. Úgy az egész anyaságot. A legtöbb tásra pedig ezekben az időkben a szent igény szerinti szoptatást követők fognak rálelni. Mert most a csapból is ez folyik. Gondolkodni, igazi kérdést feltenni nem ajánlott, mert akkor jön a "tedd melre sokat, fejj sokat, igyál sokat" szentháromság, amin túl már csak az l.l.l. elérhetőségére számíthatsz. A többség meg is elégszik ennyivel, mert a legalapabb logika alapján is, ha azon az oldalon állsz, ahol a többség, akkor többen vannak veled, mint ellened. Szerintem a legtöbb anyukának egy önbizalomerősítő tréningre lenne szüksége, hogy ne higgye olyan nagy ügynek ezt az egészet. Nem az.
2013. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

Csupán azért, mert a legideálisabb táplálék az anyyatej: 1.mindig kéznél van

2.steril

3.megfelelő hőmérsékletű

4.ideális összetételű, mindig igazodik az összetétel a bab igényéhez, vagyis az elején még kevéske kell, de az a legértékesebb immunfehérjéket, vitaminokat, zsírokat tartalmazza, amikor már sokat eszik, akkor sokkal több termelődik más összetétellel.

5.a legemészthetőbb

6. a legjobban felszívódik

7 a legolcsóbb

8. a legszorosabb kötődés az anya és baba között a megszületés után.

A legmodernebb tápszerek is nagyon jók, de nincsenek annyira jók, mint az anyatej. Az, hogy a baba a tápszertől jobban alszik annyit jelent, hogy a tápszer lassabban tűnik el a gyomorból, mert nehezebben emészthető.

Ha a baba rászokik a cumisüvegre nehezebben fog szopni, mert az nagyobb meó, éalapesetben annyi tej termelődik, amennyire szükség van, vagyis, ha a szervezet érzi, h este nem volt rá szükség nem fogja pótolni.s a tejtermelésre sincs jó hatással a tápszer, mert

2013. júl. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
13%
Ja igen, erre a felsorolásra is számítottam...
2013. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
65%
Ez így is van... jól írta a felsorolás :)
2013. júl. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
19%
A lényeg, hogy soha ne fárasszátok az agyatokat gondolkodással, esetleg jöhet egy kis copy paste az l.l.l. oldaláról. Igazi kratív gondolkodók! Bravó.
2013. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Nem a tápszerrel van a baj, mert az nem méreg, gyerekek millió nőttek fel rajta. De az anyatej mennyisége a kereslet-kínálat elvén működik, nem pedig olyan mint egy csap, amit akkor nyitsz meg amikor akarsz, és jön belőle amennyit akarsz. Ha valaki az esti szoptatás helyett átáll a tápszerre, akkor a szervezete kevesebb anyatejet fog termelni. Tehát még többet kell pótolni a tápszerből, vagyis az anyatej mennyisége tovább csökken....

Ha valaki fenn akarja tartani a tejtermelést, akkor fejnie kell. Én csináltam, mert annyi tejem volt mint a fene, egy tehenészetet lenyomtam volna hozamban, muszáj volt fejni különben szétrobbantak volna a melleim. Utáltam, hogy naponta többször (szoptatás után is kellett néha) rá vagyok kötve egy zörgő gépre mint a Riska tehén, aztán fertőtlenítek, mosom el a darabjait. Sok időt nem kellett tápszerezni a gyereket, csak sokkal később pár alkalommal, épp elég volt nekem a cumisüveggel zsonglőrködni, hőfokot eltalálni (félálomban éjjel ezt hogy csinálják???), cumisüveget mosni....


Ha nekem azt javasolta volna valaki, hogy egy esti szoptatás után bealszunk, éjjel egyszer félálomban a gyerek szopik majd alszunk reggelig helyett válasszam azt, hogy este tápszert kevergetek, cumisüveget mosok, kikészítem a következő adagot hogy ne félálomban kelljen kotorászni, majd leülök fejni, elmosom a darabjait, majd éjjel kelhetek fejni, hogy ne durranjak szét, amikor a gyerek kel készítem a tápszert, fejek / vagy akkor már szoptatok, na annak a fejéhez vágtam volna a mellszívót, hogy bonyolítsa a saját életét.

2013. júl. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
52%
azt se tudom miről írsz :) én is így tanultam a tanfolyamon /csecsemő-és kisgyermeknevelő-gondozó/ én nem azt mondom, hogy rossz a tápszer, én azt írtam, hogy miért JÓ az anyatej, érted? De írtam, hogy tápszertől sem lesz semmi baja a babának. DE mindegy is... nem lényeg.
2013. júl. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!