Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a kisfiamnak egyáltalán...

Baj ha a kisfiamnak egyáltalán nem lehet felhúzni a kukiát?

Figyelt kérdés

13 hónapos,a védőnő azt mondta hogy 3 éves koráig nem

baj ha nem lehet,mert addigra magától feljön a letapadás.

De én egy kicsit azért aggódok!


2013. júl. 12. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A védőnőnek igaza van! Ne erőltesd, ne húzogasd!!
2013. júl. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Hát nem tudom...mi is vártunk a doki javaslatára,októberben lesz 3 éves fiunk,és még mindig félig le van tapadva...aggódok is rendesen,mert nem akarom sebészetre vinni!

Azóta a gyerekorvosunk is megváltozott,és ő meg azt javasolja,hogy már a 7 hónapos fiunknak is kezdhetjük tornáztatni a kukiján a bőrt....

szóval én elkezdeném a helyetekben,de ti tudjátok!

2013. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
kisfiamnak is le volt tapadva és 1 évesen elvittem felhuzatni a kukiját.azt mondta a doki hogy jó hogy most vittem mert később a kicsinek rosszabb.igaz 1 hét szörnyű volt utána de muszáj volt.ahogy a gyermekem sírt úgy sírtam én is a rendelőben...
2013. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk huzogatáspárti, de nem rántotta fel, csak megmutatta, óvatosan hogyan tornáztassuk (miután leszidott, hogy eddig miért nem tettük). Ezt 4 hósan kezdtük, fürdéskor este 3-2x mindig megpróbáltuk, 1 év alatt jött helyre, nem fájt neki és nem gyulladt be, bár ez utóbbi esetére kaptunk krémet.
2013. júl. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
huhh fiam 16 hónapos és neki sem jön fel. ismerősöm kisfia most volt 2 éves és felmetszették. :(((( jaj iszonyatos szenvedés!!! ordít egész nap mert fáj neki. Félek én is előre. De nálunk nem várnak 3 éves koráig. Csak 2évesig és ha addig nem jön fel akkor metszenek. Elméletileg 8 hónapunk van hogy feljöjjön de én nem is számítok rá mert annyira icikepicikét jön fel neki hogy épp csak a hegyét lehet látni. Szegény ismerősöm kisfia nagyon megszenvedi. rettegek én is ettől.
2013. júl. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5: Nincs itt valami félreértés? A letapadást nem "metszik", hanem szondával fejtik fel. Amit metszeni kell, az a fitymaszűkület.


(#1)

2013. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem igazán értem, hogy ha soha nem mozgatják, akkor magától hogyan fog hirtelen feljönni a letapadás. Mert ugye, ha valamennyire már feljött, akkor alatta tisztítani kell, és ez már mozgatásnak számít.
2013. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7: Nem hirtelen jön föl, hanem fokozatosan. Nem tudom miért, de a szülők jórésze azonnal meg akarja szüntetni a letapadást, holott ennek is megvan a funkciója, ugyanis pontosan az van amit írtál, ha a bőrt sikerül felszabadítani és hátrahúzni, onnantól kezdve állandóan mosni kell a makkot, amit 3 év alatt én nem tartok túl szerencsésnek.

Amíg letapadás van, nincs fertőzés, smegma sem gyűlik fel a kérdéses helyen, vagyis egy ideig a természet kvázi "gondozásmentes" állapotot biztosít.


(#1, #6)

2013. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

..ja, annyit még hozzátennék, hogy ha a letapadás már nem teljes, azaz bizonyos részeken oldódott, akkor viszont már törekedni kell a letapadás teljes megszüntetésére, mert onnantól már tisztítani kell alatta is.


(#8)

2013. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekünk már a 2 hónapos oltásnál mondta a doki,hogy fürdés után amíg lazán lehet tornáztassuk és kicsit kamillázzuk. Most 3 éves,80-90%ban teljesen felhúzható, ő mossa magának nagyon ügyesen szappannal.
2013. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!