Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Befolyásolta-e a...

Anyukák! Befolyásolta-e a mozgásfejlődést? Hogy szoktassam le a hisztiről?

Figyelt kérdés
akiknek a gyermekük sokat volt kézben, nem nagyon volt el egyedül, stb, később fejlődött a mozgása? Félek, h későn fog kúszni, mászni, mivel el van egy kicsit kapatva a lányom. Ha lerakom, pár perc múlva már sír, hogy vegyem fel. Sose veszem fel azonnal, mindig próbálok még vele játszani, de amikor már "rendesen" sír, mindig a kezemben köt ki.. ötletem sincs, hogy szoktassam le erről. Semmit nem tudok mellette csinálni.
2013. júl. 15. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2013. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Az én kislányom az első hónapjai nagy részét kendőben töltötte, mégis teljesen normális időben csinált mindent. 3 hónaposan egyik irányba fordult, 5 hónaposan a másikba, 8 hónaposan ült, 9 hónaposan állt, 13 hónaposan indult el. Most 15 hónapos, és egyáltalán nem látszik rajta a kezdeti "elkapatás", gyönyörűen elmatat magában.
2013. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
fél éves.. a forgás megy neki eddig.
2013. júl. 15. 14:46
 4/7 A kérdező kommentje:
illetve támaszkodva ül.
2013. júl. 15. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:

fiam dettó!

most 7,5 hónapos,a napokban négykézlábra állt és már rugózik,de én is ettől tartottam,hiszen ő is nagyon sokat sír...csak én még fel sem tudom venni mindig mert van egy 2,5 évesem is,akit szintén el kell látnom!

Már kivagyok tőle,hogy 15-20 perceket van el csak,de nem tudok vele mit kezdeni...viszont most megnyugodtam,hogy azért haladgat:)

2013. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha kúszni-mászni fog, akkor már nem leszel neki annyira érdekes. Jobban fogja élvezni, hogy önállóan eljut A-ból B-be, mint hogy a kezedben legyen :-)
2013. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszti, szeparációs szorongás a neve, élettani jelenség ennyi idős korban. A baba rájön, hogy te és ő külön test vagytok és fél egyedül, mivel még nincs időérzékelése, minden esetben, amikor kikerül anyukája bűvköréből, attól fél, hogy ez végleges, azért nem tudod letenni. Vedd fel, vagy légy ott mellette ilyenkor, ezzel nem rontod el, sőt, minél többet van kézben ilyenkor (illetve minél hamarabb reagálsz ezirányú vágyaira), annál hamarabb normalizálódik a helyzet, mert egy idő után a tapasztalatok alapján megtanulja, hogy mindig visszajössz érte.


Az, h sokat van kézben, bizonyos esetben még jót is tesz a mozgásfejlődésének, hiszen így szemtől szembe szembesül az agya a tanulandó mozgásformákkal, pl járással, üléssel stb.

2013. júl. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!