Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A másfél éves anyás korszakhoz...

Gabszem kérdése:

A másfél éves anyás korszakhoz feltétlenül hozzátartozik az állandó hiszti, üvöltés? Hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Kezdek becsaVARODNI, minden üvöltéssel telik, a pelenkázás, az altatás, a fürdés, hajmosás, körömvágás...
2013. júl. 16. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

En ugyanigy vagyok a 2 es fel evesemmel....es a kontrollalo, iranyito, hiszterias, folyamatosan jelen levo stilusatol. Raadasul elkezdett beszelni, ugyhogy naponta 1000x mondja, hogy Anya!!! Marcsak gondolom megszokasbol is.

Van oka a kicsidnek a felelmre, hogy elmesz? Lehet korai dac? Ugy tudsz nem becsavarodni, ha kibeszled magadbol. Ha jatszotok ahsonlo koru kisgyerekkel es annak az anyukaja megerti amit mondassz, nem itel el es nem gondolja azt, hogy nem szereted a gyereked. - En tudom, hogy imadod, de mar tul sok szamodra!

En pl. ugy kezdtem a tegnapi napot, hogy talalkoztam a szomszedunkkal. Mondja: nagyon meleg lesz ma! Maradjatok otthon! Mier en: a vadallatot ki kell hoznom! Mire o elkezdett nevetni...na ilyen beszelgetesekre van szukseged! Bezzegszulok keruljenek! Ezt kivanom neked es erot a mindennapi tulelesre es humort a kis gyagyashoz!

2013. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De jó lenne nekem is egy ilyen ismerős, mint az 1. válaszoló!!!


Ha én beszólnék egy ilyet, hogy le kell vinnem a vadállatot...és még a kutyát is..., akkor senki se venné a lapot, csak hőbörögnének, hogy hogy lehet így beszélni erről az édibédi gyerekről.

Még anyától is megkapom egy-egy ideges kirohanásom után, hogy akkor minek szültem, ha nem bírom ezeket elviselni.

Könnyen beszél, neki jut a gyerekből heti pár óra, nekem meg férj nélkül napi 24.

És ne őrüljek bele...

2013. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Koszonom kedves masodik valaszolo, jol esett...pont azert jottem vissza, hogy vajon hanyan irtak nekem csunyakat vagy pontoztak a fold ala melyseges felhaborodasukban. Sokan nem merik bevallani, hogy mi zajlik otthon mert azt nem latja senki!!!! A gyerek viselkedesen meg ugyis tukrozodik. Szoval lehet, hogy az en gyerekem vadallat meg kis gyagyas olykor, de boldog!!! Boldog, nyitott, egeszseges, a lehetosegekhez kepest ritkan kell mondjam, hogy NEM mert ugy alakitom, hogy neki jo legyen.

Azt is utalom, mikor valaki azt mondja, hogy hat akkor minek kellett neked gyerek?! Na az primitiv. Valoszinu azert, mert te nem akartal aludni honapokon keresztul es aztan szepen lassan ki akartal tikkadni a napi krezitol...ah tolem is kerdeztek mar sokan hogy a francba birom a gyerekemmel az iramot? Nemtudom! Ezt kaptam es ha elegem van, felhivom a b.nomet es elmondom neki amit gondolok. Van aki meghallgasson szemrehanyas nelkul es ez nagyon fontos.

2013. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyira igazatok van! Én sokszor azért szoktam ide írni, hogy lássam, hogy másoknak se egyszerű a helyzete a törpéjével, hát ez van, őszintén meg szoktam mondani én is mindenkinek, hogy milyen nehéz, mert jól esik kibeszélni magam és egy kicsit sajnáltatni, még akkor is ha MI akartuk a babát és a vele járó nehézségeket! Attól mert sokszor kiakadok miatta és hulla fáradt vagyok, sokszor türelmetlen és sokszor meg is bánok bizonyos dolgokat amiket neki mondok, attól még IMÁDOM őt!
2013. júl. 16. 12:17
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

2. vagyok


Hiába ez egy anonim oldal, már itt is rengetegszer lepontoztak és elmondtak szar anyának, amiért le mertem írni, hogy bizony néhanapján kiakadok a saját imádott gyerekemre és nem tűröm állandóan mosolyogva a nem alvást, a hisztiket, a folytonos robotot.

Érdekes, a környezetemben is mindenki megbotránkozik ha néha ki akarom magam beszélni, mintha elfelejtenék, hogy az ő gyerekük is volt valaha kicsi, ők is átélték a fogzás, hasfájás, dackorszak "szépségeit".

Nem illik erről beszélni, csak az az elfogadott, ha az ember el van ájulva a gyönyörtől a saját gyereke felé, pedig ez szerintem nagyon álszent dolog.

Gyereket szültem, de nem azért, hogy a rabszolgája legyek, igenis jogom van néha kiakadni, sőt, kiabálni.

2013. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az idő szerintem mindenkinek megszépíti az emlékeket.

Kizárt dolog, hogy mindenütt csupa mintagyerek legyen, anyukának sosem szakadt el a cérna, nem akadt ki. Aki ilyet mond, az hazudik, vagy festi magát. Szerintem. :)

2013. júl. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja csinalni kellene egy oldalt ahova kritika nelkul ki lehet kiabalni ami faj, ami zavar, amibol mar nagyon eleg! Hahaha mikor Anyum vigyazott a kisfiamra bizony volt olyan nap, mikor hazaertem, hogy a kezembe nyomta es csendben elvonult kijelentve, hogy o sem birja tovabb.....
2013. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na erről beszéltem, lám már itt is lepontoztatok.
2013. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2-es, teljesen igazad van!


Az én fiam most lesz 18 hós, de sokszor én sem bírom már. Barátaink nem nagyon vannak, akivel bármit is megtudnék beszélni.

Nekem is mondták már, h ha nincs idegrendszerem a gyerekhez, nem kellett volna megszülni. Hát baromira jól esett az ilyesfajta megjegyzés... De teljesen más az, mikor ismerősök, vagy akár családtagok el vannak ájulva a gyerektől, meg h nincs is ezzel a gyerekkel semmi probléma. Hát abban a pár percben-órában lehet nincs, de szívesen odaadnám a fiamat csak pár napra, h legyenek vele reggeltől-estig, aztán majd meglátjuk tényleg csak nekem nincs-e idegrendszerem hozzá. Vannak napok mikor tündéri, egy hangja sincs, na de mikor reggeltől estig hiszti, nyavalygás van, olyankor kitudnék ugrani az ablakon.

2013. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ezt az időszakot valahogy túl kell élni. Az én drágám, most délelött és este is 1 órát üvölt, egyfolytában dajkálni kell, nem tudok semerre lépni mert kapaszkodik belém, ma is elesett a lábamban, mert annyira rám volt tapadva aztán még nagyobb üvöltés lett. 1 órát altattam az elöbb, mire elaludt, tegnap éjszaka pedig órákig fent volt, mert valamire felriadt... szóval nehéz ügy, de nem szégyen beszélni erről, attól még nem jobb anya valaki ha mindenkinek azt mondja hogy minden oké a gyerekkel és könnyű az élete
2013. júl. 17. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!