Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a pocakban nagyon...

Akinek a pocakban nagyon aktív volt a baba, annak a születése után is mozgékony maradt?

Figyelt kérdés

38+4 hetes vagyok. Az én babám nagyon-nagyon aktív, rengeteget mozog még most is így a vége felé. Folyton kinyomja magát, hullámzik az egész hasam, és mindez persze nagyon fájdalmas nekem. Első gyerekem messze nem volt ennyire mozgékony a pocakban, ő egyébként viszonylag nyugodtabb gyerek is volt, kb 2-2,5 éves koráig, míg közösségbe nem került. De a 2. kislányom, ő nagyon sokat ficánkol, pl. még nem volt olyan NST vizsgálatom, amit bökkenő nélkül meg tudták volna csinálni. Vagy kiküldtek, hogy jöjjek vissza később, vagy mindig beszól a nő, hogy de rossz baba, meg hogy így kell idejönni, ilyeneket morog mindig az orra alatt, mert akkor is mindig mozog a babám, túl sokat.

Mire számítsak, lehet egy kis tündér nyugodt baba születése után, vagy inkább arra van nagyobb esély, hogy kint is egy örökmozgó nyughatatlan kiscsaj lesz? Mik a tapasztalataitok?


Köszönöm.


2013. júl. 17. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az első fiam volt iszonyú mozgós baba és kint is ilyen maradt. A második nyugis pocaklakó volt, kint is nyugodtabb. Valószínű,hogy izgágább lesz kint is!!
2013. júl. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én csak a saját tapasztalataimról tudok mesélni. Nekem a kislányom nagyon keveset mozgott a pocakomban. Sokszor azt hittem, valami baj van, aztán mégis moccant egyet, akkor tudtam, hogy okés, majd megint semmi...egy rémálom volt igy a terhességem, állandó aggódás.

Most 5hónapos, de komolyan mondom amióta megszületett szerintem még azóta meg sem állt a keze lába :D Rngeteget mozog, erőlködik, menne felfedezni...szóval szerinem nincs összefüggésben a kettő.

2013. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lányunk is ilyen volt a pocakban. Még aznap reggel is ezt csinálta, amikor született. Kinnt nagyon nyugodt baba volt az elejétől. Már majdnem 1 éves, de mindenkinek ilyen babát kívánok. Nyugodt, kiegyensúlyozott, türelmes. Nagyon könnyű vele.
2013. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kerria ***** válasza:

Én fordítva voltam így. Pocakban csak hajnalban volt nagyon aktív, napközben semmi extra. Megszületett és egy kis örökmozgó, de komolyan, ketten nem bírunk vele sokszor... most másfél éves.


A pocaklakóm meg nagyon aktív, már nagyon korai hetektől kezdve, de őt még sajnos nem tudom milyen lesz. Remélem egy kicsit nyugisabb mint a tesója... :)


Ismerősömnél

1.a pocakban és kint is nyugis volt

2. illetve a pocakban aktív, kint pedig nyugis


Szóval nem tudom lehet-e rendes következtetést levonni belőle, de kíváncsi vagyok én is az érkező válaszokra :)


Jó babavárást, illetve könnyű szülést, mert már nagyon közel jársz :)

2013. júl. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hasonló a babánk akkor. Az első gyerkőcöm ugyanez volt (08.13) oroszlán lett, tűz, hihetetlen energiákkal. Minden NST-n megjegyezték, anyuka, ez kemény lesz. Az volt! Nyugtalan, örökmozgó, 10 hónaposan elindult, 1 évesen szavakat mondott,2 évesen már nem tudtam lenyomni délben aludni sem, nem bírtam tartani a pörgést vele. Ma már 13, lenyugodott, de erős akaratú, vezető típusú. A fiam sokkal nyugodtabb volt a pocakban (11.27) ő nyilas, kemény ő is, de sokkal megfontoltabb, lassabb. Most kezd pörgős lenni (2,5 éves), de még mindig le lehet kötni egy időre, ha érdekli valami. A mostani babám (08.10 lesz?) ugyanolyan, mint a nagylányom volt. Már félek, hogy felköthetem a gatyám. Férjem is 08.10.-a mai napig pörgős, tele energiákkal, hihetetlen ambíciózus. Ha számít a véleményem, nem lesz nyugodt! De persze folyamatosan változnak. Sógornőm lányait úgy kellett az NST-n ébresztgetni, meg is jegyezték neki, retardált lesz a gyereke. Valóban lassú, lomha, mindent lassan csináló lányok lettek, na persze nem retardáltak.
2013. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kislányom nagyon sokat mozgott a pocakban, még éjjel sem állt meg! Születése után is nagyon aktív baba lett. Nem volt egész 4 hónapos oda-vissza forgott, 6 hónaposan mászott, felült, 7 hónaposan felállt, 10 hónaposan indult el egyedül. Most 15 hónapos, de nem áll meg egy percre sem, állandóan pörög. Igazi energiabomba :)
2013. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hajjaj, kisfiam nagyon aktív volt,nagyon gyorsan is fejlődött 1-2 hetes kora óta igyekezett és nagyon eleven,örökmozgó most 2 évesen is.
2013. júl. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét fiam állandóan mozgott míg a pocakban volt:)

Rengeteget.Babának nyugodtak voltak, kb 2 évesen "őrültek meg", azóta is örökmozgók:) A kicsi 3 éves, a nagy 7. A 3. kifiam is szó szerint mintha soha nem aludna, éjjel-nappal "jár a hasam", gyakran rendesen fájnak a mozdulatai.Ő 4 héten belül születik meg, hát nem tudom :D Őszintén szólva örülnék, ha picit nyugisabb lenne mint a 2 bátyja, de sok reményt nem fűzök hozzá (a nagy skorpió, a kicsi mérleg, ő oroszlán lesz) :)

2013. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont ellentétesek. A kisfiam a pocakban örökmozgó volt, kint mindig nyugodt, inkább merengő típus.

Kislányom ritkán mozdult, nevettük, hogy milyen "finom és nőies", egy erősen mozgékony, éber baba most.

2013. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!