Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A születendő kislányomnak a...

A születendő kislányomnak a Jázmin nevet választottam, de manapság rengeteg van belőlük, így ez a név kilőve. Milyen ehez hasonló nevek vannak?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 07:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én egy kicsi és egy felnőtt Jázmint ismerek. A kicsi egy kedves kicsit visszahúzódó, de ha már biztonságban érzi magát kifejezetten cserfes bájos kiscsaj, a nagy pedig a legszebb lány akit ismerek.


Ha ez a név tetszik legyen a kislányotok Jázmin. Hiába gyakori, de mi rá a garancia, hogy pont az ő csoportjába, osztályába több is lesz. Nekem egyik évben a kollégiumban volt két Lívia és két Helena nevű szobatársam. Azóta se találkoztam senkivel akiket így hívtak volna, ott meg kettő is volt mindkét névből.


Mi is most várjuk a kislányunkat. Ha kisfiú lett volna akkor Leventének nezetük volna. Sokat morfondíroztunk rajta, hogy merjük e a Leventét, pont azért mert gyakori, de végül a mellett a név mellett döntöttünk volna, mert az tetszett a legjobban. Így hogy kislány lesz (csak tegnap óta tudjuk) még 3 neven gondolkodunk.

2013. júl. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Igazából én megértelek kedves Kérdező.Én is ebből indultam ki,mikor a gyerekeinknek választottuk a neveket.Bár ez falu,itt könnyebb a dolgunk,mert egy Lili sem tucat név még..itt! :) Bár egyre bátrabbak itt is a fiatalok.És ha most lenne még egy babánk,már nehezebben tudnánk választani mi is,mert Gréta,Hanna,Regina,Dorina,Boglárka minden 2. kislány.

Az én lányom Enikő. És ha netán lenne még egy lányunk Léna lenne! Vagy Amélia,esetleg Lia. :)

2013. júl. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a következö amit leírok a legtipikus példa a tucat névre.


Àltalánaos iskolában egyetlen Andrea nevü osztálytársam sem volt, söt az egész évfolyamban 1 Andrea volt, más osztályokból egytelen egyre sem emlékszem.


bekerültem középiskolába itt egyböl 4 db Andrea osztálytársnöm lett. Az egész évfolyamon (4 osztály) 10 db Andrea volt.


Ez az amikor néhol tucat név néhol meg szinte ismeretlen.

A lányom Emma és most lesz ovis. Vegyes csoportba kerül, kérdeztem az ovonöt hogy van-e másik Emma. Azt mondta hogy 1 másik Emma van pedi kb 10 éve nem volt Emmája. Ès még egy dupla név lesz. Josuha (remélem jól írtam). Egy ilyen ritka név és még is az oviban kettö lesz belöle ugyan abban a csoportban.

2013. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mostanában egyébként az emberek annyira nem akarnak tucatneveket adni, hogy a "ritkaságokból" lesznek az új tucatnevek.Egyébként nem értem miért tragédia ha más gyereket is úgy hívnak, mint az enyémet..?Nekünk csak annyi kitételünk volt a névválasztásban, hogy az ismeretségi körünkbe ne legyen ilyen név.Így lett a lányunk Luca. (már írtam választ egyébként, még mielőtt valakinek szemet szúr az előző oldalon található egyezés)A fiúnk nevét apa választotta, orosz (már minta név, nem a férjem)...én annyira nem örültem, végül is kezdem megszokni, meg a család is.Egyszerűen apa beleszeretett ebbe a névbe, és nem volt hajlandó lemondani róla..(én ugyan így voltam a lányunknál egyébként) Így ő Igor lett.Mondjuk ezzel a névvel biztos nem lesz beleolvadva a tömegbe.. :-D
2013. júl. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
szia legyen milla az az én nevem is
2013. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!