Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 9 hónapos...

Miért csinálja ezt a 9 hónapos babám? Már bele fogok őrülni!

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom ezen a héten teljesen kicserélődött. Korábban is kel, mint szokott és semennyit nem játszik el magában, onnantól kezdve, hogy felébred, a lábamba kapaszkodik és visít. Egész nap. Ha felveszem,leteszem,ha játszunk,ha nem, ha sétálunk, ha nem, bármit csinálunk egész nap csak visít. Már fel se tudok öltözni tőle szinte, közben is rajtam lóg vagy jön utánam és visít. Ha a járókában van akkor is visít nem bírom elviselni sokáig,ezért inkább kiveszem, de nagyon hangosan csinálja. Eddig mindig szépen játszott legalább egy húsz percet ébredés után, addig én el tudtam készíteni a reggelit vagy ilyenek, de most egész nap ez a visítás megy. Mit csináljak, már nem bírom tovább úgy érzem egyre feszültebb leszek, az a baj, attól meg ő csak jobban fogja csinálni! Mit csináljak? Tényleg szó szerint egész nap visít, egy fél óra sincs, amikor nem, csak a délelőtti alvása alatt nem visít.
2013. júl. 18. 08:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

8,10-es válaszoló. Ne haragudj, de szerintem nincs igazad. Én is hülyeségnek tartom azt, hogy magára kösse. Ezzel nem oldaj meg a problémát, sőt, méginkább anyás lesz a gyerek. Nincs azzal semmi gond, ha ragaszkodik az anyukájához egy baba, ez tény, de azért meg kell tanulnia, hogy anyának is van dolga, anyán kivül is vannak emberek. Igenis meg kell tanulnia egyedül játszani annak a gyereknek. Mert ha egész nap visitani fog, akkor anya is nyűgös lesz, és az kinek jó? Mert szerintem a babának sem.

Felőlem lehet bárki bármilyen gyermekpszichológus, az élet nem erről szól. Minden gyerek más. Lehet, hogy 100babán végezték ezeket a tanulmányokat, de lehet a kérdező babája a 101. tipus.

Egy 6hónapos baba is tud hisztizni (vannak kivételek, de szerintem őket kevesebb inger éri). Én találkoztam egy 6hónapos babával aki egy angyal, elvan a kocsijában egész nap, elüldögél a játékaival, viszont nem is éri semmi inger, nem mutatják neki a virágokat, faleveleket, nem fedezi fel a világot, ha elkezd sirni megzörgetik a csörgőjét..szerintem ez sem jó.

Azok a babák szoktak hisztizni, akiknek állandóan új ingerre van szükségük. De a hisztit igenis kezelni kell, és 6hónaposan már hidd el, nagyon sok eszük van, tudják, hogy ha visitanak, anya mindent megcsinál.

2013. júl. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Minden anya maga dönti el, hogyan kezeli az ilyen helyzeteket...az is egy módja, hogy magára köti, az is, hogy magára hagyja a visításában/gondjában! A kérdező legalább kapott többféle választ/megoldásra, hátha valamelyik segít rajtuk.

Én minden esetre kitartok a mellett, hogy ez még nem az a kor, amikor magára kell hagyni, vegye észre, nem ér el semmit a hisztijével - szeparációs szorongás = anya kell neki, és ha ilyenkor azt kapja válasznak, hogy anya ott hagyja...nem akarok annak a baba helyében lenni :( Nem értem, miért baj, hogy egy 9 hónapos "anyás" - ez az életkorának megfelelő viselkedési forma, jelzi, hogy mindenben szépen halad előre, fejlődik. Lassan tovább lép a fejlődésben, és felfedezi, hogy anya nélkül is van világ és milyen izgalmas azt felfedezni.

2013. júl. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Na álljon meg a menet! Én nem hagytam a gyerekemet sehol! Nem dobtam be az ágyába, nem tudom, hol olvastál ilyet! A járókába beraktam, hátha ott levan, de a járóka is egy szobában van velem. Természetesen eddig is együtt csináltunk mindent a lakás minden helyiségében van kialakítva neki rész,ahol játszhat, a konyhában is. Főznöm azért csak kell, már ne is haragudj, de nem várhatom a páromat koszban a gyerekem is itt kúszik mászik járkál,takarítani kell, enni kell, tehát nem hagyhatom a házimunkát a francba. Én a visítással kapcsolatban kértem tanácsot, hogy mit kezdjek vele. Eddig is jött utánam, együtt főztünk, teregettünk, nem volt vele gond, itt azzal van a probléma, hogy egész nap minden percben visít.

Nem tudom, hogy ebből, honnan vetted, hogy én berakom az ágyába és magára hagyom sírni. Hogy jössz Te ahhoz, hogy sajnáld a gyerekemet, mondván, hogy eltaszítom. Honnan veszed, hogy eltaszítom? Azért mert tanácsot kértem, hogy miért visít egész nap? Vagy mert szeretnék úgy megfőzni, hogy közben a gyerekem nem visít? MErt ez normális, hogy egy gyerek egész nap visít, ahelyett, hogy boldog lenne? Nyilván érdekel, hogy mi baja van azért kérdeztem, de szerintem sehol nem írtam, hogy berakom az ágyába és magára hagyom. Elmondanám, hogy a lakásban sehol nincsen ajtó,csak a wc-n meg a fürdőszobában, és minden nap mindig együtt vagyunk. NEm érdekel, milyen pedagógus vagy, vagy gyerekpszichológus, mert nekem ilyet ne mondjál, hogy magára hagyom azt a szerencsétlen gyereket, mikor egész nap vele vagyok és mindenki dícséri, hogy látszik milyen sokat van vele foglalkozva. Hónapokon keresztül este tizenegykor végeztem a házimunkát, mert mikor picike volt, volt, hogy egész nap a kezemben volt. De úgy gondolom egy 9 hónapos gyereknek nem egész nap a kezemben kéne lennie. Nem ettől lesz boldog gyerek, hogy egész nap hurcolom a fenekét. És attól, hogy nem a kezemben van minden percben, igenis felveszem ha sír, és szeretem, és foglalkozok vele. Úgyhogy nagyon értékelném, hogy ha nem vonnál le minden féle hibás következtetést, mert sehol nem írtam olyat, hogy nem foglalkozok a gyerekkel, vagy ott hagyom ha jön utánam. Soha nem húztam még fel ennyire magam, de ilyet feltételezni, hogy nem szeretem a gyerekem meg eltaszítom.. hát most kap el az idegroham.

2013. júl. 18. 10:24
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a többieknek a választ! A hordozókendőt és a kengurut nem szereti, mindkettőt megvettem, próbálkoztunk, sajnos nem az ő világa, ahhoz ő túl pörgős :)

Szerencsére megoldódott a gond, már nem visít annyira, bár nem hagyta teljesen abba, de játszottunk is, egyedül is játszott, szépen segített nekem a konyhában, és nemsokára megyünk sétálni :)

Talán mégis csak a foga lesz a ludas, vagy csak nagyon megviselte, hogy éjszaka ilyen sokat fent voltunk.

2013. júl. 18. 10:26
 15/28 anonim ***** válasza:

8 és 10 vagyok. A 9-esnek válaszoltam azt amit.

Sajnálom, hogy magadra vetted kérdező. Úgy látom semmi értelme itt tanácsot adni olyannak, aki kéri a tanácsot!!! Csak azt hittem, erre van ez az oldal. Elszomorító. Mindenki csinálja úgy, ahogy tudja és ahogy jó neki.

Tartom magamat ahhoz, hogy a lakás van értünk, és nem fordítva. Délután, este, vagy reggel meg lehet csinálni azokat, amiket baba mellett nem ment napközben. Én pl wc nem takarítok mellette.

Én kérek elnézést, hogy próbáltam egy ötletet adni a visítás ellen :( Hihetetlen!

2013. júl. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de a visítás ellen semmi tanácsot nem adtál, hanem olyanokat írtál, hogy szegény gyerek az anyukájával akarna lenni, aki meg otthagyja. Hát most erre mit mondjak? Soha nem hagytam ott a gyerekemet.

Látom azt pedig még mindig nem érted, hogy valamit főznöm kell. Nyilván nem wc-t pucolni akarok,hanem elmosogatni és megfőzni. Mert a gyerekem is ebédel,én is, a párom is szeretne enni mire hazaért. És eddig ezzel nem is volt soha gond. Magára a visításra semmilyen tanácsot nem adtál , csak azt szajkóztad, hogy milyen anya az ilyen, meg jóérzésű anya nem hagyja a gyereket sehol. Csak az a probléma, hogy én sehol nem utaltam rá, hogy bárhol otthagytam volna. A válaszodból pedig egyáltalán nem lehetett azt gondolni, hogy nem nekem szólt. Nekem ez az egész úgy jött le, hogy ítélkezel és következtetéseket vonsz le.

2013. júl. 18. 10:35
 17/28 A kérdező kommentje:
Egyébként a gyerekem, korán reggeltől már fent van, délután és ébren van,este pedig sokszor tizenegyig nem tudom letenni. Valamikor nekem is aludnom kell, tehát a mi esetünkben kénytelen vagyok a gyerek mellett megoldani a háztartást. Én szeretem,imádom a kislányomat és iszonyatosan megbántott még csak a feltételezés is, hogy én nem foglalkozom vele, vagy, hogy előbbre tartom a lakást,mint a gyereket. Enni kell, már bocsánat. Annak pedig, aki tanácsot adott és segített, megköszöntem a választ és most is megköszönöm. De azt nem fogom megköszönni, hogy olyanokat gondolsz rólam, hogy a gyerekemet otthagyom ha jön utánam meg ilyenek. Mert csöppet sem vagyok ilyen, mindenem a kislányom.
2013. júl. 18. 10:38
 18/28 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg, de a felkötést javasoltad. Sajnos az nem megoldható, a kislányomnak nincs türelme sem a kendőhöz sem a kenguruhoz, már kicsinek se szerette.
2013. júl. 18. 10:43
 19/28 gömbicica ***** válasza:

Kedves Kérdező, és Válaszolók.

Én itt a gyakori kérdéseken olvastam már ehhez hasonló gondot. Nincs időm végigbogarászni ezt a témát.

De az ott ötletet adó következetesen betette az ágyba, orditott. Betette, megbeszélte vele, hogy nagyon szereti, most dolga van...... igy ment ez jó pár napig, és most semmi gondja sincs.


Nem rémlik valakinek hogy valami ilyesmit olvasott volna???? Ha nem megpróbálok majd utánakeresgélni valahol.

A szavaknak van ereje, talán a szeretet, szeretlek szó is ilyen. Nekem már nagy gyerekeim vannak, igy nem frissek az élmények. De arra emlékszem, hogy állt hajam égnek nekem is időnként.

Jahhhh! meg olyasmi is volt abban a irásban, hogy ugye egy felnőtt, ha feszült ideges,.... mittomén milyen, képes még az élő fába is belekötni. Vagy mérgében kizavarja a macskát, pedig szegény semmit sem tett, odavág valamit valamihez.....

A gyerek is lehet valamiért feszült "ideges", de ő ugye csak bőgni tud.

2013. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Ú én tudom mi lesz ez, ez az aludj jól gyermekemhez hasonló dolog. Én most olvasom a könyvet, mert a kislányomat képtelenség letenni este, ott van erről szó, hogy "meg kell vele beszélni". meg három percenként bemennek a gyerekhez és elmondják neki ,hogy miért van ott, meg nagyon szeretik ilyenek.

Én pedig túlreagáltam ezt a dolgot, nem kellett volna felhúznom magam, hiszen én tudom, hogy mennyire szeretem a gyerekemet és foglalkozom vele, és csak ez a fontos.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy megosztotta velem a tapasztalatait, jó tanácsát. Sokan mondták már nekem is, hogy sírni kell hagyni a gyereket, persze nem csak úgy a semmibe, hanem pl. ezzel a módszerrel, de én nem tudom őt sírni hagyni, mert minden egyes sírását a lelkem a szívem úgy értelmezi, hogy rossz anyja vagyok a gyerekemnek. Minden nap ezzel küzdök, hogy tökéletes anyukája legyek, és valahányszor sír, azt gondolom, hogy miattam. Pedig az eszemmel tudom, hogy nem agy van.

Kedves 8-10 es válaszoló. Annyit mondanék még a házimunkáról, hogy én nem halogathatom, a párom mire hazaér, mindennek kész kell lennie, különben megszid. Sajnos nincs lehetőségem máskor megcsinálni. Irigylem azokat a nőket, akiknek a párjuk megértőbb,az én párom nem az, szerinte vakációzok itthon a gyerekkel. így nem tehetem meg, hogy valami ne legyen készen, mire hazajön. Szerencsére már elkészültem majdnem mindennel, most jelenleg játszik.

Valaki próbálta már az Aludj jól gyermekem módszerét? a suttogót is olvasgattam, az is valami hasonlót ír, csak ott ki szabadott venni az ágyból a babát megvigasztalni, ha jól emlékszem.

2013. júl. 18. 11:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!