Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt a 9 hónapos...

Miért csinálja ezt a 9 hónapos babám? Már bele fogok őrülni!

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom ezen a héten teljesen kicserélődött. Korábban is kel, mint szokott és semennyit nem játszik el magában, onnantól kezdve, hogy felébred, a lábamba kapaszkodik és visít. Egész nap. Ha felveszem,leteszem,ha játszunk,ha nem, ha sétálunk, ha nem, bármit csinálunk egész nap csak visít. Már fel se tudok öltözni tőle szinte, közben is rajtam lóg vagy jön utánam és visít. Ha a járókában van akkor is visít nem bírom elviselni sokáig,ezért inkább kiveszem, de nagyon hangosan csinálja. Eddig mindig szépen játszott legalább egy húsz percet ébredés után, addig én el tudtam készíteni a reggelit vagy ilyenek, de most egész nap ez a visítás megy. Mit csináljak, már nem bírom tovább úgy érzem egyre feszültebb leszek, az a baj, attól meg ő csak jobban fogja csinálni! Mit csináljak? Tényleg szó szerint egész nap visít, egy fél óra sincs, amikor nem, csak a délelőtti alvása alatt nem visít.
2013. júl. 18. 08:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
kérdező: Tápszeres vagy anyatejes a kisbabád?
2013. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Eddig anyatejes volt, most is szopizik még, de estére kiegészítjük egy kis tápszerrel, mert már nem elég a tejem neki. De az a baj, hogy a tápszert meg nem hajlandó elfogadni. sose volt sok tejem, de nem fogadta el a tápszereket, ezért 4 hós korától kezdve hozzá van táplálva. Most találtunk egy banános tápszert, és mivel egy idő után tényleg nem jön több tej a mellemből, nagy nehezen esténként megiszik 90 ml tápszert. De van amikor nem fogadja el egyáltalán. Vacsorára tejpépet is kap.
2013. júl. 18. 19:38
 23/28 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy valamilyen szoptatási problémáid vannak. Meg, hogy hamar hozzá kellett táplálni a babádat. Nem lehet, hogy ezért legbelül bűntudatot érzel? Hogy nem tudtad neki teljes mértékben megadni azt amit egy ugymond szuperanya megad?

Úgy érzem az irásodból, hogy te nem vagy megelégedve magaddal, állandóan megakarsz felelni a babádnak...miközben már rég megfelelsz neki, sőt...te vagy neki a világon a legeslegszuperebb, csak te ezt még nem tudatositottad. Hidd el, mindent jól csinálsz. Egy valamit kellene tenned, elhinni, hogy te jó anyukája vagy a gyerkőcödnek, mert ha erre nem leszel képes, akkor a babád mindig érezni fog rajtad egy belső feszültséget, hiába mosolyogsz neki, játszol vele, ha ez ott lesz benned, ő is nyugtalan lesz. Magaddal kell tisztáznod a dolgokat.

2013. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Jaj de aranyos vagy! :)

Hát kiismertél nagyon!

Az a baj velem, hogy nem csak a babámnak, hanem mindenkinek meg akarok felelni. Olyanoknak is,akiket nem is ismerek, pl. ha megyünk a boltba a kislányommal, vagy itt a gyakorin is, én volt, hogy tényleg napokig rosszul éreztem magam azért, ha lepontoztak. Klinikai eset vagyok :D

Nagyon félek is, hogy bele ne neveljem a kislányomba ezt ,de nem tudom mit tehetnék, hogy ez a megfelelési kényszerem elmúljon :( :( :(


Jól esik, hogy azt írod jó anyukája vagyok a babámnak. Tudod nekem nagyon sokszor eszembe jut, hogy mennyivel jobban járt volna a kislányom, ha belehaltam volna a szülésbe mondjuk és a párom talált volna egy magabiztos szuper anyukát, akinek sosincsenek kételyei és mindent tökéletesen tud.

Én nagyon sok elvemet sutba vágtam mikor megszületett a kislányom, ennek következménye, hogy ennyiszer ébred éjszaka, meg, hogy mindig felveszem ha sír, és ugye még ebben sem vagyok biztos, mert az egyik tábor azt mondja sírni kell hagyni a másik azt ,hogy nem és ez így megy az anyatej-tápszer, hozzátáplálás 6 hónapos kor előtt-6 hónapos kor után, és még sorolhatnám.

Jaj de nem akarok regényt írni, nagyon jól esett amit írtál, és remélem, hogy kialakul majd a magabiztosságom, mert tényleg nem szeretném ha a kislányom átvenné tőlem ezt a kényszeres megfelelni akarást.

2013. júl. 18. 22:04
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem is mondanám, hogy kiismertelek, csak ez tükröződik az irásodból. Látni, hogy nagyon szereted a kislányodat és minden tőled telhetőt próbálsz megadni neki.

Plusz eléggé magamra is ismertem, én is ilyen voltam /igazából még mindig ilyen vagyok, csak elkezdtem felvenni vele a harcot/. Mindenben tökéletes akarok lenni, aki nem követ el hibákat sem az életben, sem a gyereknevelésben...semmiben. Pedig az ember követ el hibákat, senki sem tökéletes, mégis mindig megfelelési kényszerem van, és nem is magammal szemben, hanem másoknak akarok állandóan megfelelni. Amióta próbálom ezt kiölni magamból, azóta a kislányom is sokkal kiegyensúlyozottabb lett. Most sem egy angyal, sokat visitozik, nem vagyon van el egyedül, de sokkal jobban megértjük egymást. Könnyebb, és bizom benne, hogy ahogy változok, még inkább könnyebb lesz..

2013. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 gömbicica ***** válasza:

Kedves 23.,-25,- Nálad a pont!!! Ugyan igy látom én is!!!!

Kedves Kérdező 24. Irod: "Tudod nekem nagyon sokszor eszembe jut, hogy mennyivel jobban járt volna a kislányom, ha belehaltam volna a szülésbe mondjuk és a párom talált volna egy magabiztos szuper anyukát, akinek sosincsenek kételyei ........ "

NA EZT NAGYON GYORSAN TÖRÖLD KI A GONDOLATAIDBÓL. és minden hasonló érzést is!!!!


A gyerek egy komoly "müszer" mindent az ég világon megérez!!! Ezt is! Ne csodálkozz, ha ugy érzi magát, hogy "nincs biztonsában". Na nem azért mert rossz anya lennél, hanem azért, mert teli vagy megfelelni akarással, feszültséggel, kérdéssel, félelemmel.

Tedd félre ezeket az érzéseket, és el fog mulni a babád gondja is. Hiába benned az akarat, hogy nem akarod, hogy ilyen legyen a lányod, mint TE!

A gyerek abban a közegben, rezgéstartományban él, amit teremtesz neki. Ha ebből a feszült állapotot veszi le, ő is azzá válik. Ha tök nyugi veszi körül, akkor ő is olyan lesz.

Sok sikert, boldog anyaságot kivánok!!!! Nem ördöngösség jó szülőnek lenni!! Türelem, és százszor is türelem! üdv.Edit.

2013. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
nem lehet hogy a fogacskai kinozhatjak ot???
2013. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Már régi a kérdésed,de érdeklődni szeretnék,hogy elmúlt-e ez a visítós korszak nálatok,és hogy hogy vagytok azóta. Ugyanekkora most a kisebbik fiam,és tökéletesen ugyanezt csinálja. Ő mondjuk fogzik is,ömlik a nyála,és állandóan a szájában turkál. Amúgy hasonló lelki alkat vagyok,mint te (mindenkinek megfelelni vágyó,kicsit feszült típus).😊Köszönöm,ha még válaszolsz!
2023. máj. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!