Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmúlik valaha ez a kétségbees...

Elmúlik valaha ez a kétségbeesés hogy nekem sosem lehet lányom?

Figyelt kérdés

Világéletemben szerettem volna egy kislányt, akivel együtt babázhatok, fonhatom majd a haját, akivel nem csak anya de legjobb barátnők is lehetünk.

Senki nem tudja de az uh-n lesokkoltam mikor kiderült hogy fiú. Ma már fél éves.

Párom több gyereket nem akar, s nekem nap mint nap megfordul a fejemben hogy úgy halok majd meg hogy nem teljesül a nagy álmom, a várva várt kislány. Járt már valaki így? Túllépek ezen?


2013. júl. 18. 22:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Velem pont ez volt, csak én fiúra vágytam. 2 lányom már volt és úgy döntöttünk hogy több gyereket nem vállalunk. 8 hónap múlva spirál mellett megfogant a kisfiam:)
2013. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
A parod meg meggondolhatja magat. Szerintem ne ragd magad ezen, mert fel fogja orolni a kapcsolatodat a kisfiaddal. Lehet, hogy oka van annak, hogy nem lanyod lett, gondolj arra, hogy ennek igy kellett lennie!
2013. júl. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is pont fél éves a lányom.

Én fiút akartam.Mi tervezünk neki tesót,remélem ő fiú lesz.

Miért nem akar a párod még egy babát?Olyan szomorú ez. :(

Mivel indokolja?

Kívánom,hogy túl lépj ezen!!

2013. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, nekem az volt a vágyam, hogy legyen gyerekem. Mindegy volt, hogy fiú vagy lány. Szeretnénk még babát, de a kisfiunk is nehezen jött, szóval nem tudom lesz-e még.

Szerintem sokkal rosszabb amikor valaki azon retteg, hogy egyáltalán lehet-e/lesz-e gyereke, és végig kell néznie ahogy a környezetében egyre-másra születnek a babák, sokszor totál gáz szülőknek. Mindennap sírógörcs, eltemetni a jövőt... Én tudom, hogy ez milyen.:( Azt hittem lányom lesz, de ez csak megérzés volt, nem pedig vágy, hogy nekem lány kell. Imádom a kisfiam, nem cserélném el senkire!! Ettől függetlenül szeretnék még gyereket.

2013. júl. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

első gratula a babához:)

Sajnos a párom túlságosan anyagias.

A fiammal a kapcsolatom nem öli meg, mert imádom, csak nap mint nap felvetődik a gondolat, hogy milyen lett volna ha... :(

2013. júl. 18. 22:54
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
örülj a fiadnak elsősorban. én mindkét gyerekemnél azt hittem, hogy ellenkező nemű; meg is lepődtem, de nem volt bennem, hogy mindenáron fiút/lányt akartam volna. idővel ez enyhülni fog szerintem nálad, meg simán lehet, hogy meggondolja magát a párod/véletlenül teherbe esel/vki mástól lesz egy lányod... a lehetőségek száma végtelen.
2013. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Talán azért nem lett lányod, mert fiús lett volna mit én. Egyáltalán nem babáztam, anyu fodrász de még a hajvágásra is alig lehetett rávenni nem, hogy a fonásra.
2013. júl. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Hát az ember sokmindent eltervez...én is lányt akartam, elképzeltem, milyen angyali, tündérke, majd együtt babázunk, sütünk-főzünk. Lányom lett. De nem lett angyali baba, nem szerette a babákat, igazi belevaló gyerek, bár gyönyörű lány, nagyon vagány. De nem baj, mert nagyon okos, nem adnám egyetlen babázós percért sem az ő fantáziáját. A lényeg, nem olyan lett, amilyet elképzeltem és amiért lányt akartam, hanem sokkal jobb. De a párom sokáig nem akart másodikat, majd megegyeztünk, és terhes lettem, megint lányt akartam. Egy világ omlott össze bennem, amikor megtudtam, hogy fiú. Teljesen kikészültem , a párom meg kiröhögött, hogy ahelyett, hogy annak örülnék, hogy van, ezen görcsölök. Hát igen. Mióta megszületett, ő a szívem másik csücske.

Ha majd elkezd beszélni, menni, játszani, majd megérzed, micsoda szerelem ez köztetek.:) Valamiért fiút kellett szülnöd. Talán pont az elvárásaid miatt, nem tudom.

A párod pedig még meggondolhatja magát, sokan így tesznek. Idővel túl fogsz lépni rajta.

2013. júl. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
76%
ne haragudj meg a kerdesemert, es nem is kell megvalaszolnod azt, de talan jot tenne egy pici gondolkodas arrol,talan segitene helyretenni benned dolgokat, hogy megis hogy lehet azt mpndani, hogy imadod a fiad, amikor nap mint nap felotlik benned a ketely, milyen lenne ha lany lenne. nem szegyen a csalodottsagot felvallalni magad elott, sot, sok helyzetben segit... legalabb magaddal legy oszinte...
2013. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Szia! Szerintem örülj annak, hogy egészséges lett, Más, akinek beteg babája született azért van padlón, hogy miért nem egészségesen született a babája. Nem örülsz a kisfiadnak? Ha még fél év után is ezen rágódsz, az nem azt mutatja, hogy fú, de szereted őt és elfogadod, hogy fiú lett. Én mindig is kislányt szerettem volna, az is lett, de ha fiú lett volna, ugyanis egy ideig azt hittük, hogy az lesz, neki is örültem volna, de nagyon boldog vagyok, hogy kislány lett. Amúgy meg gondolj arra, hogy ha a párod majd meggondolja magát és mégis akar majd még gyereket, azt sem te fogod irányítani, hogy milyen nemű legyen. Ha fiú lenne ő is, megint depressziós leszel? Van egy ismerősöm, akinek 3 fia van, de szeretett volna lányt is, de így boldog, amit az élet adott neki.
2013. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!