Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoknál a babáknál (pl.13-14hó...

Azoknál a babáknál (pl.13-14hós), akiknél az este úgy néz ki, h vacsora-fürdés-tej/tápszer, mikor vannak ezek, és mit vacsoráznak?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert mostanában 14hós kislányom éjjel felébred 3 körül,és addig nem tud visszaaludni, amíg nem kap tápszert. Arra gondoltam, talán azért lehet éhes(sztem tuti, h az), mert nem elég neki a délutáni+esti ennivaló. Délután (kb fél5) egy nagy szelet vmilyenes kenyér+joghurt, fürdés (fél8 tájt), vacsora 260-270ml tápszer. Lehet, h át kéne állnunk a fenti "menetrendre"? Ti hogy csináljátok? Nagyon érdekel!

Nálatok ennyi idősen a vacsora csak tápszer? Vagy fürdés előtt(de mennyivel?) vmi szilárd, és fürdés után a tápszer? Hogy tud még a szilárd után tápszert inni? Szóval nem értem...:)


2009. okt. 21. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

vacsi: pép vagy főzi

fürcsi

táp, mikor mennyi. változó

de nálunk ettől függetlenül felkel éjjel elég sokszor.

azt mondják a szeparációs szorongás miatt, de nálunk folyton ez volt. éjszaka többször kel, tea cumi és alszik.

mostanság viszont ott kell maradnom és fogom a kezét, vagy is ő fogja, szorítja ameddig el nem alszik.

2009. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia!

14 hós lányomnál még nem váltottam ki a reggeli, ill az esti tápszert.

7kor 210 tpsz

9kor szendvics,vagy péksüti

12 ebéd

17kor gyümi,joghurt

19kor fürcsi utána 210 tpsz

És reggelig alvás.

Ha kiváltanám a tápszert először a reggelit kakaóval utánna rövid idővel úgyis kapja a reggelit.

Majd a vacsit,de akkor az ör órai kaját lecserélném valami laktatóbbra.

2009. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
bocs:öt órai hami akart lenni
2009. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Én a kislánynak délelőtt adok gyümölcsöt, és uzsonnára a tartalmasabbat, h éjjel jobban aludjon, hátha jobban tele van a bendője így. Az időpontok nagyjából stimmelnek.

Voltak már zűrös éjszakáink a szep.szorongás miatt is, de az teljesen más volt. Most akkor alszik csak el, ha enni kap.

Kedves első! Mikor van pontosan a vacsora+fürdés+tápszer ideje?

2009. okt. 21. 11:18
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém 14 hós, kissrác.

Az egész napot leírom inkább, úgy látszik az egész, egybe.

Reggel 8-kor tápszer vagy gyümölcs pl. 1 banán, összekeverve tápszerrel.

Tizórai nálunk nem alakult ki, egy-két darab piskótatallér, vagy pár katona kenyér, lekvárral, felvágottal, ez nehéz doog, mert tejérzékeny, és nagyon kell figyelnem a szalámikkal. Van amikor nem is kér semmit.

Délben van az ebéd, húsleves, zöldségekkel, vagy valami tészta, fasírt krumplival, ha nem ivott reggel tápit, akkor valami főzelék, és abba is keverek a tápból.

Négy órakor van az uzsonna, megint gyümi, egy banán, vagy tejbepapi tápszerből, esetleg speciális tej nélküli tejpép.

Az este úgy néz ki, h 6-7 órakor ér haza a párom, akkor együtt "vacsizunk", ha olyan az étel, akkor kap egy pár falatot, tényleg nem sokat, tegnap pl bolognai volt, kb 3 szál tésztát, és egy pici husit evett belőle. Ezt azért csináljuk, h egy kicsit együtt legyen a család, ha nem tejmentes a mi ételünk, akkor egy babpiskóta, piskóta tallér.

Este fél nyolckor fürdetünk, utána tápszer, elfelejtetem a reggelihez leírni, reggel is 210 ml tápszert eszik, és este is. /210 ml víz, 7 kanál táp/. Régebben megette a 240-et is, de sajnos már nem igen ízlik neki, kakaóporral, Maci kávéval csinálom, vagy főzök vízből karamellát, és abba keverem.

Sztem a babád nem éhes, csak rászokott a kajálásra. Ez olyan lehet, mint akik teáztatnak. Próbáld talán meg, h estére tejpépet adsz, jó sűrűre keverve, az majd eltelíti, és éjszaka ha ébred, ne adj neki enni, csak vigasztald meg. Tegyél úgy, mintha nem tudnád, h kaját kér, legyen természetes, h nem eszik. Egy ekkora babának már ki kell bírnia, h nem eszik éjjel. Gondolom eddig is kibírta, tehát sztem csak rossz szokássá vált.

Mondjuk azt is megpróbálhatod, h este 7 óra felé még adsz egy kis szilárdat, ahogy mi.

Az étrendetek sztem kiváló, nem nagyon tudom elképzelni, h éhes, még az lehet, h a fogacskák vacakolnak, és megnyugtatja a cumisüveg, ahogy szívja, masszírozza az ínyét.

2009. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, Kedves utolsóm! Tulajdonképpen nem nevezném az evését éjszakai etetésnek, mert reggel akkor már nem eszik. Tehát, pl. ha nem ébred fel, csak reggel, akkor eszik. Ha felébred, akkor, de reggel nem kér már tápit. Ezért nem biztos, h hozzászokott. Viszont abban is igazad van, h nem kéne éhesnek lennie, mert eleget eszik. Ma pl. 3kor ébredt. próbáltam visszaaltatni, nem ment, végül 5kor evett.
2009. okt. 21. 11:27
 7/17 anonim ***** válasza:
siMán lehet, hogy ha már felkelt,meg is kordul a poci és eszik egyet, de tényleg lehet,hogy nem ez az ébredés oka. Én 12 hósomat igy etetem: reggel 240 tápi, tízórait nem eszik, délben 220-250 főzi és folyadék, 3- kor 220-250 gyümi töményitve sinlaccal vagy tápiba főtt rizzsel, ez jó laktató, majd fél hatkor tejpép7-8 kanalas,benne fél banán vagy alma, fürdés után kilenc körül 240 tápi. Ezzel reggel fél nyolcig alszik.
2009. okt. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát igen. Most, h Téged is olvaslak, tényleg nem az "éhezésben" lehet a bibi. Azt nem is írtam, h pl. két éjt átalszik, aztán az van vagy 3x, ami ma is, aztán megint alszik egész éjszaka, sőt, reggel 8 után is alig akar felébredni. Pedig minden napunk ugyanúgy zajlik evés terén.

Az uzsonnára kenéyr+joghurt helyett adjak tejpépet?

2009. okt. 21. 11:38
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem 15 hónapos, anyatejes volt, tápszert sose kapott, csak ezeket a tápszer alapú tejpépeket.


Reggeli 7 körül tejpép és egy pohár tej.

(A tejpépet bolti tejjel keverve, nem vízzel)

10 ó Tízórai joghurt.

12-13 ó ebéd. Főtt étel, főzelék.

15 ó gyümölcs (egy banán+ fél alma reszelve, üveges gyümi)

18 ó vacsi, főtt étel, főzelék, bébikaja.

Utána a család többi tagja hideget vacsizik, a pici meg eszik velünk egy kis kenyeret, felvágottat, sajtot, paradicsomot...

19 ó fürdés

Utána egy fél pohár bolti tej és 8 előtt már alszik is reggel 7-ig.

2009. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17 hónapos a fiam, 6kor vacsizik, főtt kaja, v hideg, amit éppen kíván. esetleg péksüti. 7kor fürdik, fél 8 felé 270-300mili tápszer.
2009. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!