Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek, hogy nagyon rossz...

Félek, hogy nagyon rossz gyerek lesz . Szerintetek? 15hónapos a fiam. és nem hallgat semmire, rosszalkodik.

Figyelt kérdés

csapkolódik, dobál, a zokniját lehúzza, felmászik oda ahova nem kellenne, és mindenre ha nem szabadot mondok,csak kinevet.vagy minden gyerek ilyen?

nagyon félek, hogy rosszul csinálom, és nemtudom őt kezelni.


2009. okt. 21. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Szerintem:

- nem kap elég figyelmet, és így próbálja felhívni magára a figyelmet.

Próbálj meg többet beszélni vele, nem elintézni azzal, hogy nem szabad, hanem elmagyarázni. A gyerekek szeretik, ha magyaráznak nekik. Kezeld felnőttként, ne gyerekként. Tudom, hogy könnyű innen dirigálni, de egy próbát megér...

2009. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, én próbálok neki magyarázni, persze,beszélek hozzá.hát jó, akkor próbálom jobban.
2009. okt. 21. 22:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pedig sok ilyen gyermek van. Az én fiam egy hét híján 15 hónapos, általában nagyon jó gyerek, de sokszor olyan, mint amilyen a te fiad. Nem hiszem, hogy rossz gyerek lesz, de az tényleg valószínű, hogy figyelmet kíván. Viszont én nem kezelném felnőttként, hiszen ahhoz még picur. Próbálj meg az ő szintjén kommunikálni vele (ne dedósan, értelmesen), legyél nagyon figyelmes és türelmes.

Egy tanárnő anyuka

2009. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne gondold azt, hogy rossz gyerek lesz. Kicsi még, és eleven. Sokszor nem is gondoljuk, mi minden játszódik le a buksijukban, miközben mi azt hisszük, hogy rosszak vagy szófogadatlanok. Olvastam könyveket gyermekpszichológiáról, és nagy meglepetések értek. Azóta másképp látok sokmindent.
2009. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam is 15hos lesz ho végén,es ő is rosszcsontkodik már a javabol.Dehogynem kap elég figyelmet,korulotte forog minden.Szerintem meg ráunt az uncsi jatékokra stb es azok érdeklik amiket meg ezelott nem probált.(ami talán veszéljes)Ne félj ő sem lesz roszabb gyerek mint a tobbi:) meg az enyém se remélem.Probáld azért elérni hogy tartson toled kicsit ha kell,amikor raszolsz.Énis ezen vagyok:)További sok sikert.
2009. okt. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden valamire való 15hós kisfiú ilyen eleven rosszcsont. Egész nap játszunk, mesélek neki táncolunk, mesét nézünk, sétálunk nagyokat, hintázunk, és mégis néha pofozkodik és hisztizik. Ilyenkor megbüntetem, nem szabad hagyni, hogy verjen oda csapjon, mert ha most nem állítasz korlátot a cselekedeteinek akkor valóban rossz gyerek, felnőtt lesz.
2011. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!