Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet azt mondani egy...

Hogy lehet azt mondani egy pár hetes/hónapos babára, hogy rossz gyerek?

Figyelt kérdés
Titeket is idegesít, amikor azt mondják a pici babátokra, ha sír, hogy rossz gyerek? Ha egy nagyobbacska baba azt mondja, hogy fáj valamije, vagy akár, hogy unatkozik, rá is azt mondják, hogy jaj, de rossz? Meg a kérdés, hogy "hogy viselkedett?" Mint ha tudna akárhogy "viselkedni"...
2010. ápr. 29. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Jogos.
2010. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez szerencsére nem "divat", hogy le"rosszgyerekezik". Egyébként miért foglalkozol vele? Annak, aki ilyet mond, mondd meg azt, hogy kíváncsi lennél, hogy szavak nélkül ő hogyan fejezné ki magát... A "hogy viselkedik" meg csak egy párbeszédet kezdeményező formula. Nincs vele semmi gond. Ugyanolyan, mint az, ha megkérdezik, hogy hogy vagy... arra sem fogod minden nyűgödet felsorolni... Vagy az angolban is létezik ilyen, mikor az időjárásról kezdenek beszélni találkozáskor vagy a tipikus How do you do? (remélem jól írtam...)
2010. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs rossz Baba,csak hozzá nem értő személy!!!
2010. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Ez engemm is nagyon idegesít. Főleg az akasztott ki egyszer, mikor apósom azt mondta a 3 hónapos babámra egyszer, mikor nagyon sírni kezdett, hogy csak hisztizik. Na erre ugrottam. Elmagyaráztam neki, hogy mikortól lehet azt mondani egy gyermekre, hogy hisztizik stb., persze, süket fülekre találtam, de végül közöltem vele, hogy ha mégegyszer ilyet meghallok, nem állok jót magamért....
2010. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled. Kisfiam 9 hétig hasfájós volt, a séta is szörnyű volt, mert csak sírt egész nap és persze sokan kérdezték utólag, hogy rossz-e még?? olyan szintem kiakadtam, hogy csak na, főleg úgy, hogy majd megszakadt a szívem úgy sajnáltam szegényt:))

Aztán összeszedtem magam és ha kellett sírva sétáltunk, mert a babakocsizás nyugtatta kicsit és 20 perc után végre tudott aludni, fel a fejjel!!

2010. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak: azétr foglalkozok vele, mert fogalmam sincs, hogy reagáljak. A "rosszgyerek" kérdésre azt mondom, hogy ő mindig jó gyerek, erre anyám visszakérdez, hogy jó, nem sír? Na meg a "fel van kapatva ölbe"! Szegénykém egy hónapos, persze, hogy nagyon jó neki az ölemben, de nem fogok elkezdeni senkinek magyarárkodni, hogy ennyi idős gyereket nem lehet "felkapatni", és hogy amúgy sincs mindig ölben stb., stb....
2010. ápr. 29. 11:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Bólints egyet, vagy mondd hogy "aha" és kész. Hamarabb szabadulsz!

És ez már csak rosszabb lesz.

Pl nálam ez verte ki a biztosítékot: anyámék havonta jönnek megnézni a babát. Na most, a fiam kb 3-4 hónapos volt, amikor jöttek hozzánk. Rögvest átvette a babát, aki persze sírásban tört ki. Visszavettem és megnyugodott. Mire közölte anyám, hogy "hát igen, anyás lett"... Szívem szerint megkérdeztem volna tőle, hogy arra még nem gondolt, hogy ha ráugrik egy ilyen pici babára kvázi ismeretlenül és csak tartja a kezében és mondogatja, hogy miért sírsz, az nem jó a babának?!


Úgyhogy fel a fejjel, nem kell az ilyeneket magadra venni. LEgyen önkritikád majd később és lásd be, ha rossz lesz a gyermeked, de amíg ténylegesen jó baba, addig engedd el a füled mellett a hülyeségeket.

2010. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!