Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy éhezik a babám?

Lehet, hogy éhezik a babám?

Figyelt kérdés

Most lesz 6 hetes a kisfiam, 3 napja minden etetés után szopja a kis kezét és elégedetlenkedik, sokat sír. Pedig fél órán át szopizik, 4.4 kg és 110-130-at eszik hétszer-nyolcszor egy nap. Ez bőven elég kéne legyen, nem? Sajnos több tejem nincs is. Így is ritkán zöldes darabkák vannak a székletében (az orvos szerint ez a túletetéstől van). De ha eleget vagy túl sokat is eszik, akkor miért panaszkodik, nem alszik. Nappal max. egyszer alszik 2 órát, egyébként a kiságyában 10-20 perceket néha.

Lehet, hogy most nő, ez a 6 hetes korban előfoduló "megugrás" a tápanyagigényben?

Volt valakinek hasonló gondja? Mi volt a megoldás?


2009. okt. 22. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem kb 9 hetes volt a kislányom amikor rájöttem, hogy nem azért van a kézfeje a szájábatömve mert éhes, hanem mert álmos. 6 hetes korban még nincs ilyen ugrás, szerintem nagyon sokat eszik... 660 gramm lenne a napi igénye.
2009. okt. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

szia!


Az ujjszopás nem mindig jelenti ám azt, hogy éhes! Megtalálta a kis kezét, a kis száját és tetszik neki. Attól is sírhat, hogy fáj a pocikája.Tudom nehéz, de próbáld inkább"csökkenteni" az adagját 1-2 napig, és nézd meg, akkor mi történik. Még valami! sokan nem tudják, de egy baba kb, negyedóra-20 perc alatt kiszopja a neki kellő mennyiséget, a többi a "komfortszopás", amikor a mama bőre, illata a vonzó, meg a " nyugalom", lehet hogy a végén már csak mímeli a szopit...:)

2009. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem két hónapos a lányom és hasonló gondokkal küzdöttem. REngeteget sírt kajálások után, mire rájöttem hogy még mindig éhes. Persze nálad nem ez van. Nem lehet hogy pont ezért inkább hasfájós? A sok kajcsi miatt? Lehet hogy a kezét kínjában is rágja, nem? Szerintem próbálj meg adni neki Infacolt, nekünk nagyon bejött. Eleinte minden étkezésnél adtam neki, mostmár csak reggeli-ebéd-vacsinál. Recept nélkül kapható és nagyn jó szerintem. Minden másnap kamillateát is adok neki, az segíti a székletét is, és jó a kis gyomrának is. SZerintem próbáld meg az Infacolt, hátha bejön, hátha lenyugszik, hisze lehet hogy amiatt nem alszik sokat, hogy fáj a pocija, feszíti. Ez a szer nagyon jó lesz rá, és a kamillatea is szerintem. Remélem elmúlik a probléma:)!

2009. okt. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Csak később jöttem rá, hogy míg ilyen pici, mindenért az öklét rágja és úgy elégedetlenkedik.Ha a hasa fáj vagy álmos mindenárt a cicit kérte.Ebből aztán rendesen túlette magát.Nyugodj meg ha ennyit eszik biztos nem éhes, inkább álmos mint ahogy előttem is írták, csak nem tud elaludni.Egy ekora babának még napjában többször is aludnia kéne.

2009. okt. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen, hasfájós a babám, kapja már régóta az Infacolt is. De az utóbbi napokban nyűgösen sír, nem értem, miért nem alszik. Volt máskor is, hogy ennyit evett, nem fájt a pocija. Széklete rendesen van. Egyszerűen tanácstalan vagyok, hogy miért nem alszik. Eddig ez is olyan jól ment. Ha elég neki ennyi tej, akkor most mi változott meg? Aggódom miatta, mert szerintem túl keveset alszik, félek, hogy ez nem egészséges.

2009. okt. 22. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:
az infakolt max 1 hónapig lehet adni, azt tudod? Próbáld meg a Gripe watert, nálunk nagyon bejött.
2009. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt nem tudtam, hogy csak 1 hónapig használható az Infacol- ez nálunk most fog letelni. Gripe Watert is vettünk, még nem használtuk. Gondoljátok, hogy a pocakja fáj? Ez az oka mindennek? De eddig ha fájt a pocija, húzogatta fel a kis lábait, és azért akkor jól aludt. Nem értem, mi lehet ez... :(
2009. okt. 22. 12:10
 8/13 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.


AMi az alvást illeti nálunk is katasztrófális a helyzet. Se nappal sem éjszaka nem akart aludni. Napi 8 órát aludt és ennyi, borzalom volt. Mostmár eljutott odáig hogy minden étkezés után egy-másfél órát alszik, de csak délutánig. Délután nem hajlandó egy percet sem. Este vacsi után régen mindig elaludt, éjjel 3kor kelt enni. Mostanában vacsi, és legalább két óra mire hajlandó aludni, addig sír, nyöszörög. Éjjel is többször felkel, fogalmam sincs miért. Nálunk problélmát jelentett az is hogy rengeteget volt kézben, erről próbálom most leszoktatni, szerintem jól haladunk. Nem lehet hogy nálatok is ez van? Sokat van kézben?

2009. okt. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, igen, gyanítom, hogy nálunk is megszerette, hogy vállon van, és most próbálkozik, hogy hátha mindig húzhatja úgy a lóbőrt. Aztán estefelé már úgy sem jó neki, elkezdünk vele járkálni (ami eddig mindig lecsendesítette), de most már az sem mindig használ.

Minden esetre felhívom a gyermekorvost, hátha ő is mond egy-két tippet.

És köszönöm, hogy próbáltok segíteni! Én meg várom a bűvös 3 hónap végét, hátha akkorra elmúlik! :)

2009. okt. 22. 12:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Megint én vok, nekem a mellkasomon aludt jóízűeket nagyon, de olyannyira, hogy sokszor még az éjszakai kajálásai is kimaradtak, annyira nem volt képbe!!!!! De ez így nem megoldás, nagyon nem kényelmes már. Ma hajnalban is odatettem magamra, és arra keltem ,hogy teljsen lecsúszott rólam, majdnem leesett a földre, nagyon megijedtem. Lehet, hogy nálatok is hasonló a gond, egyértelmű hogy jobban érzi magát ha ringatják, sétálnak vele, babusgatják. Én már egy hete próbálom javítani a dolgot, idáig sikerült annyit elérnem hogy egyre tovább van az ágyában nappal, mostmár tudok tőle főzni mosni vasalni... De még nagyon messze a tö9kéletes:). Sok sikert!
2009. okt. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!